• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    si dovolím sobotní Náplavku...


    Na první zářijovou, už trošku podzimní Náplavku přiveze pan Říšský krásné chryzantémy a paní Bystrá jiřinky, astry a podzimní lilie. Přijďte ochutnat první burčák z českých hroznů, nebo vynikající klobásky a hamburgery z The Real Meat Society co o nich básní celá Praha! Pan Kubec přiveze kachničky krmené sušeným ječmenem a novinkou je také rybárna, kde najdete 28 druhů rybích salátů a uzené ryby z Třeboně - kapra, pstruha, amura a tolstolobika, na trhu samozřejmě i rybky čerstvé sladkovodní i mořské a taky mořské potvory, krevety, slávky a chobotnice. Dále kuřata, krůty, vyzrálé hovězí a jehněčí maso, poctivé uzeniny, speciality z udírny, jitrnice, jelítka a tlačenky, buřty a špekáčky na oheň, neodolatelné maďarské speciality, klobásky na gril, nakládané zelí a čalamády. Sýry kravské, kozí i ovčí, čerstvé, zrající i pařené, vyhlášené sýry z Krasolesí, čerstvé máslo, mléko, poctivé jogurty, tvarohy, celozrnné mouky, chlazené těstoviny a vejce od slepic s volným výběhem. Sezónní česká zelenina a ovoce, záplava dýní, cuket, kapustiček, fazolek, česnek, výborné hrušky máslovky, česká jablka, jahody, maliny a borůvky, bylinky, koření, olivový olej a olivy, různá pesta, čatní, domácí kečupy, sirupy a marmelády, ovocné a zeleninové šťaávy, mošty, rybízák, cider i výběr skvělých vín. Zákusky a dortíky k odpolední kávě, výběr pečiva, lité koláče, louskáček, záviny, buchty, sušenky od Patrika, francouzské pečivo LaGare, výborné celozrnné pečivo od pana Růžičky, který má i bezlepkový chléb, škvarkové tyčinky. Do kuchyně vařečky, prkýnka, dřevěné výrobky, košíky a proutěné zboží, konopné produkty, voňavý levandulový stánek Těchonické medolády, Miletínské modlitbičky, přímo na trhu pražené, bezkonkurenční oříšky, med a medové výrobky a dorazí i fešáci z kovárny Hefaistos. K občerstvení domácí limonády, točená malinovka a pivo, balkán gril, báječná smažená ryba, pirohy s masem i zeleninou, grilované plněné papriky, klobásky, halušky se zelím a uzeným, po prázdninách se vrací i oblíbené bramborové spirálky, nebudou chybět báječné plačinky slané i sladké, fairtrade káva. Objednáno je krásné počasí, slunce, nebe bez mráčku a taky živá hudba, tak přijďte všichni!
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    KYO
    KYO --- ---
    maji i bezlepkove?
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    KYO: Skvělý. Vyzkoušela jsem sépiové, šafránové a teď špenátové a nikdy neodolám, když jdu kolem jejich stánku. Prostě jako domácí, jak píše Phule :-)
    PHULE
    PHULE --- ---
    KYO: hodne dobry:))) kupuji si tam ruzne druhy celkem pravidelne a jsou temer na stejne kvalite jako kdyz se s tim patlam doma sam:)))
    KYO
    KYO --- ---
    PINK_CICINKA: dnes jsem tam taky byla :D hele jake jsou ty testoviny?
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    Dnešní úlovky z Jířáku. Bio mleté hovězí, cibulkový chléb, červená řepa, čerstvé špenátové těstoviny, tvarohový a švestkový koláč. Ten švestkovo-jablíčkový koláč je nejlepší lahůdka, co jsem za poslední dobu jedla.

    KYO
    KYO --- ---
    skvelej klub! pravidelne chodim ve stredu a sobotu na trh na jirakuu. hlavne pecivo, MASO, zelenina, med, syry, mlecne napoje a lhenicky most. to maso musim vazne pochvalit, uz jine nejime.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Kdybyste nevěděli co zítra s časem.o) - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=478389758838586&set=a.104789492865283.9219.100000026992359&type=1

    Jsou to první farmářské trhy v Dolanech u Pardubic...
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    sobotní Náplavka

    Na Náplavce tuto sobotu nesmíte propásnout největší pecku - grilované hamburgery a klobásky The Real Meat Society, nebo báječné speciality Fish and Chips - smaženou rybu, skvělé grilované plněné papriky se špenátem a sýrem, nebo zeleninové
    špízy se žampiony! A pozor, pozor, na trhu první jihomoravský BURČÁK z odrůdy Irsai Oliver! Těšit se na Vás bude ta nejčerstvější sezónní česká zelenina, cuketky, patizony, lilky a dýně, český česnek co má říz, bylinky na balkon či zahrádku přivezou Zahrady s chutí a řezané bylinky zase Květuščina zahrádka, dále české ovoce, jablka, hrušky, poslední rybíz, jahody, borůvky, ostružiny a maliny z Loun, ovocné a zeleninové šťávy, mošty, marmelády a zavařeniny, báječné zdravé sirupy na stánku U Dvou koz, výběr skvělých vín, cider a rybízové víno. Nebudou chybět skvělé sýry, ať už kravské, ovčí, nebo kozí, čerstvé, pařené, zrající i plísňové, úžasné jogurty a tvarohy, čerstvé mléko, žluťoučké máslo a vajíčka od slepic s volným výběhem, chlazené těstoviny, vyzrálé hovězí a jehněčí maso, kuřata, krůty, poctivé uzeniny, zabijačkové speciality, paštičky, specialitky z udírny i ty Maďarské, k tomu kvašáky, nakládané zelí a čalamády, čerstvé mořské ryby a potvory, rybky sladkovodní, kapři, pstruzi, siveni a jeseteři. Pečivo slané i sladké, výběr chlebů a houstiček z mouky bílé i celozrnné, škvarkové tyčinky, vynikající pečivo pana Růžičky dle starých receptur s ruční výrobou - třeba báječný žitný chléb, nabo sladové houstičky - mňam! i celozrnné mouky a kvásek na pečení domácího chleba, francouzské pečivo la Gare, celozrnné sušenky od Patrika, pečivo sladké, koláče, buchty, šátečky a záviny i zákusky a dortíky k odpolední kávě. Krásný voňavý levandulový stánek, košíky a proutěné zboží, vařečky, prkýnka, dřevěné výrobky, konopné produkty, koření a bylinkové čaje, přímo na trhu pražené bezkonkurenční oříšky, lněné sušenky a miletínské modlitbičky, med, medové výrobky a medoviny, krásná keramika od pana Burdy, kovárna Hefaistos a ručně tkané koberečky. Občerstvit se můžete třeba točeným pivkem, malinovkou, domácí limonádou, fair trade kávou od MamaCoffee, posilnit grilovanou rybkou nebo rybími hranolky, těstovinami s omáčkou, neodolatelnými palačinkami sladkými i slanými, zmrzka, speciality z grilu v balkánském stylu, skvělé zeleninové karbanátky.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MARIPOSA: díky
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KETHAMINA:
    jsou, vždy o tom informují na facebooku:

    www.facebook.com/ftpraha
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    vyráží dnes někdo na Naplavku?

    už párkrát se mi stalo, že se tam konala jiná akce - tak se chci ujistit, že dnes jsou trhy :)
    RIP
    RIP --- ---
    TRISSIE: Ano, máš pravdu, ale jsem radši opatrný, abych se nedotknul něčích citů/peněženky :-)
    Jo, a kontakt na ně, včetně kde ještě prodávají a tak:
    Olivový olej z Anadalusie
    http://olivovyolejzandalusie.cz
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    chodíte někdy na trhy do Kobylis? je tam něco zajímavého, kvůli čemu se vyplatítam jít? dvakrát jsem to tam okoukla, ale nic mě nezaujalo.....tak by mě zajímalo, jestli tam někdo z vás chodí na něco konkrétního - třeba dobrý pečivo, nebo sýry...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RIP: pět kilo za dvoulitr - pokud je panenský - mi přijde skoro až málo, v poslední době jsem ho v ČR nekupovala (dovezla jsem si ze Španělska), ale i v akci se ceny pohybují kolem 150/750ml, a to jsou ještě pochybné značky, ne?
    RIP
    RIP --- ---
    Pokud někdo občas zabrousíte do Klánovic, hlásím, že se tam zase objevili lidi prodávající olivový olej a olivy ze svého statku v Andalusii, blízko Jaen. Dvoulitrovka oleje stojí skoro pět kilo, ale je to o tolik lepší než valná většina toho, co se běžně koupí v maloobchodě, že se to dá bez zaváhání doporučit.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RASTABERRY: pán s moštem mi taky chybí, ale ten mi řikal už loni, že asi přestane kvůli rodině, měli nějaký rozepře o cenách či co.
    ty jo hudbu sem tam loni snad nikdy nepotkala a můj oblíbený zeleninový stánek tam furt je
    RASTABERRY
    RASTABERRY --- ---
    PETRA_CHATEAU: konkretne mam na mysli veci, rpe ktore som na Kuban rada chodila. Vzdy v sobotu tam iniciativa Buskerville robila koncerty, takze tam bola hudba, dobre kafe, miesali sa tam drinky, proste super atmosfera. Odkedy to vzala do ruk mestska cast, tak tam predavaju len predajci, ktori sa s mestskou castou dohodnu. Neviem, ako tie podmienky vyzeraju, ale pri mafianskej politike Prahy 10 z nejakeho dovodu vidim cernotu. Faktom ale je, ze sa na to vykaslali predajcovia, u ktorych som kupovala najcastejsie - pan, co predaval jablecny most, dalsi pan, co predaval vajicka a moje oblubene susienky. Je tam zrazu vela vina a pekarni. Ak si chcem teda kupit mrkvu, na trhu ju kupim, ale podla mna tie trhy stratili spirit. Jedina vyhoda, ktoru v prevzati mestskou castou vidim je, ze tam chodi polovica ludi, takze sa clovek netlaci.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    RASTABERRY:
    muzes to prosim trochu rozepsat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam