• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    SUNY
    SUNY --- ---
    OIIIK: já chodím zatím jen na Jiřák, protože ho mám u domu a tam jsem kuřata neviděla, ale třeba špatně koukám. Ryby jo, pak maso typu klobásy, jitrnice...ale kuřata ne. Zkusím náplavku :)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SUNY: myslím že zrovna kuřata budou mít na každém trhu v Praze
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    SUNY: podle toho co ctu zde, tak na naplavce OIIIK:
    SUNY
    SUNY --- ---
    Ahojky, na jakých trzích koupím čerstvé a kvalitní maso = kuřata?
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    sobotní Náplavka - přijďte se kouknout, bude živá hudba a doufejme že ne snad uplně hnusný počasí
    (jakýkoliv připomínky k trhům, prodejců, nebo sortimentu jsou samozřejmě vítány)

    Na sobotní Náplavce vás čeká jarní záplava bylinek, domů si budete moci odnést kudrnku, majoránku, rozmarýn, bazalku, tymián, oragano, šalvěj, meduňku, nebo saturejku, nebudou chybět krásné květiny hrnkové i řezané a velikonoční dekorace. Poprvé v letošním roce nás navštíví Těchonická medoláda s úžasně voňavou přírodní kosmetikou, levandulí do prádla, medoládou, medovinou, medem, svíčkami a keramikou. Vybírat budete moci kvalitní vína dokonce ze čtyř vinařství! Paní Kubátová přiveze vajíčka od slepic z volného výběhu, nezapomeňte si přivstat :) A vrací se i výborný olivový olej z Andalusie. Dále na trhu nakoupíte čerstvé mléko, máslo, jogurty, tvarohy, výborné jogurtové nápoje od Němců, mléčné výrobky také v biokvalitě, celozrnné mouky, sýry čerstvé, zrající i pařené sýry, bryndzu, žinčicu z farmy Zázrivá, luxusní syrečky, vynikající nivu, sýry kravské, kozí, ovčí, poctivé uzeniny, uzená masa, sádlo, škvarky, zabijačkové speciality, vynikající kančí, jelení a dančí klobásky z Vysočiny, Maďarské speciality pikantní uzeniny a masové výrobky, pravou maďarskou papriku, nakládané zelí a čalamády, vyzrálé hovězí maso, jehněčí i zvěřinu, krůty, jarní kuřátka, králíky, čerstvé rybky mořské a mořské potvory, kapry, siveny, živé pstruhy, nakládané rybky a rybí saláty. Nebudou chybět jablka a hrušky, mošty, ovocné a zeleninové šťávy, zelenina, český česnek, čerstvé žampiony a zdravá hlíva, do jídel pak smažená cibulka, nebo koření od pana Davídka, výborna pesta, čatní, nakládané rajčátka a česnek, domácí kečupy zaručeně bez jablek a marmelády a sirupy od Hradeckých delikates, chlazené těstoviny. Z pečiva například staročeské dle receptů M.D.Rettigové, Louskáček, koláče na plechu, buchty, šátečky a záviny, celozrnné sušenky od Patrika, k nedělní kávě zákusky z cukrárny Kochánky, slané pečivo s francouzským šarmem, bagety, quiche, houbovník i zelňáky, výběr chlebů ze kterého se vám bude točit hlava, i vynikající bezlepkové sladké i slané pečivo z celozrnné pekárny Dvorník. Na zdravé mlsání oříšky a sušené ovoce, nebo kvalitní čokolády a pralinky z Čokoládové cukrárny, medovina, dále bylinkové čaje které zmůžou každý neduh, konopné produkty, med a medové výrobky, košíky a proutěné zboží, vařečky, prkýnka, dřevěné výrobky, kováři Hefaistos. A k občerstvené zdravé pochoutky z farmy Krišnův dvůr, zeleninové karbanátky, pikantní bramborové krokety, cizrnové placky, nebo Fish and Chips, bramborové spirálky, pochoutky z Balkán Grilu, halušky s uzeným a se zelím, grilované rybky a rybí hranolky, fair trade káva, čaj, výborné limonády, točené pivo a víno.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    OIIIK: jj tak se to jmenuje...
    aspon ze maj dobrou povest ;))
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SQUZZA: to bude asi český grunt, ty to dělaj docela poctivě myslím, dodává tam spousta farmářů a pěstitelů z trhů a kvalitu si hlídaj, stovka za kuře je fakt málo, chce se to zeptat odkud to maj a hlavně u těch kuřat si troufám říct že to jde poznat, ty z výběhů jsou takový vysportovaný a "vošklivý"
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    OIIIK: a jeste teda v okoli otevreli "farmarskou prodejnu" na belehradsky
    maji pecivo, uzeniny, mlecny vyrobky, nejaky oleje a ruzny zavareny veci, plus ty veci z hradce
    hlavni poznatek je, ze nektery veci jsou opravdu drahy... kilo masla za 270 napr. a pak tam meli chlazeny podezrele obrovsky kurata za stovku kilo. coz mi zase prijde paradoxne malo.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SQUZZA: supr, dík, hradecký delikatesy jsou fajn
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    SQUZZA: jo a jeste samozrejme nejaky uzeniny a maso
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    OIIIK: bydlim tam, prochazim denne... prvni den jsem si rikala, ze to snad ani nemyslej vazne, spis nez 'farmarsky trh' to byly poutovy stanky
    vcera jsem tam ale koupila naky koreni a marmelady z hradce a ty sou exkluzivni za slusny peniz!
    dal meli pstruhy a kapry, nejaky vina, zavareny jidla (takovyty prasarny typu sadlo s necim atd ;)), syry
    dneska jsem videla pecivo (prodejna, ktera je na belehradsky, nutno rict, ze si to opravdu sami pecou), vykladali nejakou cibuli a brambory

    naprosto dechberouci jsou stanky s obcerstvenim, kery prodavaji parky v rohliku a ostatni 'domaci' dobroty, vcetne cepovanyho farmarskyho kozla :]]

    obecne tedy zadnej slagr (ostatne jako vsechny prazsky trhy) a predevsim velkej kseft a bouda na lidi...
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    RIP: dík
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Náhodou jsem tamtudy včera prošel cestou odkudsi kamsi.
    Trh je, pravda, slaboučký, ale rozhodně ne takhle k nas**ní. Autorka pravděpodobně je nějaká neurotička :-(
    Ty dámy u moštů byly, aspoň za mé krátké návštěvy, zcela usměvavé a easygoing :-)
    Další příklad: pokud někdo položí nový kobercový trávník, který je zpočátku zranitelný, rozesít tam na čas zákazové cedule mi nepřipadá jako buzerace, ale jediné rozumné řešení.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    1000 věcí, co mě serou » #331 FARMÁŘSKÉ TRHY NA TYLÁKU
    http://www.1000vecicomeserou.cz/331-farmarske-trhy-na-tylaku/
    byl jste se někdo podívat?
    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: Tak jsou to jiní, tihle prý mají prodejnu v Jungmannce.
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    Vejce na naplavce v sobotu 5 Kc normalni, 6 XL a 6,50 XXL - nutno podotknout, ze ta nejvetsi se ani nevesla do nadoby ... prisli jsme tesne po osme a fronta malinka, ovsem pri odchodu uz to byl narez ...

    A chysta se pry i trh na Tylaku snad ...

    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: Nemůžu sloužit, protože, jak říkají latiníci, jen relata refero, jsem zalezlý zde na pražském venkově a nakupuje má žena, která tam kousek dělá. Ale zkusím zjistit.,
    KAREN
    KAREN --- ---
    RIP: to jsou jini nez http://www.gastrocz.com/ ? od tech ja nakupovala xkrat lososa a taky slavky vzdy na kulataku, ale meli stanoviste treba i u strossmayeraku a ted jsou snad jinde na praze 7 a ceny dost v klidu
    RIP
    RIP --- ---
    Jsou teď trhy i na Náměstí Republiky, pravda, ne zrovna čistokrevně farmářské, ale něco se najde, napříkald tam chodí firma, co dováží ryby a mořské plody přímo od zdroje (Dánsko na severní potvory, CHorvatsko na středomořské), žádné chladírny a sádky. Je to drahé, ale dobré. Měli jsme od nich včera čerstvé slávky a byl to velmi invigorating kulinární zážitek :-)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Nový projekt www.nalok.cz hledá kolegy:
    Nalok hledá lokální kolegy | Nalok.cz
    http://www.nalok.cz/hledame-lokalni-kolegy

    já s tím nemám nic společného, jen jsem na to narazila na webu a zaujalo. Třeba by se tady našel někdo, kdo by se rád zapojil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam