• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SQUZZA: to bude asi český grunt, ty to dělaj docela poctivě myslím, dodává tam spousta farmářů a pěstitelů z trhů a kvalitu si hlídaj, stovka za kuře je fakt málo, chce se to zeptat odkud to maj a hlavně u těch kuřat si troufám říct že to jde poznat, ty z výběhů jsou takový vysportovaný a "vošklivý"
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    OIIIK: a jeste teda v okoli otevreli "farmarskou prodejnu" na belehradsky
    maji pecivo, uzeniny, mlecny vyrobky, nejaky oleje a ruzny zavareny veci, plus ty veci z hradce
    hlavni poznatek je, ze nektery veci jsou opravdu drahy... kilo masla za 270 napr. a pak tam meli chlazeny podezrele obrovsky kurata za stovku kilo. coz mi zase prijde paradoxne malo.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SQUZZA: supr, dík, hradecký delikatesy jsou fajn
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    SQUZZA: jo a jeste samozrejme nejaky uzeniny a maso
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    OIIIK: bydlim tam, prochazim denne... prvni den jsem si rikala, ze to snad ani nemyslej vazne, spis nez 'farmarsky trh' to byly poutovy stanky
    vcera jsem tam ale koupila naky koreni a marmelady z hradce a ty sou exkluzivni za slusny peniz!
    dal meli pstruhy a kapry, nejaky vina, zavareny jidla (takovyty prasarny typu sadlo s necim atd ;)), syry
    dneska jsem videla pecivo (prodejna, ktera je na belehradsky, nutno rict, ze si to opravdu sami pecou), vykladali nejakou cibuli a brambory

    naprosto dechberouci jsou stanky s obcerstvenim, kery prodavaji parky v rohliku a ostatni 'domaci' dobroty, vcetne cepovanyho farmarskyho kozla :]]

    obecne tedy zadnej slagr (ostatne jako vsechny prazsky trhy) a predevsim velkej kseft a bouda na lidi...
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    RIP: dík
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Náhodou jsem tamtudy včera prošel cestou odkudsi kamsi.
    Trh je, pravda, slaboučký, ale rozhodně ne takhle k nas**ní. Autorka pravděpodobně je nějaká neurotička :-(
    Ty dámy u moštů byly, aspoň za mé krátké návštěvy, zcela usměvavé a easygoing :-)
    Další příklad: pokud někdo položí nový kobercový trávník, který je zpočátku zranitelný, rozesít tam na čas zákazové cedule mi nepřipadá jako buzerace, ale jediné rozumné řešení.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    1000 věcí, co mě serou » #331 FARMÁŘSKÉ TRHY NA TYLÁKU
    http://www.1000vecicomeserou.cz/331-farmarske-trhy-na-tylaku/
    byl jste se někdo podívat?
    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: Tak jsou to jiní, tihle prý mají prodejnu v Jungmannce.
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    Vejce na naplavce v sobotu 5 Kc normalni, 6 XL a 6,50 XXL - nutno podotknout, ze ta nejvetsi se ani nevesla do nadoby ... prisli jsme tesne po osme a fronta malinka, ovsem pri odchodu uz to byl narez ...

    A chysta se pry i trh na Tylaku snad ...

    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: Nemůžu sloužit, protože, jak říkají latiníci, jen relata refero, jsem zalezlý zde na pražském venkově a nakupuje má žena, která tam kousek dělá. Ale zkusím zjistit.,
    KAREN
    KAREN --- ---
    RIP: to jsou jini nez http://www.gastrocz.com/ ? od tech ja nakupovala xkrat lososa a taky slavky vzdy na kulataku, ale meli stanoviste treba i u strossmayeraku a ted jsou snad jinde na praze 7 a ceny dost v klidu
    RIP
    RIP --- ---
    Jsou teď trhy i na Náměstí Republiky, pravda, ne zrovna čistokrevně farmářské, ale něco se najde, napříkald tam chodí firma, co dováží ryby a mořské plody přímo od zdroje (Dánsko na severní potvory, CHorvatsko na středomořské), žádné chladírny a sádky. Je to drahé, ale dobré. Měli jsme od nich včera čerstvé slávky a byl to velmi invigorating kulinární zážitek :-)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Nový projekt www.nalok.cz hledá kolegy:
    Nalok hledá lokální kolegy | Nalok.cz
    http://www.nalok.cz/hledame-lokalni-kolegy

    já s tím nemám nic společného, jen jsem na to narazila na webu a zaujalo. Třeba by se tady našel někdo, kdo by se rád zapojil
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    CHANA:
    v bille, ale bylo to ještě před tím šílenstvím, které se teď rozpoutalo
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    MARIPOSA: "bio" vejce to kapitola sama o sobě...no každopádně jsem hledala a našla http://www.farmanemcova.cz/ mají své stránky, dokonce mají u nás na žižkově prodejnu, což mě potěšilo ještě více uvidíme, stejně budu hledat dále, každopádvě díky:)

    CHANA: už na 8Kč? To je síla...já tam z donucení musela kupovat vejce a jedno vyšlo na 7Kč, je to tak týden zpátky...:/ Btw: v tesku u vejce nekoupím, fakt ne...Proto vyrážím na trhy a vyhledávám farmy a jejich obchůdky. Koukni na stránky výše zmíněné ;)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    PSYCHOPATICK: na Náplavce vajíčka z farmy Jezero u Benešova (cena 4 - 6 kč podle velikosti) a z farmy Štěpánovsko a je fakt potřeba si přivstat protože hysterie kolem vajec je v plné síle, český česnek na trhu je a letos ho bude dost, farmáři mají zasazeno :)
    imho si nemyslím že by Němcovi měli nějak extra předraženo
    CHANA
    CHANA --- ---
    MARIPOSA: v jaké obchodní síti mají bio vejce za 5 Kč? V Tesku vyjde jedno asi na 8 Kč, tedy pokud je za poslední čtvrtrok nezlevnili, což pochybuji:)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    PSYCHOPATICK:
    kupuju oboje, častěji ty od Němců, chutnají mi víc.

    (i když mi chuť poněkud kazí skutečnost, že jsou dražší než bio vejce z běžné obchodní sítě, ale ony jsou obecně všechny výrobky od němců dost předražené)
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    ad cesnek z teska - nijak to tu nechci obhajovat, ale moje zkusenost je ze vydrzel 2 mesice uplne na pohodu (3 palice normalni clovek do ty doby musi snist). Neni pravda ze by nejak smrdel - proste dobrej cesnek. Je teda chutove slabsi nez to co si vypestujem ale ve srovnani s Cinou je to mana z nebes.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam