• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: 23 milionů se letos narodilo, 9 umřelo, víš, jakou má Země kapacitu?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Tak ctes blbe, nebo v cinstine. Nic jako normalni chripka neexistuje. Virus se nikdy nezastavi ve sve variabilite, ackoliv neni schopen prekonat jista omezeni, napriklad si nemuze uplne odstranit vazby na receptory/resp na cokoliv, na co se vaze.

    Predstav si to ovsem trochu jako noty. Sice jich neni az tak moc, ale to, co tim vytvoris, tak je v podstate konecne, a omezene, ale VELMI variabilni.

    Virus mutuje u jednoho nakazeneho prumerne 100x a kazda z tech mutaci je jinak vyhodna a nevyhodna.

    A ano, mas pravdu: celkove nevyhodne je pro virus zabit vsechny nakazene, cimz prave Spanelska Chripka zacala, a tudiz casem zmutovala spis do mild verze, kde po 100 letech (!!!!!!!!!!!!!) se na ni uz neumira - bezne.

    Covid19 to vzal z druhe strany (mmchodem FURT TO KURVA NENI CHRIPKA, studuj, nez zacns psat!!!!) a ze zacatku byl pomerne malo agresivni, jenze se mu aktualne jevi jako VELIKEJ BONUS, agresivni byt, pac muze. Bustota hostitelu je velka, navic nekteri nezdechnou pac pristroje, ockovani, vyziva, pece.... takze virus nam tady dost pravdepodobne tepre zmutuje do peknyho narezu.

    Ja teda zacal nosit polomasku uz u JAR mutace, ale faktem je, ze kdyz bys cetla Darwina, nebo aspon pochopila, co Ti ted ponekud lopatou vysvetluju, zacala by ses prave bat. Protoze od neceho fakt zleho mame jen krucek. Zato mame hodne nakazenych (predstav si to jako hodne pslu hacu hudby, kteri slysi sice furt stejne noty, ale kazdy ma jinej vkus na muziku).

    Tady se totiz teprve umirat zacne. Tohle je takove lyzani picky, nez ho narves na sucho do prdele. Excuse moi French.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: za ty sva roky zmutovala na normální chřipku, furt ti to říkám, rok nečtu nic jinýho
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Ale jinak prosim prosim!!! Fakt si neco precti, nez budes valit kliny typu Spanelska Cripka zmizela za 2 roky. OK? Cteni je zabava, clovek se i neco dozvi. Kdyztak jsou o tom i videa.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Neumrit
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ceska Republika, pocatek leta 2021

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A muj vytlem. Tady uz je to fakt bezva. Kdyz dojde humor me, vsichni okolo jsou vtipni.

    Zas je dobry, ze budem plosne odcerveni. No a nekdo pritom holt umre.

    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: ale už to neni on, zmizel za dva roky, 1918–1920.... a jakej je lék?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplny vytlem Adly:

    Flegr na Twitteru: Babis tvrdi, ze jej chce zabit jeden clovek. Tihle optimisti me obcas dokazi pekne srat.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Nezmizel, je tu porad, po sto letech vznikly minimalne 2 generace deti, z te populace, ktera neumrela. No stalo to nejakych... hmm, cucam z prstu: 100 milionu zivotu na planete?

    A vis proc se dodnes umira na chripku?
    A vis, ze corona viry nejsou chripka a jejich adaptabilni mechanismy jsou ponekud komplexnejsi.

    Nechci Te uplne odkazat do patricnych mezi, s takovou retorikou, tak Te odkazu aspon na patricne wikipedie. Az si je prectes, klidne se dal ptej.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    za dva roky zmutoval do normální chřipky, nehádám se, říkám fakta
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: a kam zmizel?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Ne, umrela vetsina hostitelu
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: a jak zmizel virze španělský chřipky? vymutoval do "normální chřipky"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Ty jsi pila? Nic proti piti, jen, ze se pak stava, ze slova nedavaji smysl, ani napsana.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate-li nejake novinare, politiky a nebo nekoho, kdo ma sirokou zakladnu sledujicich, tak nejak ve svem okoli... vic po lopate uz to rict nejde. Share! Please!

    snih2_2 from VŠE on Vimeo
    https://player.vimeo.com/video/516337142
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: takže se může vyadaptovat, ha?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MINERWA: Tenhle vtip byl vtipnej, nez - aneb, je to furt vtip kretenu, kteri nepochopili, ze virus se adaptuje v kazdem nakazenem, a kazda nova mutace muze treba znamenat, ze zacnou chcipat deti. Timto Ti udeluji cenu skeptiku : bludny kamen. Ma tu zvlastni vlastnost, ze kdyz si jej clovek, jakehokoliv veku, privaze na krk a sko i do jezera ... zdechne.

    —-

    V těchto dnech lze sledovat nárůst počtu zemřelých na koronavirus. Umírají na těžké záněty plic a na plicní embolie. Dávejte na sebe a své blízké pozor. Mohou umírat i mladší osoby kolem čtyřiceti let věku. Prudké zhoršení stavu nastává v průběhu jedné hodiny, nikoliv dnů...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To je chyba planovani a v Moravsko Slezskem Kraji se to ukaze imho za cca 10 let, pac tady jsou plochy stromu nakazene jmelim, tzn v jeden moment pujdou vsechny srat, jenze prubezne nikdo neresi vysadbu novych stromu.

    Verim, ze to kaceni stromu melo realny smysl, o tom zadna, ale to, ze se to zacalo resit az v momente, kdy musely jit vsechny do kamen, to je proste... signifikantni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Richard Feynman, nejuzasnejsi ucitel fyziky na svete:

    The problem is not people being uneducated.
    The problem is that people are educated just enough to believe what they have been taught, and not educated enough to question anything from what they have been taught.
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    EVELINA & MINERWA: jo, jsem dse uklikl...
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    SPECZ: no samozřejmě se vedly diskuze, zda je to dobře nebo špatně....něktěří odborníci tvrdili, že se kácet nemusí, že stačí ořezat z obou stran, jiní, že musí, že můžou ohrozit něčí zdraví...nakonec se prý při kácení ukázalo, že to opravdu bylo nutné, některé stromy hnily zevnitř....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    EVELINA: To je zverstvo.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EVELINA: dík, úplně mě vyděsil
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    A po...

    EVELINA
    EVELINA --- ---
    _OZZY_: myslím, že dotaz byl asi na Tomáše, snad nevadí, že odpovím...šlo o Rudolfovu alej ve Smetanových sadech (to je ten park, kde probíhá Flora) ... na fotce před vykacenim




    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    MINERWA: v kterym parku? Ja uz v OL strasne dlouho nebyl, ale ty parky byly hezke...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    OVERDRIVE: hodně síly přeju, ber to jako brutální důchodovou reformu, zbyde víc peněz pro ty nemocný
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vite co me desi? Ze v te lahvicce SputnikuV muze bejt klidne slana voda - fyziologicky roztok.
    Jenze pokud ho prijmem, bude krik (a opravnene), pokud ho neprijmem, bude krik.
    ...
    Domyslete si dusledky.
    ...
    Takovou skodu by nenapachal ani volne v trafice dostupny heroin.


    Proto jsem dnes zvracel, protoze mam dojem, ze mi dochazi souvislosti, co se bude dit. Ona ta pandemie ma proste biologicky limit, plus fakt tu mame vedu a vyzkum a tak. Ale ty skody ktere to napachalo, tak jsou takove, jako kdyz v Olomouci v parku vykaceli celou alej 100+ let starych stromu. Prosel jsem se po ni, a vedel jsem, ze za sveho zivota uz tam stromy neuvidim.

    Hledam v sobe silu Izraelcu, sazet stromy v pousti. A asi jsem ji nasel. Ale uprime priznavam, ze jsem cele pondeli probrecel, a krom toho, ze pisu, nenasel jsem silu mluvit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam