• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ja si prave rikal, propc par tahu neprimalovat primo olejem nebo akrylem,,, se zrovna na neco podobneho chystam, kombinaci digitalky a klasicky techniky
    MACOMIX
    MACOMIX --- ---
    SUN_VU_KUNG: jasne mas pravdu, ja to sem daval spis pro zajimavost, treba se nekdy bude hodit ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MACOMIX: No, mě přijde, že zrovna v případě toho tutorialu to k sobě absolutně nesedí - protože používá vektorový obrázek, který má ostré, křivkami vymezené tvary a přes to pak dělá vrstvu s náhodnými tahy štětce, které tam prostě nejsou. Asi by to fungovalo daleko líp u něčeho, kde jsou dobře vidět a kde jsou přiznané štětce z photoshopu, s různými stopami... jako není to blbý nápad, ale nevím, jestli má smysl se snažit nasimulovat skutečnou malbu tímhle způsobem, to už je to lepší rovnou namalovat :)
    MACOMIX
    MACOMIX --- ---
    SUN_VU_KUNG: Tam jde spis o ty tahy, vypada to pak jako olej. Ale chapu, ze kazdymu se to nelibi ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MACOMIX: tak nevím, jestli by tomu ta úprava akrylovým médiem pomohla :) Zatím jsem zkoušel sublimační tisk, vypadá hodně dobře a udrží i skvělý detail. A hlavně je jím obarvená textile uvnitř, takže to není tisk na povrchu.

    Zde např. detail tisku:

    MACOMIX
    MACOMIX --- ---
    pokud budes tisknout na platno, tak doporucuju tento tutorial http://www.illustrationclass.com/dl/Digital_Fine_Art.zip
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tak, zase nějaký drobný přírůstek - první malba z připravované série kompozic. Různé formáty, různé tvary, uspořádání, barvy, jedna série. Kolik jich vznikne ještě nevím, záleží na tom, kdy mě zkoumání těchto komplexů přestane bavit. Malby jsou vytvářeny ve velkém rozlišení, aby je bylo možné později vytisknout na velké formáty, alespoň kolem 1,5x1,5m. O způsobu tisku zatím uvažuji, buďto tisk na fotopapír a nebo sublimační tisk na polyesterové plátno napnuté na rámu (to by mohlo vypadat dobře).

    Complex 1






    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    HAWLIS: díky, ale jen ne žádnou práci :)) teď jsem makal celý týden v kuse a čeho je moc, toho je... :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: narazil jsem na tohle, mozna by te to mohlo zajmat.
    [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Hledám ilustrátora - ilustrace v tužce / PRAHA ]
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MOUSEK:
    DRASTICS: :) Teď jsem se vrátil od moře, takže ne, netvořil, ale odpočíval :)
    DRASTICS
    DRASTICS --- ---
    kung tvoři neasi :)
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    Tu sa nič nedeje :)
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: jj zrovna sem to ted s nekym resil, ze stary filmy v HD je peklo viz star wars :D
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    R0C3S3K: Napínají mi to přímo v tiskárně, kde se to tiskne - což je kdesi na Moravě. Jinak mi něco napínal i jeden šikovný člověk v Pardubicích, co rámuje obrazy.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    koukam, ze by stacilo hazet linky na darkart:)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SUN_VU_KUNG: muzu se zeptat, kde si enchavas napinat ta fotoplatna? znam jednoho cloveka na vinohradech, dela to docela fajn, ale nevyhovuje mi uchyceni, zlvastnim zpusobem to "svorkuje" ze strany ramu, takze to opravdu nevypada hezky
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    SUN_VU_KUNG: ta číselná označení jsem teď nedávno taky řešil :D

    http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_%28character%29#Character_nomenclature
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    HAWLIS: jo, tam byla bohužel fotka hrozně přepálená a nebylo se čeho chytit... navíc to trochu zkresluje to zmenšení, v plném formátu to není tak hrozné.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: tohle je bomba, akorát levá ruka nahoře je dost hranatá.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    A nakonec, tohle už naní ani fotomontáž, spíš wallpaper s využitím fotky níže zmíněné hlavy, ale neodolám to sem nedat :) Zvláštní, že jsem si zrovna před pár dny pustil prvního terminátora v HD a tam o něm mluví jako o modelu 101, nikoliv T800... jinak to HD myslím moc filmu neprospělo, jak se to naopak stává u jiných titulů :( Animatronické triky jsou pak už příliš vidět, i když se Winston snažil co to šlo.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam