• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    PAULINA
    PAULINA --- ---
    PETRA_CHATEAU: jo a smrdi zatuchle, ja ty prachy do nej vlastenecky (a po dlouhe uvaze) vrazila (Tesco Narodka) a pak jsem to stejnak cely vyhazovala, pac se ta cesnecka (a ani na jine zpusoby) nedala jist. Koupila jsem si v sobotu na Jiraku ceskej, enonuno, 150Kc za kilo, ale to za tu krasne vonavou obri palici s velkymi strouzky s radosti dam (nevim, jestli vyjde kolem dvacky ci min), no proste jedna radost.
    RIP
    RIP --- ---
    PETRA_CHATEAU: Máme ve vsi jednu pidizeleninu, tak malou, že (bezpochyby nezákonně :-)) ani neuvádí zemi původu, tak vždycky jen zavřu oči, koupím to a myslím na Anglii :-)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    vajíčka a česnek to bude celoroční boj...(budu muset letos na moravě nasadit dvojnásob česneku či co..)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    OIIIK: mě zajímají ty vejce nevíš náhodou, jak se tam ta cena pohybuje a od koho či z jaké farmy jsou?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RIP: a nějaká malá zelenina? teď sem ho viděla za 150/kg, levnější než na trhu
    RIP
    RIP --- ---
    JUDAS:
    PETRA_CHATEAU: Na mém okraji Prahy, až kam mám čas a chuť dojet, je to bída bídoucí.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RIP: tesco má sice taky, ale 3 hlavičky stojí skoro 60 k
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    RIP: v supermarketech je cesky bezne k dostani uz peknych par mesicu. Tesko Andel, Billa sem tam..
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Díky.
    Já s napětím čekám, jestli se někomu povedlo tak kvalitně uskladnit česnek, aby něco bylo hned teď. Výpočet zásob mi nevyšel, takže cca od února už zase supermarketová Čína :-(((
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    v podstatě všechno na co si vzpomeneš, akorát zelenina má samozřejmě omezenej výběr, ta je zatím kořenová, zelí a kapusty a pár bylinek
    jinak mlíko, máslo, vejce, jogurty, tvarohy, pečivo, koření, ryby, vyzrálé maso, uzeniny, vína, květiny, ruzný delikatesy, marmelády, sirupy, medy
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Co tam vlastně zhruba tak je? Tady v Klánovicích absťák do sedmého dubna, tak abych věděl, jestli má cenu se tam vláčet :-)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    Kubáň bude ale letos pořádat sama městská část, tak uvidíme jaký budou
    Jinak Náplavka už v plné síle, tuhle sobotu bylo 70 stánků
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    PSYCHOPATICK: čekám na kubáň, sem líná chodit dál.)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Nějak jsme to letos zaspala, ted zjistila, že trhy začaly, mnohem dříve, než minulý rok :)
    Farmářské trhy za leden 2012 - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/n/farmarske-trhy/rok-2012/01/
    Trh Náplavka se otevírá až v sobotu 18. února 2012, termín zahájení jsme posunuli kvůli očekávaným extrémním mrazům | Farmářské tržiště
    http://www.farmarsketrziste.cz/trziste-naplavka/naplavka-se-otevira-v-sobotu-18-unora-2012

    Btw: už jste byl někdo na trzích?
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Na masopusty navážou farmářské trhy - FinančníNoviny.cz
    http://www.financninoviny.cz/zpravy/na-masopusty-navazou-farmarske-trhy/760742&id_seznam=416
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    KAREN: dix! super...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DOSTA: zkus projet klub [ permakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy :) ♣♣♣ ] a sprizneny kluby - najdes tam i linky na konkretni publikace a stranky, tak si to nejdriv profiltruj;)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    // cau pls nemate nahodou nekdo tip na nejaky link ci knihu o tom jak vest farmu o plodinach ktere pestovat pro normalni fungovani za co nejnizssi naklady, mam o tom minimum know how a rad bych se o tom neco dozvedel? ,) .. diky za pochopeni ,)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    PINK_CICINKA: supr, taky na Jiřáku zítra poletí zvěřina :)

    A na poslední Náplavce v letošním roce třeba super české sojové nápoje za dvacku, nejlepší cizrnová pomazánka, veganské speciality, kozí sýry, bylinkové sirupy, na místě čerstvě lisovaný jablečný mošt, bylinky v medu a hromada dalšího na celkem šedesáti stáncích, tak se přijďte mrknout a zásobit než začne další tržní sezóna
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    Já dneska byla na vánoční Kubáni a super. Pořídila jsem chléb se švestkami, čerstvé máslo a ochutnala jsem pečeného candáta. Lákaly mě ještě srnčí klobásky. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam