• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    hh, pustit mengeleho ke šlechtění hrachu, to by bylo zajímavý scifi
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Ukradeno z Mozkových errorů:

    Není můj, ale dost mě to pobavilo:

    Když jsem byla mladší, tak na nižším gymplu, hrozně se mi pletli Mendělejev, Mendel a Mengele. Nechápala jsem, jak takový chytrý a vzdělaný člověk, periodickou tabulku vymyslel, mohl být takový hajzl.

    Souhlasím, dělat takové prasárny s hráškem je hnus!
    MICKK
    MICKK --- ---
    MAKROUSEK: dřív se jezdilo mimo obec neomezeně a v obci neomezeně v noci
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAGUPKI: Kdyby sme meli 4 prsty na ruce, tak by se kniha jmenovala by se stale tisice a jedne noci, akorat by byla polovicni ;) (1001 oct = 513 dec)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ALCATOR: 112 je 70 mili za hodinu.
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    RAGUPKI: Myslíš 1111101000 a 1 noc?
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    RAGUPKI: Jo jo, je děsná sranda vidět mapu Evropy, jaká je maximální povolená rychlost na dálnici v různých zemích, přelétnout pohledem přes ty hodnoty 110, 120, 130... a pak zaraženě koukat na Británii a její "112".

    Mimochodem se tím krásně ukazuje, jak jsou tyhle rychlostní limity arbitrární (umělé), bez jakékoliv spojitosti s vědeckým bádáním (fyzika apod.)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    vědecké to je teda na dlouhé lokte, ale... mě ať příště někdo něco řiká o tom, že cituju podle APA 6th edition místo podle ISO 690.

    Jak potrestat Asada a nerozpoutat peklo dlouhé války? | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/clanek/info-x/51624/jak-potrestat-asada-a-nerozpoutat-peklo-dlouhe-valky.html

    bla bla bla bla bla bla

    Zdroj: Internet
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAGUPKI: aneb jak nám před pár lety poradil jeden učitel: pokud někde v ekonomii potkáte nějakou hezkou a úhlednou hodnotu typu 5 nebo 10, a stane se vám to často, vůbec se nenamáhejte ztrácet čas přemejšlenim, proč právě tolik.
    VANEK
    VANEK --- ---
    LOOKASH: Pokud člověk není Mr. Spock, neříkal bych v POHODĚ.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    RAGUPKI: nahodou na prstech dvou rukou se da uplne v pohode napocitat do 1023...
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    A vůbec, celá naše společnost je omezena tím, že jsme se vyvinuli s pěti prsty na každé končetině. Člověk to vidí na každém kroku a může si jen představovat, co všechno by se změnilo, kdyby to s těmi prsty dopadlo jinak:

    • nesčetně kritických čisel, procent a limitů daných zákony, vyhláškami a jinými pravidly, všechny příhodně dělitelné pěti
    • spropitné v českých restauracích
    • složení politických stran ve Sněmovně
    • nikdo by si nepamatoval, jak se jmenuje ta sbírka arabských pohádek
    • Mojžíš by musel něco vypustit nebo přidat
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    MAR_TINA: Protože 17 a 14 mají stejný počet desítek, takže (10+7)(10+4)=10*10 + 10*4 + 10*7 + 7*4 můžeš s vytknutím přepsat jako (10 + 7 + 4)*10 + 7*4 = (17 + 4)*10 + 7*4. Uvedený postup je pouze slovní interpretací schválenou Spolkem přátel desetiprstých forem života, která nahradila násobení deseti přidáváním nul jakožto operaci unikátní pro desítkovou soustavu, načež si ji nechala patentovat, aby všichni výrobci kapesních kalkulaček museli buď zaplatit nebo nahradit operaci násobením dvěma a pěti, což je v mnoha ortodoxních provinciích Krabí mlhoviny považováno za společensky nepřijatelné a praktikované pouze na záchodcích algebraických diskoték nevalné pověsti.
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    MAR_TINA: mathemagics!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EDNA_JEDNA: jaktože to funguje?
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    17*14?

    17+4=21
    Add zero -> 210
    7*4=28
    210+28=238

    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    MAAAT: ja si taky poradim zlepsovakem. 14*17 = 14^2 + 42 = 238. Druhy mocniny mam v sobe zakodovany natvrdo a 42 je odpoved na vsechno.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RAGUPKI: nebylo by snažší to zlogaritmovat?
    log14 + log17 = log(14x17) ;)
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    MAAAT: Já si taky vždycky poradím zlepšovákem: 14*17=√196 * √289 = √56644 = 238
    MAAAT
    MAAAT --- ---
    VANEK: ja si tohle vzdy usnadnoval: 170 + 68 = 238
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam