• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      PINK_CICINKA: supr, taky na Jiřáku zítra poletí zvěřina :)

      A na poslední Náplavce v letošním roce třeba super české sojové nápoje za dvacku, nejlepší cizrnová pomazánka, veganské speciality, kozí sýry, bylinkové sirupy, na místě čerstvě lisovaný jablečný mošt, bylinky v medu a hromada dalšího na celkem šedesáti stáncích, tak se přijďte mrknout a zásobit než začne další tržní sezóna
      PINK_CICINKA
      PINK_CICINKA --- ---
      Já dneska byla na vánoční Kubáni a super. Pořídila jsem chléb se švestkami, čerstvé máslo a ochutnala jsem pečeného candáta. Lákaly mě ještě srnčí klobásky. :-)
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      Protože se tu nic moc neděje snad nebude vadit pozvánka na předposlední sobotní Náplavku v Praze, a koupit bude možné třeba čerstvé skopové maso, jehněčí klobásy, krůty, kachny, husy, sezónní česká zelenina, česnek, jablka, hrušky, mošt, vlašské ořechy, sýry ovčí, kozí, kravské, mléko, máslo, pečivo, dobroty od krišňáků, konopné produkty a čerstvé sojové nápoje i seno pro domácí zvířata a spousta dalšího.
      Bude hrát živá hudba tak se přijďte podívat a třeba si tu pak o trhu popovídat.
      Více tady
      SVETLUSKA222
      SVETLUSKA222 --- ---
      COPPY: No vidíš to, já tam byla navandru a než jsem vylezla z postele, tak už asi stánkaři neměli trpělivost na mne čekat, protože jsme je tam nezahlídly, i když možná za to mohl ten svátek 28.října :)tak si možná dali taky oraz lidičky. Jinak fandím takovím věcem, v Plzni taky takle párkrát do měsíce jsou k mání stánky. Chíí jinak už se těším NA SVATOMARTINSKÉ VÍNEČKO!
      COPPY
      COPPY --- ---
      SVETLUSKA222: pravidelné trhy jsou i v čáslavi vždycky v úterý, čtvrtek a sobotu ráno. nikdy mě nenapadlo o nich uvažovat jako o farmářských, protože tam jsou už několik let:) teď tam pravidelně jezdí jedni slováci se slovenskými sýry a uzeninami - můžu doporučit.
      a kytek taky strašný hafo.)
      SVETLUSKA222
      SVETLUSKA222 --- ---
      Ty stánky u pár bylo napsáno že jsou jako bio, a ostatní že jsou jako nebio, jsme nenapsala že ty pomela byla nebio :)
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      SVETLUSKA222: Tak vono i kdyby v tý síťce nebyly.. ;-)
      SVETLUSKA222
      SVETLUSKA222 --- ---
      Tak jsem před pár týdny zavítala na vandru do Kolína a velmi mi potěšily stánky se zeleninou/ovocem uprostřed náměstí. A plno krásných květin čerstvých. Jenom mi krapet zarazila pomela, byla úplně stejně zabalená v síťce jako v každém kamenném obchodě.
      CIA
      CIA --- ---
      _AMBRA_: U nas na malomeste taky nema spousta stanku co delat. Farmarske trhy tu zacaly s velkou pompou, lidi nateseni a pak plno preprodejcu. Takze uz tam nikdo nechodi a stanky se tu krci 3. Jsem zvedavy, jak jeste dlouho. To je tak, kdyz to dela mesto a ne nekdo, koho to zajima a rozumi tomu :(
      SAPPY
      SAPPY --- ---
      takova mensi pozvanka na pondelni novostrasecky bio jarmark:
      Říjnové biojarmarky | BIO školy
      http://www.countrylife.cz/bioskoly/bio-rijnove-biojarmarky
      _AMBRA_
      _AMBRA_ --- ---
      tak sláva hurá jupíje, konečně Farmářské trhy i u nás na maloměstě :)

      nějaká fotodokumentace














      nevím jak trhy vypadají v Praze, ale tady u nás na maloměstě tam většina stánků (podle mě) neměla co dělat, ale pořád lepší než krámy od vietnamců, které se na trhách pravidelně objevují, takže i tak jsem ráda, že to u nás je
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      BALAENA: aha, zřejmě jsem si spletla den :D
      IKARIE
      IKARIE --- ---
      na jiraku uz taky svarak, zmena od minuleho tydne :)
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      QUAACA: minulé úterý tam trhy normálně byly, ocitla jsem se v těch končinách, protože jsem byla u doktorky ve vinohradské nemocnici, to tam vždycky zaskočím. měli plno sezónní zeleniny, několik burčáků, už se objevil první svařák, u stánku s houbama měli i směs hřibovitých za šílený peníze...
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      nevíte, jak je to s farmářškými trhy na kubáni? byla jsem tam minulé úterý a nic se tam nekonalo, tak jsem si říkala, že už je asi pro letošek konec, ale zase na jejich stránkách vidím, že je tam akce 29.10. ...
      IKARIE
      IKARIE --- ---
      dneska po velmi dlouhe dobe jirak (naposledy nekdy kveten) a trosku mi prislo, ze se obmenil sortiment. daleko vic stanku s pecivem, kolackama, olivove oleje. dneska se mi tam libilo moc. u balkanskeho stanku jsem koupila ajvar a asi tam budu muset pristi tyden zajit pro jeste jedno (vetsi baleni), mnam :)
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      LEPEK: to už byly poslední borůvky, nížinné už nejsou, byly jen tyhle horské a prodejce sám uznal, že už je vykupovat nebude a jezdit s nimi nebude, protže prostě nejsou dobrý, letos byl na borůvky přišernej rok, když se zastavíte na trhu tak určitě vymyslím nějakou kompenzaci
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      tak teda další blbá zkušenost z trhu na vítoňské náplavce v praze - zkažený horský borůvky (hořký)
      ochutnala jsem blbka jen ty vrchní, které byly dobré. ty pod byly už zvinulé :/
      ALTIBO
      ALTIBO --- ---
      zdravim, zvu na den otevřench dveř k nám na farmu. Přijdte se podivat určitě. Bude připraven celodenní program s živou hudbou, hostinou a přednáškami...těším se na vás http://www.facebook.com/event.php?eid=136061079816177 http://www.krisnuvdvur.cz/
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      PETGRIDUS: díkes ;)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam