• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
    ZACK
    ZACK --- ---
    SUN_VU_KUNG: ja si nakonec vsadil na antigravitacni srouby. Ale jit bych pod tim nechtel :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    ZACK: Je to velké tajemství! :)
    ZACK
    ZACK --- ---
    SUN_VU_KUNG: na druhou stranu zustava fakt, ze prvni, co me napadlo, kdyz jsem to videl, bylo "jak tam kurva ty trubky drzi takhle ve vzduchu?" a zjevne nejsem sam.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    aby bylo jasno, já se tím nezříkám chyb, které udělám :) Ale u některých věcí prostě vím, proč je dělám tak, jak je dělám :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    To asi myslíš, když mluvím o anatomii, nebo o postupech v krajinomalbě a perspektivě... nepamatuji se, že bych nějak zvlášť řešil samotné prvky - ty jsou zcela v režii autora, a když bude chtít mít visící skály půl kilometru na pouští, tak je tak prostě namaluje a nikdo z nás na to nemůže nic říct, a je pak docela zbytečné do toho tahat uvěřitelnost, když nebyla cílem... Proto říkám, ne všechno musí být uvěřitelné - metafyzičnost přidává svoje k fantazii a o tu jde, ne o to, že se na obrázek podíváme a spokojeně si zabručíme pod vousy, že je to fajn, protože vše je na svém místě - pes u boudy, auto u chodníku, kola má kulatá, sloup elektrického vedení stojí rovně a ptáci na drátě sedí ve správných řadách... mmm, tak věrohodné. Někdy to stačí, obrazy s typickým účinkem kouzla všedního dne... někdy je prostě chuť udělat něco jinak. V tomhle případě šlo o něco jiného - ne vždy je úplně žádoucí chtít mít v obraze všechny věci, které by měly působit věrohodně. Proč? Protože obraz je pořád dvourozměrný soubor grafických prvků, které když abstrauješ, tak si uvědomíš kompozici a tím pádem i účinek na lidské oko a samotnou percepci. Proto existuje zlaté pravidlo, že ne vždy je dobré malovat věci tak, jak jsou, nebo tak jak by měly být, protože to může narušit výsledek. Proto není nikdy dobré se otrocky držet fotografií a předloh, proto není dobré do obrazu za každou cenu cpát všechno, na co jsme obecně zvyklí, prostě z toho důvodu, že to potom nevypadá dobře. jen pro zajímavost - ty podpěry jsem tam měl, resp. jsem je ke konci skicování naznačil... jenže celý obrázek jejich přidáním úplně ztratil vzdušnost, stal se zmateným, nečitelným, protože podpěry vytvářely příliš silný rytmus v jeho dolní polovině a tím se ztratila rovnováha, i zanikla pespektiva močálu a samozřejmě oko se přestalo zaměřovat na figurky vojáků a místo toho zmateně skákalo z podpěry na poděru. Tak jsem ten layer s nimi smazal a vše se vrátilo do původního řádu. Proto jsem se rozhodl je tam nedávat, i když to může působit potom trochu zvláštně a říkal jsem si, že jsem fakt zvědav, jestli se ozve nějaký (censored) který tohle zmíní :D Že mu bude věrohodnost přednější než celkový pocit... :) Malování prostě není jen o tom, nacpat do obrázku všechno, co by tam mělo být... je o citlivém uvažování a práci s jednotlivými prvky, kdy autor pečlivě musí vážit, co tam dá, jak to tam dá a kam to dá... není to jen o tom pojistit si všechny věci k věrohodnosti.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    to se ti nepodoba, vzdy rikas mechanika sem, fyzika tam,,, podivne:)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ne vše musí být věrohodné, kvůli tomu jsem to fakt nedělal ;)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    je to bajo, ta posledni se mi atmosferou libi asi nejvic, ale musim rict, ze ty trubky bez podper pusobi ponekud divne,,, urcite je to ultrahypermoderni material, ale je to neverohodne
    NYEMI
    NYEMI --- ---
    SUN_VU_KUNG: Monumentalni fantasy s pidikonickem :))
    Jen si tropim sprymy, je to paradni! I kdy ta nad tim jeste paradnejsi.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    tak to děkuji.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    HE11_KNIGHT: a ještě jsem zapoměl podotknout, že se mi to opravdu líbi.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    SUN_VU_KUNG: No ale to nemění nic na tom, že je to opravdu plné atmosféry :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    HE11_KNIGHT: musel jsem se zeptat googlu a fakt jsem se vyděsil! :)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    SUN_VU_KUNG: trochu mi to připominá Nicolase Roericha..
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    JOSLIACKY: Díky, je to stejná barevná paleta jako u těch skal s rytířem na koni, musel jsem s tím zavčas přestat, abych to už víc nepropracovával :)
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    SUN_VU_KUNG: ...tak toto je skvele, posobi na mna tak expresivne
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BURAN: tak zrovna kvůli tomuhle to nebylo, ale je fakt, že bych to nějak využít mohl :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUN_VU_KUNG: jsem si rikal zes ty rafinerie nehledal jen tak pro nic :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    HAWLIS: asi dvě, dvě a půl hodiny, ale měl jsem velké přestávky.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: tahle ti trvala jak dlouho cca? od bileho platna po tohle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam