• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    RIP
    RIP --- ---
    Jasnačka, ale na druhou stranu nemá cenu nad tím lamentovat. Malíři taky jásají, když se jejich obrazy začnou krást, protože to je spontání důkaz kvality :-) Tudíž i selský trh jako jev může jásat, že je konjunkturně vykrádán, a brát to jako důkaz, že se fakt chytil.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LIMONADA: V tom s tebou souhlasím, jo. Když chci v zimě ledovej salát, tak asi českej nebude. A ano, přiznávám, jsem přiliš zmlsaná na to, abych přežila zimu na mrkvi, kyselým zelí, jabkách a cibuli. Spíš jsem tím myslela, jak se městská část svezla s vlnou farmářských tržišť tvrdíc, že farmářské tržiště je tam denně. Sotva pár týdnů před první akcí na Kulaťáku se jim do toho moc nechtělo, a teď ze sebe dělaj tržištní stachany. Prostě taková polopravdička.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    IDENTITY: zase na druhou stranu co chces na jare od ceskych farmaru? vetsina muze nabidnou tak maximalne zasoby trvanlivy zeleniny -brambory, mrkev, celer, zeli, cibule a mozna zbytky zimnich jablek...
    to je logicky, nezijem na jihu. pak pozdeji mozna prvni sklenikovy salat, redkkvicky karotka, vsechno ostatni proste musi byt dovezene;)

    jasne ze kdyz to porovnam s farmarskymy trhy jak se ted vyrojili tak je to nesrovnatelne, ale v zime mame smolika, jeste radi zajdem do holesovic. a jak rikam, ja si tam vzdycky svy slusny stankare nasla....clovek nesmi byt linej si to cele obejit.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    RIP: Máš pravdu. Když se zjara začalo mluvit o trzích na Kulaťáku a už to nabíralo na obrátkách, ptala jsem se na stránkách sedmičky, jestli se nechtějí inspirovat. Mj. jsem argumentovala tím, že tržnice je pro to ideální místo, že by stačilo opravdu málo. Odpověděli mi, že tržnici má v pronájmu firma Užnevímjaká a že to je na dlouhý lokte a složitý a že MČ v tom zas tak moc udělat nemůže. A vida - trhy se od tý doby rozjely ve velkém a radniční plátek ve svém zářijovém čísle hlásá, že farmářské trhy jsou nejen každou sobotu, ale dokonce denně. Abych pravdu řekla, jakkoli to tam mám k českým výpěstkům nejblíž, chodím tam nejmíň ráda. Protože kdykoli jsem tam zavítala, našla jsem sice klasický zahrádkáře a sedláky, ale zrovna tak vykuky v teplákovkách, co skoupili od Vietnamců nahnilý papriky a pomela a prodávali je hrdě v hale č. 22. V zájmu objektivity musím říct, že někdy od dubna/května jsem tam nebyla, takže je možný, že vykukové mezitím vysmahli, ale to, co jsem tam na jaře potkala, bych rozhodně nenazvala farmářským trhem, jak je to chápáno...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TURBOMRDAC: no zee teda jsem nemyslela cerstvy, ale maj "jenom"uzenych asi 10 druhu ryb....protoze cerstvy ryby se preci jen hure skladuji. ale mozna maj i certvy, nevim.

    Farmářské trhy na Kulaťáku - Seznam farmářů 18. 9. 2010 od 8:00 do 14:00
    http://www.farmarske-trhy.cz/farmari/farmarske-trhy-na-kulataku---seznam-farmaru-18-9-2010-od-800-do-1400-114/
    cislo stanku 49
    TURBOMRDAC
    TURBOMRDAC --- ---
    LIMONADA: nechapu
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TURBOMRDAC: maj tam uzeny, aby bylo spravne pochopeno
    TURBOMRDAC
    TURBOMRDAC --- ---
    LIMONADA: ty,a kdy tam maj ty ryby a kde je to tam schovany?
    RIP
    RIP --- ---
    LIMONADA: Nevím, co blbnu, možná blbnu to, že "nejmíň půlka" mi přijde málo na to, abych tomu říkal hrdým názvem trh. Stejně jako by mě asi neuspokojilo, kdybych přišel do vinotéky a tam bylo nejmíň půlka víno a ostatní ch***ky :-(
    Ale je to fuk, nechme toho.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    RIP: co blbnes? vzdyt tam byvalo trziste venku, ted je vevnitr v hale uz pres rok a minimalne pulka zbozi je ceska (i prodavacu), mam tam treba oblibeneho ovocnare roky....pamatuju ho jeste kdyz jsme tam nakupovali jako deti s mamou.
    RIP
    RIP --- ---
    LIMONADA: Ale než se k nim člověk tou Hanojí prodral... :-)
    MASOO
    MASOO --- ---
    LIMONADA: tam se nejsem schopna dovalit, no co, ted to mam na metru a zivot nezamestnane nebude zas tak spatny:)))
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    RIP: ale prdlacku, ja sem byla zvykla aspon jednou mesicne nakoupit v holesovicich, tam byly vzdycky cesky farmari...
    MASOO
    MASOO --- ---
    ;)

    musim taky vyrazit, bez cesneku je muj zivot ponekud smutny
    RIP
    RIP --- ---
    LIMONADA: Jukni na to z tý světlejší stránky, ještě předloni nebyl nejbližší trh hodinu cesty, ale někde v Německu :-)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    RIP: njn, ja mam nebliz pak az do holesovic a na to jsem bohuzel nemela hodinu navic na cestovani=/
    RIP
    RIP --- ---
    LIMONADA: Tenhle pocit znám :-), ale dneska jsem ho zaplaťKlánovice byl ušetřen. Myslím, že kdyby takoví Francouzi, kteří česnek v kuchyni používají s velikou oblibou, museli čelit tomu děsu, co šest týdnů smrděl někde po kontejnerových lodích a meziskladech, vypukla by tam nová revoluce...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    humus, na kulataku mivaj cesky ryby, hezky z rybniku...tak to ma byt.

    a teda dneska sem fakt nastvana, juz avizovali ze budou trhy na kulataku kazdou sobotu, a zrovna dneska je mezera a nebyly=/ achjoooo, neni nic horsiho nez jit nakupovat do alberta a byt donucena koupit si cesnek z ciny.
    COPPY
    COPPY --- ---
    každou sobotu budou na náměstí Jiřího z Poděbrad a Náplavce mořské ryby ve složení:
    Jiřák
    Mořský vlk 300g-400g, Řecko, farma
    Losos norský superior quality filet Norsko, farma
    Losos skotský Label Rouge filet GB/Francie, farma
    Pražma královská 300g-400g, Řecko, farma
    ...Okoun nilský (Bar Victoria) filet 300g-500g, Egypt, farma
    Tuňák yellowfin sashimi quality Srí Lanka, volný odchyt
    Atlantický Halibut filet Dánsko, volný odchyt
    Krevety 30-50 předvařené, chlazené Brazílie, farma
    Slávky Itálie, farma

    Náplavka
    Mořský vlk kuchaný 350g-550g - chov (Řecko)
    Losos filet s kůží - chov (Norsko)
    Treska tmavá filet 400-600g - volný odchyt (Dánsko)
    Sleď filet s kůží - volný odchyt (Norsko)
    Makrela obecná kuchaná - volný odchyt (Norsko)
    Platýs kuchaný 400-600g - volný odchyt (Holandsko)

    Moc to ale nechápu...
    HARALD
    HARALD --- ---
    RETAL: Děkuji ti, dobrý člověče. V pondělí tam běžím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam