• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    QUENDULUIN
    QUENDULUIN --- ---
    Tenhle vtip je možná slabý, ale v situaci, kdy jsem ho slyšel, byl docela půvabný. Představte si, že sedíte na přednášce z pružnosti a pevnosti a posloucháte pana profesora, který vykládá vcelku srozumitelně, ale občas rád udělá odbočku od tématu, aniž by začátek a konec odbočky nějak řečnicky zvýraznil. Uvádí nějaký příklad z konstrukce letadel, pozorně posloucháte, očekávajíce nějakou moudrost týkající se koncentrátorů napětí, a ejhle -- ptákovina. :)

    V Japonsku měli při vývoji jistého letounu potíž, že spojení křídel s trupem bylo náchylné na porušení. Konstruktéři tedy vymýšleli zesílení spoje, ale při zkouškách se pokaždé trhliny objevily znova. Až přišel český inženýr a poradil udělat v křídlu díry, jednu vedle druhé. A křídlo drželo. Když se Japonci ptali, jak na takovou věc přišel, inženýr odpověděl: "Hajzlpapír se taky nikdy neutrhne tam, kde je proděrovaný..."
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    MIKEE: No hura! Hrabalo mi to v hlave odkud to znam. Takze tematicky.

    Symphony of Science - 'We Are All Connected' (ft. Sagan, Feynman, deGrasse Tyson & Bill Nye) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=XGK84Poeynk
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    N4RC0T1C: je to z filmu Cosmos - http://www.imdb.com/title/tt0081846/quotes

    The cosmos is within us. We are made of star stuff. We are the way for the cosmos to know itself
    Carl Sagan
    ASSEMBLER
    ASSEMBLER --- ---
    HYENA: Jo, zemřelo to, před časem to tu někdo psal.
    HYENA
    HYENA --- ---
    ... mám ban do [Vědecké vtipy:diskuze]? Nebo je to z nějakýho důvodu soukromý?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARMADILLO: tomu se v herni terminologii rika "achievement" :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Tohle neni vtip tak pedanti prominou :) (spis neco jako jackpot)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HURDA: Nejistotu
    HURDA
    HURDA --- ---
    MASSO: Co má světlo v ledničce společného s kvantovým stavem?
    MASSO
    MASSO --- ---
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    Jak se pozná Hoodně nadrženej chemik?
    Že líže benzenový jádro ve svejch poznámkách.
    A jak se pozná staromódní nadrženej chemik?
    Že líže jenom ty substituovaný.
    A jak se pozná experimentátor?
    Že kreslí naftalen jádrama pod sebou...

    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    JOSKA_CZ: ale pak by se to nehodilo do vědeckých vtipů:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOUMES: To je nepochopení základní podstavy právních systémů a politiky - každý je vinen.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOUMES: proč ekonomové, spíš podnikatelé, ne? :)
    KOUMES
    KOUMES --- ---
    Sedí tři ekonomové ve vězení.
    První: "O mé zboží byl takový zájem, že jsem si mohl dovolit nasadit vysoké ceny. Zavřeli mě za využívání monopolního postavení."
    Druhý: "Já jsem nechtěl, aby se mi stalo to co tobě, tak jsem radši ceny snížil na minimum. Zavřeli mě za dumpingové ceny."
    Třetí: "My ostatní jsme nechtěli, aby se nám stalo to co vám, tak jsme drželi cenu jakž takž na podobné úrovni. Zavřeli nás za kartelové dohody."
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    THOMASMORTA: To je předmět za jeden kredit, co garantuje kolega. Původně to měla být hlavně fyzika, ale díky statutu celouniverzitního céčka a složení studentstva to musel přehodnotit :-) O výuce moc nevím, registruju hlavně ťukání koulí za dveřma kanclu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam