• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    HELA
    HELA --- ---
    OIIIK: úžasné, díky moc:) klidně si počkám, ale jsem ráda, že vím, kde mám shánět:)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    HELA: Jsou to tihle http://www.oriskov.cz/, prodávají na trzích na Jiřáku, Náplavce a snad i na Pankráci, ale myslím, že všechny trhy teď mají přestávku. Mají e-shop.
    HELA
    HELA --- ---
    HELA: případně někdo, kdo se tam vyskytuje častějš, jestli tam tenhle stánek bývá pravidelně? Mám to trochu z ruky, tak s emi tam nechce jezdit naslepo:)
    HELA
    HELA --- ---
    V létě jsem si kupovala na farmářských trzích na Jiřáku u stánku s oříšky a podobnými věcmi hrozně dobré "chipsy" ze sušené zeleniny, ale pak už jsem se tam nedostala a na jiných farmářských trzích jsem tenhle stánek nepotkala. Netuší někdo náhodou, kdo to prodával/kde by se to dalo najít? Díky moc:)
    KATCHENQA
    KATCHENQA --- ---
    Muhehe na farmářských trzích
    Místo konání: Jiřího z Poděbrad, Praha 2
    Čas: Neděle 16.12. 10 - 18
    Zboží: 74 kusů punčocháčů všech barev a velikostí, naušnice pecky, sukýnky, placky...



    Více info na těchto událostech na FB:
    https://www.facebook.com/events/292831454171238/
    https://www.facebook.com/events/525271204157616/
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SOLEI: jestli Praha, tak v sobotu na Náplavku jezdí s husama pan Kubec, má i droby, podrobnosti je mozne domluvit primo s nim na lipanholysov@seznam.cz
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Mám dotaz trošku z cesty - Kde koupím husí játra na domácí paštiku?
    SHARQUITA
    SHARQUITA --- ---
    Petice za farmářské tržiště na Prokopově náměstí, mrkněte na to a pokud souhlasíte, přispějte, děkujeme!

    Chceme na Prokopově náměstí farmářské tržiště
    Chceme na Prokopově náměstí farmářské tržiště
    http://www.kauza3.cz/dobre-kauzy/chceme-na-prokopove-namesti-farmarske-trziste-petice.html
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    nevíte náhodou někdo, jeslti mají na trhu na andělu hotové knedliky? :) myslim, že jsem to někde viděla, ale nejsem si jistá..
    CULI
    CULI --- ---
    OIIIK: ja teda taky hledala, ale vzdy se dopatrala pouze na vyrobu a dilny v jinych mestech, asi potreba lepsi patraci bunky .) , super dik moc :)
    CULI
    CULI --- ---
    OIIIK: no jo, ale vsedni dny asi nevis kde pobyva? asi to budu muset zkusit zase ty soboty. Dekuji
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    CULI: to by mel byt pan Burda a na Naplavce bude 20/10 a 27/10
    jestli je to takova prevazne tmavomodra robustnejsi keramika
    CULI
    CULI --- ---
    rovnou se pochlubím z nimulého týdne- kubáňský nákup : tramín červený, džem cuketový s citronem a skořicí , moje oblíbené tvaroháčky a flakota uzeného, vše bylo dáno dárkem, pouze tvaroháček byl "jasný", čekám na ohlasy až se otevře džem :)

    CULI
    CULI --- ---
    Prosim o radu, na náplavce prodavá takový vousatý pán krásnou keramiku, dneska ráno jsem tam byla brzy, prolétla jsem to, ale ještě tam nebyl :( Minule mi povídal, že býva i na Míráku, snad středy, ale nejsem si jistá. Neporadíte někdo, na netu jsem ho nenašla ..:(
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    taky bude dětská dílna - vaření pro prcky
    živá hudba a spousta legrace
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    sobotní Náplavice


    V sobotu na Náplavce bude krásně:
    Najdete tam všechny oblíbené a prověřené dobroty a ještě něco navíc. Hurá, je tu podzim a tak se vrací ČOKOLÁDOVÁ TOVÁRNA! Kdo nezkusil jejich slaný karamel nebo hořkou čokoládu s chilli ten jakoby nebyl!
    Kubátům už začaly snášet slepice, tak se můžete těšit na kopy vajec od spokojených slepiček. Navštíví nás legendární pan Louda a jeho bylinkový stánek, tak nezapomeňte nakoupit bylinky za okno, do truhlíku, nebo na zahrádku. Nově se na zkoušku přijedou podívat výrobci skvělých dresingů na saláty - Beefit. A po přestávce bude na trhu veselá proužkatá keramika majolika, nebo ty krásné tmavomodré hrnky od pana Burdy. A věděli jste že na trhu můžete ochutnat moc dobrou polévku z hlívy ústřičné? Na Náplavce dále vyzrálé hovězí a jehněčí maso, kuřata, krůty, kachny, poctivé uzeniny, zabijackove speciality a maďarské dobroty. Rybky čerstvé sladkovodní i mořské, taky mořské potvory a mušle, krevety, rybky nakládané, uzené a rybí saláty. Vajíčka, mléko a mléčné výrobky, tvarohy, sýry kozi, ovší, kravské, pařené, uzené, zrající, celozrnné mouky, chlazené těstoviny. Hromady té nejčerstvější sezónní zeleniny, dýně a cukety, saláty, kapustičky, zelí, česnek, žampiony a hlíva, bylinky, jablka a hrušky, jahody, maliny a borůvky, krásné květiny, mošty, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, med a medové výrobky, medovina, cider, vína a burčák, Hradecké delikatesy, oleje olivové, makové, z vlašských ořechů, konopné produkty, přímo na trhu pražené oříšky. Voňavé a křupavé pečivo, výběr chlebů, buchty, koláče, záviny, celozrnné sušenky i zákusky k nedělní kávě. Přijedou také kováři, košíkáři, vařečky a prkýnka a levandulový stánek. Po náročném nakupovaní se můžete občerstvit dobrým obědem, na výběr halušky se zelím a uzeným, grilované rybky, rybí hranolky, bramborové spirálky, palačinky slané i sladké, fish and chipsy, teplé plněné pirohy, teplá sekané v housce, grilované zelenina, balkánské speciality, těstoviny s omáčkou, točené pivo, limo, víno, fairtrade káva a čaj, nebo třeba teplé kakao.

    Kdo chodíte pravidelně tak místo Rybářský bašty na začátku bude poprý grilovat ryby Pstruhařství mlýny
    Rybí škvarky……………………………………………………….49,-Kč cena za kelímek 400 ml
    Halásle- Maďarská rybí polévka…………………………30,- Kč /porce 350ml
    Šumavský pstruh uzený v parní udírně………………35,- Kč cena za 100g
    Šumavský pstruh na grilu……………………………………35,- Kč cena za 100g
    Filet z lososa na grilu………………………………………….47,- Kč cena za 100g
    Filet ze pstruha na grilu……………………………………..39,- Kč cena za 100g
    Grilovaný filet ze sumce…………………………………….74,- Kč cena za 100g
    Filet z candáta na grilu……………………………………….60,- Kč cena za 100g
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    jsou nekde v praze trhy dneska?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    nejsou to úplně trhy farmářské, ale pro ty, kdo mají rádi hezkou ručně dělanou keramiku, tak tento víkend jsou v Berouně zase hrnčířské trhy.
    Krom keramiky se tam dají sehnat další výrobky tradičních řemesel ze dřeva, kůže a kamene, mívají docela dobré "pouťové" občerstvení (jako pečené sele, koblížky a tak dále), a vůbec je to hezký trh.
    Ale je lepší tam přijet buď brzo dopoledne (do půl desáté) nebo až později odpoledne, kolem poledne je to masakr.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    si dovolím sobotní Náplavku...


    Na první zářijovou, už trošku podzimní Náplavku přiveze pan Říšský krásné chryzantémy a paní Bystrá jiřinky, astry a podzimní lilie. Přijďte ochutnat první burčák z českých hroznů, nebo vynikající klobásky a hamburgery z The Real Meat Society co o nich básní celá Praha! Pan Kubec přiveze kachničky krmené sušeným ječmenem a novinkou je také rybárna, kde najdete 28 druhů rybích salátů a uzené ryby z Třeboně - kapra, pstruha, amura a tolstolobika, na trhu samozřejmě i rybky čerstvé sladkovodní i mořské a taky mořské potvory, krevety, slávky a chobotnice. Dále kuřata, krůty, vyzrálé hovězí a jehněčí maso, poctivé uzeniny, speciality z udírny, jitrnice, jelítka a tlačenky, buřty a špekáčky na oheň, neodolatelné maďarské speciality, klobásky na gril, nakládané zelí a čalamády. Sýry kravské, kozí i ovčí, čerstvé, zrající i pařené, vyhlášené sýry z Krasolesí, čerstvé máslo, mléko, poctivé jogurty, tvarohy, celozrnné mouky, chlazené těstoviny a vejce od slepic s volným výběhem. Sezónní česká zelenina a ovoce, záplava dýní, cuket, kapustiček, fazolek, česnek, výborné hrušky máslovky, česká jablka, jahody, maliny a borůvky, bylinky, koření, olivový olej a olivy, různá pesta, čatní, domácí kečupy, sirupy a marmelády, ovocné a zeleninové šťaávy, mošty, rybízák, cider i výběr skvělých vín. Zákusky a dortíky k odpolední kávě, výběr pečiva, lité koláče, louskáček, záviny, buchty, sušenky od Patrika, francouzské pečivo LaGare, výborné celozrnné pečivo od pana Růžičky, který má i bezlepkový chléb, škvarkové tyčinky. Do kuchyně vařečky, prkýnka, dřevěné výrobky, košíky a proutěné zboží, konopné produkty, voňavý levandulový stánek Těchonické medolády, Miletínské modlitbičky, přímo na trhu pražené, bezkonkurenční oříšky, med a medové výrobky a dorazí i fešáci z kovárny Hefaistos. K občerstvení domácí limonády, točená malinovka a pivo, balkán gril, báječná smažená ryba, pirohy s masem i zeleninou, grilované plněné papriky, klobásky, halušky se zelím a uzeným, po prázdninách se vrací i oblíbené bramborové spirálky, nebudou chybět báječné plačinky slané i sladké, fairtrade káva. Objednáno je krásné počasí, slunce, nebe bez mráčku a taky živá hudba, tak přijďte všichni!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam