• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    V sobotu začíná sezóna na Náplavce, zatím bez zeleniny, protože má být okolo nuly, ale jinak účast hojná, maso, uzeniny, pečivo slané i sladké, mléko, máslo, sýry, ryby, med, koření, prostě všechno, přijďte.
    více tu:http://www.farmarsketrziste.cz/trziste-naplavka/rychly-prehled-16-2-sobota-naplavka
    HELA
    HELA --- ---
    OIIIK: úžasné, díky moc:) klidně si počkám, ale jsem ráda, že vím, kde mám shánět:)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    HELA: Jsou to tihle http://www.oriskov.cz/, prodávají na trzích na Jiřáku, Náplavce a snad i na Pankráci, ale myslím, že všechny trhy teď mají přestávku. Mají e-shop.
    HELA
    HELA --- ---
    HELA: případně někdo, kdo se tam vyskytuje častějš, jestli tam tenhle stánek bývá pravidelně? Mám to trochu z ruky, tak s emi tam nechce jezdit naslepo:)
    HELA
    HELA --- ---
    V létě jsem si kupovala na farmářských trzích na Jiřáku u stánku s oříšky a podobnými věcmi hrozně dobré "chipsy" ze sušené zeleniny, ale pak už jsem se tam nedostala a na jiných farmářských trzích jsem tenhle stánek nepotkala. Netuší někdo náhodou, kdo to prodával/kde by se to dalo najít? Díky moc:)
    KATCHENQA
    KATCHENQA --- ---
    Muhehe na farmářských trzích
    Místo konání: Jiřího z Poděbrad, Praha 2
    Čas: Neděle 16.12. 10 - 18
    Zboží: 74 kusů punčocháčů všech barev a velikostí, naušnice pecky, sukýnky, placky...



    Více info na těchto událostech na FB:
    https://www.facebook.com/events/292831454171238/
    https://www.facebook.com/events/525271204157616/
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    SOLEI: jestli Praha, tak v sobotu na Náplavku jezdí s husama pan Kubec, má i droby, podrobnosti je mozne domluvit primo s nim na lipanholysov@seznam.cz
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Mám dotaz trošku z cesty - Kde koupím husí játra na domácí paštiku?
    SHARQUITA
    SHARQUITA --- ---
    Petice za farmářské tržiště na Prokopově náměstí, mrkněte na to a pokud souhlasíte, přispějte, děkujeme!

    Chceme na Prokopově náměstí farmářské tržiště
    Chceme na Prokopově náměstí farmářské tržiště
    http://www.kauza3.cz/dobre-kauzy/chceme-na-prokopove-namesti-farmarske-trziste-petice.html
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    nevíte náhodou někdo, jeslti mají na trhu na andělu hotové knedliky? :) myslim, že jsem to někde viděla, ale nejsem si jistá..
    CULI
    CULI --- ---
    OIIIK: ja teda taky hledala, ale vzdy se dopatrala pouze na vyrobu a dilny v jinych mestech, asi potreba lepsi patraci bunky .) , super dik moc :)
    CULI
    CULI --- ---
    OIIIK: no jo, ale vsedni dny asi nevis kde pobyva? asi to budu muset zkusit zase ty soboty. Dekuji
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    CULI: to by mel byt pan Burda a na Naplavce bude 20/10 a 27/10
    jestli je to takova prevazne tmavomodra robustnejsi keramika
    CULI
    CULI --- ---
    rovnou se pochlubím z nimulého týdne- kubáňský nákup : tramín červený, džem cuketový s citronem a skořicí , moje oblíbené tvaroháčky a flakota uzeného, vše bylo dáno dárkem, pouze tvaroháček byl "jasný", čekám na ohlasy až se otevře džem :)

    CULI
    CULI --- ---
    Prosim o radu, na náplavce prodavá takový vousatý pán krásnou keramiku, dneska ráno jsem tam byla brzy, prolétla jsem to, ale ještě tam nebyl :( Minule mi povídal, že býva i na Míráku, snad středy, ale nejsem si jistá. Neporadíte někdo, na netu jsem ho nenašla ..:(
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    taky bude dětská dílna - vaření pro prcky
    živá hudba a spousta legrace
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    sobotní Náplavice


    V sobotu na Náplavce bude krásně:
    Najdete tam všechny oblíbené a prověřené dobroty a ještě něco navíc. Hurá, je tu podzim a tak se vrací ČOKOLÁDOVÁ TOVÁRNA! Kdo nezkusil jejich slaný karamel nebo hořkou čokoládu s chilli ten jakoby nebyl!
    Kubátům už začaly snášet slepice, tak se můžete těšit na kopy vajec od spokojených slepiček. Navštíví nás legendární pan Louda a jeho bylinkový stánek, tak nezapomeňte nakoupit bylinky za okno, do truhlíku, nebo na zahrádku. Nově se na zkoušku přijedou podívat výrobci skvělých dresingů na saláty - Beefit. A po přestávce bude na trhu veselá proužkatá keramika majolika, nebo ty krásné tmavomodré hrnky od pana Burdy. A věděli jste že na trhu můžete ochutnat moc dobrou polévku z hlívy ústřičné? Na Náplavce dále vyzrálé hovězí a jehněčí maso, kuřata, krůty, kachny, poctivé uzeniny, zabijackove speciality a maďarské dobroty. Rybky čerstvé sladkovodní i mořské, taky mořské potvory a mušle, krevety, rybky nakládané, uzené a rybí saláty. Vajíčka, mléko a mléčné výrobky, tvarohy, sýry kozi, ovší, kravské, pařené, uzené, zrající, celozrnné mouky, chlazené těstoviny. Hromady té nejčerstvější sezónní zeleniny, dýně a cukety, saláty, kapustičky, zelí, česnek, žampiony a hlíva, bylinky, jablka a hrušky, jahody, maliny a borůvky, krásné květiny, mošty, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, med a medové výrobky, medovina, cider, vína a burčák, Hradecké delikatesy, oleje olivové, makové, z vlašských ořechů, konopné produkty, přímo na trhu pražené oříšky. Voňavé a křupavé pečivo, výběr chlebů, buchty, koláče, záviny, celozrnné sušenky i zákusky k nedělní kávě. Přijedou také kováři, košíkáři, vařečky a prkýnka a levandulový stánek. Po náročném nakupovaní se můžete občerstvit dobrým obědem, na výběr halušky se zelím a uzeným, grilované rybky, rybí hranolky, bramborové spirálky, palačinky slané i sladké, fish and chipsy, teplé plněné pirohy, teplá sekané v housce, grilované zelenina, balkánské speciality, těstoviny s omáčkou, točené pivo, limo, víno, fairtrade káva a čaj, nebo třeba teplé kakao.

    Kdo chodíte pravidelně tak místo Rybářský bašty na začátku bude poprý grilovat ryby Pstruhařství mlýny
    Rybí škvarky……………………………………………………….49,-Kč cena za kelímek 400 ml
    Halásle- Maďarská rybí polévka…………………………30,- Kč /porce 350ml
    Šumavský pstruh uzený v parní udírně………………35,- Kč cena za 100g
    Šumavský pstruh na grilu……………………………………35,- Kč cena za 100g
    Filet z lososa na grilu………………………………………….47,- Kč cena za 100g
    Filet ze pstruha na grilu……………………………………..39,- Kč cena za 100g
    Grilovaný filet ze sumce…………………………………….74,- Kč cena za 100g
    Filet z candáta na grilu……………………………………….60,- Kč cena za 100g
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    jsou nekde v praze trhy dneska?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    nejsou to úplně trhy farmářské, ale pro ty, kdo mají rádi hezkou ručně dělanou keramiku, tak tento víkend jsou v Berouně zase hrnčířské trhy.
    Krom keramiky se tam dají sehnat další výrobky tradičních řemesel ze dřeva, kůže a kamene, mívají docela dobré "pouťové" občerstvení (jako pečené sele, koblížky a tak dále), a vůbec je to hezký trh.
    Ale je lepší tam přijet buď brzo dopoledne (do půl desáté) nebo až později odpoledne, kolem poledne je to masakr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam