• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MERLKIR: jj, letos se sešla zajímavá sestava, Michal bude určitě super, taky se na něj těším, je to zase o řád dál, než loni.
    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    Tak určitě! Koukám že bude letos přednášet i Michal Ivan, tož to musím dojet.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MERLKIR: no doufám, že dorazíš :) I ostatní :) A slibuju, bude víc slajdů, víc víc víc! :D
    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    SUN_VU_KUNG: už se těším! ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    A také jsem potvrdil účast na letošní konferenci SPLASH, která proběhne po prázninách. Tady jsou témata dvou přednášek:

    Sobota 12:30 - 13:30 | Funkční kompozice / Přednáška

    Kompozice jako základ scény a její důležitost vzhledem k typům vytvářené práce. Zaměření na praktické užití kompozice nejen pro ilustraci a scény obecně, ale i pro různé způsoby vyprávění příběhu a ovlivňování zájmu diváka. Základní kompoziční pravidla, ale i řada známých a méně známých triků a pomůcek, které jsou pro dobrou kompozici důležité - například těžiště obrazu, využití kontrastu, pomůcky pro směrování pozornosti, způsoby čtení kompozice, kompoziční chyby a jejich záměrné využití, významy ořezů, pravidlo 70/30, dynamika a různé efekty, ale také užití postupů pro vyprávění příběhu nebo komponování výpravných scén.

    Neděle 11:15 - 12:15 | Realistické světlo a stín / Přednáška

    Světlo je spolu s kompozicí tím nejdůležitějším technickým prvkem každého obrazu nebo scény. Je jediným prostředkem, kterým lze modelovat tvar - pochopení účinků světla a jejich plné ovládnutí je nezbytné pro dovednost tvořit realistické scény, nebo scény s realistickým světlem. I zdánlivě nedůležité účinky světla mohou výslednou práci výrazně zlepšit a posunout uvěřitelnějším směrem. S tím souvisí základní definice a pravidla pro světlo, jeho chování na různých površích a materiálech, barva světla, chování odraženého světla a jeho význam pro sekundární osvětlení a podobně. Stejně tak potom chování světla třeba v exteriérech a způsoby, jak docílit uvěřitelnosti scény.

    Více na:
    http://get-splashed.cz/
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tak, recenze na Cintiq 13HD je už napsaná :) Takže teď jen publikovat :D


    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    JUDAS: no a nejen vypadá... je to povedený kousek :)
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    sakra.. na tom stole vypada uzasnakove :D
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    THE_BALROG: tu už dávám automaticky ;)
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    SUN_VU_KUNG: ten cintiq ti dělá nějakou aberaci, hele :P
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    No a dnešní thumbnaily, které jsem dělal na cintiqu, jdou s tím báječně... hodně dobře. Až tak dobře, že se možná zařadím do fronty zájemců :D
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: Ach, Logitech Ultra X...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: Tak já to nemám na hry, takže ta tuhost kláves nijak nevadí. Spodní řada tlačítek se používá hůř, ale tam jsem si dal nejméně používané zkratky...
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: No já mám ještě blahý paměti původní N52 (ne tuhle modrou TE) a nesedla mi tak nějak úplně, tuhý tlačítka s vysokým zdvihem hlavně :(
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: Wacom Cintiq 13 HD... a s Nostromem jsem hodně spokojený, je to dobrá věc.
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: Co to je za hardware? A jak jsi spokojenej s tou "rukou" vlevo? :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tak už je doma :) a musím říct, že docela překvapení, sedl mi víc, než jeho větší kolegové... líbí se mi. Škoda, že jen na testování :)
    ARAON
    ARAON --- ---
    SUN_VU_KUNG: Facebook prasi obrazky desnym zpusobem. To mas teda pravdu.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    ARAON: jo, no koukám na to... je to tam v té úděsné fb kompresi, tak si snad kliknou na zdroj.. zrovna u tohohle typu obrázků na kompresi a bitové hloubce hrozně záleží.
    ARAON
    ARAON --- ---
    SUN_VU_KUNG: Hehe. Tak tenhle obrazek se pred chvili objevil na Facebookove zdi DeviantArtu a uz nasbiral pres 1500 "lajku". ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam