• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Babičky zas tak moc necestujou, takže imho průkazka pro ně není překážkou.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Hele, když srovnám pocity z ostravy a z kladna, tak i když je oboje v podobnejch sračkách tak v ostravě mi nějak přijde že jsou v průměru lidi příjemnější
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: ja se tam snad wodstehuju;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: to nepochybne. Potiz jsou furt babicky, ktery chcou prukazky, nemaj kreditku ani mobil, ale to uz jsme snad vyrvali.
    Sms, nebo ping nfc,... jedes. Zadna prirazka, zadna resicka.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Tak zrovna ova má platby v mhd i pro turisty asi 1000x příčetnější než pha ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Kurev dost, cikánů dost, fízlů hodně, smažek nepočítaně, (bejvalejch) horníků taky ne úplně málo, totéž s lidma z hutí ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jsem si vzpomel, jak jsem vzal kolegu z Katowitz na vylet do Prahy, ukazal mu, co jsem znal a on na me:

    Jako jo, hezky mesto, dyz by se nas vsude nesnazili okrast, aspon nekde brali kreditku a na to, abych mohl jet tramvaji musim mit v kapse drobny.

    Jako hezky, ale co treba 21.stoleti, nic?
    U nas prijedes do mesta, nahrajes si z mestskyho webu appku do telefonu a tou poresis vsechno od mestske hromadne, vstupenek kamkoliv, taxiku, hotelu, najiti prace az po nakup jidla.

    No, co jsem mu na to mel rict? Ze Katowice jsou hnusny? Uplne jsem si rikal, ze by to asi neobstalo a mislel na Prazkou Litacku a ten tunel za tim, a kolik by nas asi stala takova appka, jak maj Katowice.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Třeba na jaře se na to na kladně úplně mrdalo. Ale totálně. Zas kladno má s ovou ledasco společného.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: To jde neumět pokud nejsi úplný retard ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak uplne SAMOZREJME!!! cekam, ze treba s respektovanim vladnich opatreni v Plni, Moste, Holomocu, nebo treba v Horni Dolni, tak to bude jasne lepsi, nez u nas v kraji.

    Konecne, kdyz jsem byl malej, furt me zarazelo, ze v radiich a televizi je predpoved pocasi neco jako: V Praze bude chcat, pokud mate pobliz hory, bude snezit, a na celem zbytku uzemi muze byt jakkoliv,...

    To je furt ono. Sice je to vcelku bod na mape, ale ostatni jsou pak Regionalni Studia.

    Jenze to se pak clovek nesmi divit, ze se nam smeje treba Mnichov, ktery pri stejnem rozliseni, tak je 3x tak podstatny.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To rozhodne. Navic definovana tim, ze 50% “prazaku” odjede na weekend k maminkam na nedelni husu.
    Vim, 8 let jsem tam zil, a sehnat nekoho o weekendu, no nedej boga... sorry, ja jsem v Breclavi, vis co, ja sem ze z Plzne a jsem u rodicu a delame na baraku....

    To je normalni.
    Ale neumet si spocitat 18%
    13%
    A 11%

    To uz si skoro rika o dobrovolny unbook, pac s hlupakama se nejen nehadej, ale ani nic moc necekej,... furt verim v lidske dobro, eeeh, poznani a inteligenci.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Praha je taky jenom vesnice, jen se za to stydí :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Neeeee! Oni to fakt jakoze nevi? Jakoze fakt vazne?

    Ze mame kraje Praha, neco jako milion osum set, pak stredocesky, tedy neco jako milion 300, a pak ostravu, resp moravskoslezky kraj, neco jako milion sto?

    A s doplnkem, ze z Prahy treba 1/3 az 1/2 lidi, bude volit jinde?!!!

    To jako fakt?

    Jakoze mame narod, ktery se neuvedomuje, ze kraj, ktery tvori cca 10% volicu CR, tak je MSK. A ten samy kraj, ze treba ma nejvyssi ucast u voleb (nebo aspon mel), a zaroven volil rudou nebo oranzovou, kontinualne od revoluce az snad do Babise?!


    Ni toto! A pak, ze Praha neni odtrzena od reality.
    Nicmene sorry jako ruzne Liberce, Plzne, Olomouce... jste vesnice.

    Chjo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tykravo Reddit dobry! Tak co nyx? Aha... meh!

    Armáda drobných investorů znovu školila burziány. Tentokrát u stříbra - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...ce_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=L1eYHMFnisQ-202102011742
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sory za levopis a preklepuy, zmrzly ruce i mozek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak abych si oddechnul od Virtualnich Veci Verejnych, vydal jsem se na reality check:
    Nejdriv jsem dojel busem na Polskou hranici a na 2 prechodech ji prekrocil. Nikde nikdo. - zavrene hranice : check
    Navstivil jsem nahodne potkaniu hospodu - nenalili mi, pac nejsem “jejich” - za vrene hospody: check
    - zacal jsem pocitat lidi, co maji rousky - 53 bez, s: 2 volky pod 15, cigos, policajt - rousky a respiratory: check
    - pac mi bila zima, z5 jsem jel taxikem. Taxikar bez rousky - ne-komunitni prenos: check
    - stavil jsem se v hrusce pro panaka a klobasu... rousku meli vsichni, krom prodavajicich a nakupujicich


    Peality: check
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: dyk jo, pomerne vazne se to resilo uz pred Trumpem. Texasani si stezuji (a nejen “extremisti”), ze zivi pulku usa a co z toho maji.

    Historie toho statu je tak uzasna, ze o ni tu pisu vcelku casto.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Co je mi znamo, tak nekteri lide nejmene z Texas a Cali chteli osamostatneni :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: neni texas neco, jako 3.nejvetsi ekonomika USA? Dyk tam snad vazne probehla uvaha, ze by se mohli osamostatnit, a snad tovedlo i k obavam ve smyslu “to by asi klidne mohli”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, to je fakt uplna bublina... sledujes 30 ajtaku, ktera furt resi co a jak, restrikce, bonzactvi a v hlave ti bezi:

    Decka, vzdyt to uz je uplne pase! System restrikci se uplne rozpadl, a to uz davno.

    A nabizis mody pozitivni motivace, od rozumnych, po extremni.

    Jenze ja furt nechapu, co je na tom k nepochopeni:
    - pejsek chce zrat
    - ty chces aby udelal sedni
    - pokazde, kdyz si sedne, dostane nazrat
    Bu, bac, jak chytre! A to jsou jen zaklady.

    Co se deje fakticky?
    - panecek chce do hospody (at uz vydelavat nebo utracet)
    - tak mu to zatrhnes
    - nedas mu ani to zradlo ci jinou odmenu
    - panecek ti zacne utikat pres plot

    Bum bac. Jak jednoduche. A to jsou jen zaklady.


    Kde je v tom neco, co by panecka motivovalo delat co chces? Odmena nic, zabava nic, konec v nedohlednu, navic nezna jedineho, kdo by byl nakazeny (zvlast, pokud nahodou doted dodrzoval karantenu)


    To je TAK PROSTE. Ale ne, ocividne neni. A to prej mame snad kazdej v narode psa. Chudaci psi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam