• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      MARIPOSA: "bio" vejce to kapitola sama o sobě...no každopádně jsem hledala a našla http://www.farmanemcova.cz/ mají své stránky, dokonce mají u nás na žižkově prodejnu, což mě potěšilo ještě více uvidíme, stejně budu hledat dále, každopádvě díky:)

      CHANA: už na 8Kč? To je síla...já tam z donucení musela kupovat vejce a jedno vyšlo na 7Kč, je to tak týden zpátky...:/ Btw: v tesku u vejce nekoupím, fakt ne...Proto vyrážím na trhy a vyhledávám farmy a jejich obchůdky. Koukni na stránky výše zmíněné ;)
      CHANA
      CHANA --- ---
      MARIPOSA: v jaké obchodní síti mají bio vejce za 5 Kč? V Tesku vyjde jedno asi na 8 Kč, tedy pokud je za poslední čtvrtrok nezlevnili, což pochybuji:)
      MARIPOSA
      MARIPOSA --- ---
      PSYCHOPATICK:
      kupuju oboje, častěji ty od Němců, chutnají mi víc.

      (i když mi chuť poněkud kazí skutečnost, že jsou dražší než bio vejce z běžné obchodní sítě, ale ony jsou obecně všechny výrobky od němců dost předražené)
      JUDAS
      JUDAS --- ---
      ad cesnek z teska - nijak to tu nechci obhajovat, ale moje zkusenost je ze vydrzel 2 mesice uplne na pohodu (3 palice normalni clovek do ty doby musi snist). Neni pravda ze by nejak smrdel - proste dobrej cesnek. Je teda chutove slabsi nez to co si vypestujem ale ve srovnani s Cinou je to mana z nebes.
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      MARIPOSA: díky, vyzkoušíme uvidíme, zkoušela jsi vajíčka od této firmy někdy? jaká jsou?
      MARIPOSA
      MARIPOSA --- ---
      PSYCHOPATICK:
      Na Jiřáku vejce prodávají dva prodejci: farma Němcova (5,50 Kč/ks) a ze Štěpánovska (myslím, že 5 Kč/ks, ale je možné, že i méně, protože mají víc velikostí). Ohledně vajec si doporučuju přivstat, v sobotu jsem tam byla po deváté a šnek asi třinácti lidí mě od jejich nákupu celkem odradil.
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      PAULINA: já sem si ho právě taky koupila a po chvíli začal plesnivět a to mi pak máti eště řekla řekla, jestli sem si spočítala, že kilo vychází asi tak na 500... no to sem si samozřejmě nespočítala, páč neumim počítat, ale málem mě to položilo. never more
      PAULINA
      PAULINA --- ---
      PETRA_CHATEAU: jo a smrdi zatuchle, ja ty prachy do nej vlastenecky (a po dlouhe uvaze) vrazila (Tesco Narodka) a pak jsem to stejnak cely vyhazovala, pac se ta cesnecka (a ani na jine zpusoby) nedala jist. Koupila jsem si v sobotu na Jiraku ceskej, enonuno, 150Kc za kilo, ale to za tu krasne vonavou obri palici s velkymi strouzky s radosti dam (nevim, jestli vyjde kolem dvacky ci min), no proste jedna radost.
      RIP
      RIP --- ---
      PETRA_CHATEAU: Máme ve vsi jednu pidizeleninu, tak malou, že (bezpochyby nezákonně :-)) ani neuvádí zemi původu, tak vždycky jen zavřu oči, koupím to a myslím na Anglii :-)
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      vajíčka a česnek to bude celoroční boj...(budu muset letos na moravě nasadit dvojnásob česneku či co..)
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      OIIIK: mě zajímají ty vejce nevíš náhodou, jak se tam ta cena pohybuje a od koho či z jaké farmy jsou?
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      RIP: a nějaká malá zelenina? teď sem ho viděla za 150/kg, levnější než na trhu
      RIP
      RIP --- ---
      JUDAS:
      PETRA_CHATEAU: Na mém okraji Prahy, až kam mám čas a chuť dojet, je to bída bídoucí.
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      RIP: tesco má sice taky, ale 3 hlavičky stojí skoro 60 k
      JUDAS
      JUDAS --- ---
      RIP: v supermarketech je cesky bezne k dostani uz peknych par mesicu. Tesko Andel, Billa sem tam..
      RIP
      RIP --- ---
      OIIIK: Díky.
      Já s napětím čekám, jestli se někomu povedlo tak kvalitně uskladnit česnek, aby něco bylo hned teď. Výpočet zásob mi nevyšel, takže cca od února už zase supermarketová Čína :-(((
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      v podstatě všechno na co si vzpomeneš, akorát zelenina má samozřejmě omezenej výběr, ta je zatím kořenová, zelí a kapusty a pár bylinek
      jinak mlíko, máslo, vejce, jogurty, tvarohy, pečivo, koření, ryby, vyzrálé maso, uzeniny, vína, květiny, ruzný delikatesy, marmelády, sirupy, medy
      RIP
      RIP --- ---
      OIIIK: Co tam vlastně zhruba tak je? Tady v Klánovicích absťák do sedmého dubna, tak abych věděl, jestli má cenu se tam vláčet :-)
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      Kubáň bude ale letos pořádat sama městská část, tak uvidíme jaký budou
      Jinak Náplavka už v plné síle, tuhle sobotu bylo 70 stánků
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      PSYCHOPATICK: čekám na kubáň, sem líná chodit dál.)
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      Nějak jsme to letos zaspala, ted zjistila, že trhy začaly, mnohem dříve, než minulý rok :)
      Farmářské trhy za leden 2012 - Vitalia.cz
      http://www.vitalia.cz/n/farmarske-trhy/rok-2012/01/
      Trh Náplavka se otevírá až v sobotu 18. února 2012, termín zahájení jsme posunuli kvůli očekávaným extrémním mrazům | Farmářské tržiště
      http://www.farmarsketrziste.cz/trziste-naplavka/naplavka-se-otevira-v-sobotu-18-unora-2012

      Btw: už jste byl někdo na trzích?
      PSYCHOPATICK
      PSYCHOPATICK --- ---
      Na masopusty navážou farmářské trhy - FinančníNoviny.cz
      http://www.financninoviny.cz/zpravy/na-masopusty-navazou-farmarske-trhy/760742&id_seznam=416
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam