• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRESENnepohodlní spolubydlící
    sdílíte byt s více lidmi a chcete se podělit o ty své méně příjemné zážitky s nimi .?. ulevit si a nebo najít radu, jak vyřešit různé situace týkající se společného soužití .?. Tak tady...
    rozbalit záhlaví
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    Zdar, přidávám varování před člověkem vystupujícím i zde na Nyxu pod přezdívkou Potápník. Vytáhl jsem ho ze sklepa hospody, kde bydlel, rok a půl jsem ze svého platil nájem, abych ho z něj pak doloval měsíce a poslouchal tisíc nejprovařenějších podvodnických výmluv; finále je, že zdrhnul s dluhem asi 12 000, nechal za sebou naprosto vybydlenej pokoj /komplet zničený parkety, poblitý zdi, vymlácený okna, 60 flašek s chcankama... a samozřejmě blokace telefonu.
    Jak jsem dohledal, lidí s podobnou zkušeností je celá řada, vždycky vybydlí byt a uteče s penězma - především kamarádům a známým. Pohybuje se po Žižkově /Chocobamba a pod./, před časem hrál s Nyabinghi Warriors. Důrazně varuji. Díky za pozornost.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosim vas, jak to resit zakone. Mel jsem spolubydliciho, ten pred rokem pronajal svuj pokoj na chvili a nebydlel tu, nyni uz oficialne skoro rok tady nebydli a ma tu radu kramu. Majitel neni schopen odklizeni s nim dojednat, parkrat si jiz neco vyzvedl, ja jej urguji, ale posledni dva mesice ma jen vymluvy nebo slibuje, jak prijede a nic. Mam pravo ty veci vyhazet? Pokud mel smlouvu, co kdysi ja, tak bylo v ni uvedeno, ze je povinen do konce najemni smlouvy vse vyklidnit, jinak to bude na jeho naklady odstraneno. Zase nevim, zdali nejak by majitel nemel dat primo souhlas mne, at se tedy toho zbavim, pokud chci, jelikoz on vlastni ten prostor a jeho podminky. Diky.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Fuchs se nekde priznal, ze s tou ex to bylo dost vyhroceny a hodne na rozchod trpel, cimz jsem pochopil, ze nebude uplne dusevne stabilni.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OMNIHASH: no ja jsem mel z nejakych diskusi s timto id takovy pocit, ze ma ponekud zvlastni videni sveta, zvlaste v konopnych auditkach o pestovani huleni, kde sem nevedel jestli si kolikrat dela prdel a nebo ne. a hle, ono se to vysvetlilo a dobre sem poznal, ze je to curak. takze jeste frajerka muze bejt rada, ze ji do niceho horsiho nezatahl...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    TILLIT: to je po letech konečně peprnej příspěvek do diskuze!
    SM3
    SM3 --- ---
    Roky jsem bydlel s nekym v Praze a byl vzdy viceme klid a az na 2 rychle pripady to fungovalo dobre, ted jsem mesic v Dansku na baraku s cca 20 lidma a kolikrat pocitam do 10ti a jdu pryc, zase me to uci sebeovladani, na vsem hledat neco dobreho :D Asi je to i tim, ze tak plovina je o cca 10let mladsi a nejspis nikdy nezili s vice lidma, ale i starsi nez ja nejsou schopni po sobe mit nadobi, respektovat druhe hlavne teda hlasita hudba, uklizet zachod a koupelnu, pasta a vousy v umyvadle jsou na dennim poradku. Zaschle jidlo na plotne apod. je uz jen drobnost a kdyz jim clovek neco rekne, tak se urazi jak mali parchanti. Zazil jsem pred lety vyuzivani jedne velke kuchyne a koupelny 60ti lidma a takovy bordel tam nebyl, stejne jako v lete byly dvoje sprchy a pradelna ze zacatku pro cca 300lidi a clovek se vetsinou nestitil tam jit. Ale tech 20 lidi ted udela bordel co jsem nezazil :/
    Vydrzet do konce listopadu a presunout se za praci jinam, protoze z tohodle by mi dlouhodobe hrablo.
    YOT
    YOT --- ---
    BESTIEVSAMETE: Jsem asi mladej nebo blbej abych si neuměl vybrat... Byt vedle půdy, nad prázdným bytem, kde bydlí kdosi kdo je tam 3x do roka dva dny...
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    YOT: Hehe, neboj.. sousedi jsou hluční, dupou, kašlou, řvou, souložej.... :) Nakonec jsme to museli vyřešit bytem bez sousedů... :-D
    MASOO
    MASOO --- ---
    nechtela bych bydlet sama... ale zas jen spolubydlici, to je vetsinou pruser..... jenze najit funkcni komunitu lidi, to aby jeden pohledal....
    a ted mam novou zkusenost, jake to je, kdyz spolu zijou lidi, ktery se navzajem zas tak uplne nevybrali....
    no a je to narocne;)
    YOT
    YOT --- ---
    DZODZO: Jenže sousedi nezasviní moje nádobí a neudělají mrdník ve společný kuchyni, že nepůjde měsíc používat... Třeba...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    YOT: no tak ti zacnu vadit napriklad susedia :D vzdy sa nieco najde :)
    YOT
    YOT --- ---
    Existujou dva typy lidí. Lidi s kvartýrem a lidi bez kvartýru a mezi nima je vostnatej drát! Já dnešním datem překonal onu hranici a řadím se mezi lidi s kvartýrem. Mezi lidi s kvartýrem bez spolubydlících. Bez spolubydlících. Ty krávo to zní fakt dobře Bez spolubydlících...
    YOT
    YOT --- ---
    YOT: Tak já slibuju, že už se na ten balkon dívat nebudu. Dneska zase. Ciwe!!!!
    YOT
    YOT --- ---
    Mě se to teda už krátí, přesto stále ještě musím čekat a zuby zatínat. U vědomí toho, už jsem celkem otupěl. Ze židle mě nezvedlo ani když v pátek ve 3 ráno začal demetní ožralej kamarádíček mých spolubydlících vřískat jak protržená kráva, že zakopl, odřel si nevím co a má bebí. Myslím, že tohle asi víc ocenily majitelé psů v okolí cca půl kilometru. On byl vůbec celý víkend ve znamení vytí. Pejsci mých spolubydlících zůstali opět v sobotu a neděli doma a na procházku přes ulici do hospody nešli. Takže dvojhlasné vytí, jeden nádech možná i minuta, prokládáno zběsilým škrábáním dveří. Nádhera. No a dneska ráno, když jsem vykoukl na balkon, kterej máme společnej, jen já nemám dveře, tak vidím, že shit happend... Odhaduju to tak předevčírem. Považuju to za upgradování shit happend i da gárden... Já na zahradě nebyl asi 3/4 roku, tak nevím, jestli už je tam tak husto, že už se to tam nevejde. Takže Kulhánka jsem lokalizoval, udělal si s ním selfícko a rozvěsil dalších šestnáct mucholapek..
    A ta... věc... vám tlačí do hlavy, jak pejsci chová patnáct let a je přední kanystaerapeutka v kosmíru...
    Už abych byl pryč.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TRESEN:
    NAVARA:
    1) Už jsem odstěhovaná a nic lepšího jsem pro sebe udělat nemohla. Konečně klid bez narušování soukromí divnýma individuama :-)
    2) Ani jeden není hokejista
    3) nevěřím na spřízněný duše 5 dní v tejdnu v jedný posteli (možná sem staromodní)
    4) možná bych i věřila, kdyby to ten oficiální věděl, jakože neví :)
    5) že je divnej je asi subjektivní, ale ten pocit z něj má kdokoli ho kdy viděl. a já se prostě necítím dobře s někým takovým neustále doma..

    Tak asi toliko k tomu, věc považuji z mé strany za vyřízenou. Třeba si k sobě časem najdeme cestu zpátky, ale teď je to moc živý.
    TRESEN
    TRESEN --- ---
    NAVARA: to už zní jak pohled insidera... :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TRESEN: jenom jestli to ten kamarád ví, že je jen kamarád - a bestie by ho asi raději, než toho hokejistu :)
    TRESEN
    TRESEN --- ---
    NAVARA: tak to je ale v pořádku, ne? prostě jeden milenec a jeden kamarád, spřízněná duše...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TRESEN: klasika - jednoho má na povídání a druhej jí seřeže a ojede, jak to ve skutečnosti potřebuje :)
    TRESEN
    TRESEN --- ---
    BESTIEVSAMETE: zkus se s kamarádkou narovinu pobavit, proč ve svém životě řeší dva partnery. třeba zjistíš něco, co ti změní pohled na věc a nebudeš situaci muset radikálně měnít. v dalším případě je prosba o větší klid z tvé strany jistě v pořádku, ale asi nemůžeš zakázat své kamarádce, aby si do bytu, na který sama přispívá, vodila své blízké. sama píšeš jen, že ten druhý kluk je divnej a že ti vadí. bude to spíš jen tvůj osobní problém než nějaká reálná skutečnost, kvůli které by ten kluk do bytu opravdu nesměl. kdyby tě třeba ohrozil nebo jinak obtěžoval. začala bych u řešení situace nutnosti dvou partnerů s kamarádkou...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam