• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Aneb "najděte si sponzora na internetu" :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja mam prvnich dojmu jen par, nejsem moc socialni v realite.
    Co vim ja, tak jsou 2 lide, co uz zavreli tak, ze neotevrou (to uz jsem psal), vim o asi 4 lidech, kteri zakazy ignoruji a podnikaji i dal, i kdyz se to nesmi a funguji v modu kde neni zalobce, neni soudce (a umyslne nebudu zpresnovat).
    Vim o tom, ze nektera povolani maji problem s tim, ze nemaji komu dodavat a pritom na tom meli zivnost, pocitaje v to domaci pivovar a jednu biofarmu.
    Vim o jednom paru (chodi sem), kterej zivilo prodavani na trzich, jo, luxusni zbozi, domaci vyrobky, sperky... jeste smerovano smerem vysoka kvalita. Ti uz od jara neprodali ani n...

    To ze nekomu uvolni nekdo jiny byt je hezke, ale za a nepotrebne, protoze jen v ostrave je odhadem (kdyztak dohledam) kazdy desaty byt volny (ostrava totiz doopravdy uz davno nema 300 tis ale neco jako 198tis obyvatel).

    Bytu je rozhodne vic nez zajemcu.

    Navic v konecnem dusledku ti lidi, co nemakaj a nebydlej = dalsi HROMADA vydaju od statu. Oni totiz nikam nezmizi, jen se z nich stane potiz.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SCHWAB: Docela dost, protoze jsem mmj programoval veci kolem payroll, takze jsem to ztrhavani z platu vedel i o lidech, o kterych jsem to vedet ani nechtel.

    Proc se ptas? :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jo, lehnul na tu jeden automative, ktereho COVID dorazil - ERT Automotive Bohemia. Ono by to nejspis umrelo i tak co jsem slysel, ale proste posledni kapka.

    Nicmene, po jejich zamestnancich se jen zaprasilo.

    + Bylo nejake propousteni v Adientu, ale opet, zamestnanci uz jsou jinde, kde se zase nabiralo.

    Btw, kdybyste vedeli o lidech kolem Veseli nad Luznici, co si za manualni praci chteji pri prescasech vydelat klidne 30k+ Kc, dejte vedet. Rad predam dal. Klidne 10 kusu, co jsem slysel.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    LAUNCHER: kolik znáš lidí, kteří mají/měli exekucí?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: "30% tehle zeme.... " - az to uvidim, tak tomu uverim.

    Moje info z Jiznich Cech a vice zdroju je takove, ze se pretahuji lide za vyssi a vyssi platy mezi podniky vzejmene. Stejne jako pred COVID. Coz je samozrejme pro nas lidi dobre, btw.

    Dano i tim, ze sice prisli lidi z gastro (a jsou s nima dobry zkusenosti btw), ale odesli cizinci.

    Viz ta mira nezamesntnanosti 3.2% v prosinci a neklesajici prumerne prijmy.

    Pozor na dojmy a medialni realita vs statistika pripadne first-hand zkusenost, pekne prosim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Coz bude pro vsechny idealni reseni. Do volne bytove jednotky se patrne nastehuje nekdo, kdo najem i dane radne plati a dosud najem marne shanel.

    Vyhozeny si i pri aktualni "COVID" mire nezamestnanosti 3.2% za prosinec 2020 jiste praci najde a pouci se ze svych chyb.

    Zdroj: https://www.czso.cz/...so/cri/miry-zamestnanosti-nezamestnanosti-a-ekonomicke-aktivity-prosinec-2020

    Mam za sebou Pakistan a Afriku. Videl jsem tam lidi, co z nuly a "narozeni u cesty" udelali neskutecny veci. Protoze makaj tak, jak jsem ani ja v zivote nemakal. Pribehy ceskych netahel neschopnych najit si praci v mirove CR, ale zato sukaji bez sprcky s kde kym - ty me nevzrusuji, promin. Na to jsem toho videl a zazil moc.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Musime si uvedomit, ze na socialce ted zkonci treba 30% tehle zeme.... vsichni ti hospodsti, kuchari, cisnici. Ale muze byt, ze i problem s zivnostmac co navazuji. Muze to byt i zemedelec a podobne!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jo, a toho cloveka za to vyhodej z baraku, takze priste zacne bydlet na ubytovne nebo azylaku.
    Ona to muze byt taky pokuta za nevcasne zaplaceni danni. O tom neco vim, jednu splacim uz rok a dfurt to moc neklesa.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zas jeden klad tohle cele mit bude. Prudce naroste pocet kurev, bych skoro cekal. Od 12 do 70.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Kdyz chudaky netrestas, vyrabis totez. Vidim dnes a denne na vychovanych detech vs nevychovanych detech.

    Ze nekomu odectou pokutu z prispevku na bydleni mi prijde normalni a v poradku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jasan, pokud manzel nesedi, pokud je dohledatelny, da se na nem neco vymoct, atd.
    Tzn.mozna nejsi “samozivitelka” de iure, ale rozhodne de facto.

    Mmchodem: zkousel jsi se nekdy s nekym soudit?
    Zvlaste pak jako tridetna barmanka s 10k prijmu v Usti s ozralym nasilnickym buranem ex- manzelem? To muze byt terno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: ale pane kolego!!! Tohle uz zname. Treba jednou za cas se nejaky hnup rozhodne zrusit nejake socialni sluzby, treba vymenu jehel fetkam,... vsecko dobry, treba pet let, a najednou zjistis, ze mas na ulici zloutenky, hiv, vubec nevis kdo ti kde fetuje a k tomu pak navazne problemy. No a pak se to 15 let opravuje, no a pak zas nekdo ma dobry napad. Naposled to velmi huste podporoval cetar, soudruh Prymula asi tak 2017.

    To nicemu nepomuze. Kdyz trestas chudaky, jedine co vyrabis je min bezpeci na ulicich a vetsi chudoba - vic patologii. Ty socialni davky jsou vicemene prevence.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Samoživitelka: žena, která sama zajišťuje obživu svým dětem.

    Zdroj: https://cs.wiktionary.org/wiki/samo%C5%BEivitelka

    Rozvedena != samozivitelka.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, prej je to tak, ze ruzne ty programy vir1 atd., tak furt jeste nejsou proplacene, i kdyz se cloveka tykaj a byly mu priznany.

    Taky uz znam lidi, co ted brigadne jezdi dodavkou s postou a podobne. Jeden mel hospodu, druhy knihkupectvi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jo, to by byla Adla, kdyz by mela decka. Jeji vojacek se na ni vysral treba po vic jak 10 letech, za tu dobu 3 deti zvladnes. Proste sel za jinou. Adla jako socialni pracovnik, ktery sice jezdi na ministerstva, ale bere za to nejakych 24 hrubeho s 20 rokama praxe. Uuuplne v klidu v uuplne prdeli. Teda Ostrave.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SCHWAB: Taky nikdo becz prace!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Návrh má totiž zajistit obcím možnost srážet pokuty za vybrané přestupky lidem, kteří čerpají dávky v hmotné nouzi."

    To mi smysl dava. Pokud to spravne chapu, chudym lidem, kreri nedelaji bordel, se nic nedeje.

    Naopak lide, kteri delaji bordel a nepracuji, se nove zacnou alespon neceho bat.

    Fandim a jsem rad, ze to patrne projde.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPECZ: SCHWAB:

    "pětatřicetiletá servírka a barmanka Jana, matka samoživitelka, která má tři děti"
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    SPECZ: To za komunismu žádní chudí nebyli!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam