• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    BOTUL
    BOTUL --- ---
    Dovolil jsem si vaše teorie ověřit z trochu jiného úhlu pohledu. Namazal jsem krajíc chleba z obou stran máslem, vyhodil jej do vzduchu, a nechal dopadnout. Ano, stalo se očekávané, krajíc dopadlo na stranu pomazanou máslem. Ale přece jen je tu jedno paradigma - jaktože nedopadl současně i na druhou stranu pomazanou máslem?:)))))
    ZEMANTOM
    ZEMANTOM --- ---
    CELLINDRA: Římani tesali (a odlévali a psali) V tam, kde my bychom napsali U, prostě proto, že grafické rozlišení mezi těmihle dvěma písmeny (která se obě vyvinula z římského V, které pochází z řeckého Y, které pochází z nějaké semitské abecedy) je záležitostí konce středověku. Kdyby neuměli tesat obloučky, sotva by vykružovali taková krásná oblá O a S. ;-)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    Kdesi ve výzkumném ústavu: "Konečně se nám podařilo vyvinout disk s nekonečnou kapacitou!"
    Ding! Mate novy e-mail od společnosti OSA adresován výzkumnému ústavu:
    "Požadujeme neprodleně zaplatit poplatek z pamětí a pevných disků podle ceníku :
    interní 1,50 Kč za započatý 1 GB, nejvýše 90 Kč
    externí do 1 TB 0,15 Kč za započatý 1 GB
    externí nad 1 TB jednorázově 150 Kč a dále 0,10 Kč za započatý 1 GB přesahující kapacitu 1 TB

    S pozdravem OSA"
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RAB1T: Wikipedie rika, tohle.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    MAKROUSEK: pokud vim tak to snad chapou jeste ukrajinci, polaci a snad i rakusaci. Kazdopadne je to ciste stredoevropsky fenomen.
    NYX
    NYX --- ---
    Gaming is a hard job, but someone has to do it!
    http://arxiv.org/pdf/1201.4995v1.pdf
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---


    Nedá mi to a musím dodat:
    0,000312 — pravděpodobnost, že právě v ten den, který si vyberu, dojdou všechny věci zároveň.
    10,8% — pravděpodobnost, že se mi to stane alespoň jednou do roka a pak si toho všimnu (což se reálně stalo)...nudááá :-)
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    MAKROUSEK: nojo, fakt že jo

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SAJFA: dobre delas ze podminka neni preziti clenu tymu.
    SAJFA
    SAJFA --- ---
    Rozhodnul jsem se pro financování experimentu. Ze svych zdroju poskytnu castku 1 000 000 *)
    podmínky pro proplaceni: fotodokumentace a preziti kocky.

    *)caska bude proplacena v ceske mene, je udavana v zeptohalerich a bude zaokrouhlena na cele koruny
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    TRPASLICE: Kosoctverec s carkou je takhle chapan jenom v Cechach a na Slovensku. Nikde jinde. Treba nejvetsi bulharska banka ma taky kosoctverec s carkou jako sve logo.
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    SIRIEN: No třeba ve Francii je kosočtverec na tlačítku on/off a jiné konotace nemá (tedy resp. nikdo ze zúčastněných spolužáků dvaadvaceti světových národností nepochopil můj hysterický smích před školní mikrovlnkou)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    To bude "interdisciplinární", to se bude líbit!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    WILDENBURY_SQ: vyborne, vydim potencial na grant z oboru gender studies.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    RAINBOF: A ohromne by stoupl potencial tzv. crazy cat ladies, bytosti nyni zijicich temer na okraji spolecnosti :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SIRIEN: to je jen otázkou vhodného pojmenování projektu. Například pokud by se jednalo o ekologický výzkum využívajících uhynulých tvorů kde startovacím živočichem by byly kočky. Následně by se ukázal vysoký potenciál koček a "téměř" nulový potenciál jiných nekočkovitých tvorů...
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAINBOF: to je velmi dobrý postřeh, bohužel to, obávám se, přivolá pozornost šťouralů z etické komise.
    ZCR
    ZCR --- ---
    NAVARA: nekonečnou rychlostí to nejde - jakmile se obvodová rychlost periferií kočky začne blížit c, dochází k emisi mňau záření, které odnáší většinu energie... z výzkumů akad. Kotěnočkina vyplývá, že ideální by byla nekonečně dlouhá nekonečně tenká kočka bez periferií (přímkočka), v praxi aproximovatelná hadem, ale ta je pro naše účely nepoužitelná, neboť nemá nohy a nemůže na ně tedy dopadnout.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    EVZENECEK: nevidim nikde že by přísloví mluvila o živé kočce. Tim si myslim že i odpadá onen problém s manipulátorem koček. Což zase ale zvyšuje pravděpodobnost získání grantu :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SIRIEN: kocka by se otacela nekonecnou rychlosti, takze bychom meli vhodny statisticky vzorek a vzdy by vydavala 50% sveho vykonu (ktery je nekonecny)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam