• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    BEREGOND: interferuje ___ lepsi nez se poddat ,)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    SINECURVE: Je prostě v super pozici!
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    GAARQ: Jo aha H2SO5!
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GUMBA: javor! trojvazný vodík H2- je perla nejskvělejší (tu by měl imho poznat každý absolvent střední školy), nicméně čtyřvazný kyslík O2+ nebo trojvazný O+ taky dobrý, zvláště v podobných, zřejmě biologických molekulách. btw, šlo o "pokus" vygenerovat a analyzovat polynukleotid, který má místo fosforu arzén à la tvrzení o bakteriích z jezera mono.
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    SHEALA: ten bude na tyhle obrazky.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SLEEPLESS8: ten zas nechápu já...
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    Tak tohle je na me uz moc vedecke.. z poslednich asi 20 prispevku chapu jen tenhle.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PJT: JJ je to takovej safaruv dvorecek...
    PJT
    PJT --- ---
    Já tam jako elektrotechnik vidím 4 kachny a 4 koně :-D
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    NEFERNEFER: Jde o ten trojmocny vodik H2-, nebo je tam jeste neco vypecenejsiho? Jakozto fyzik stejne asi vetsinu chemickych vtipku neuvidim;-)
    NEFERNEFER
    NEFERNEFER --- ---
    GAARQ: chvilku jsem heldal, pak jsem nasel :D
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    FJERTIL, FIONOR: good news everyone! jde o foto plakátu z nějaké konference. a pokud se chcete bavit dále, mohu dodat jinou perlu ze stejné dílny. kdo nezažil, neuvěří!

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GUMBA: sorry jsem statisticky dost špatná, mamutí chyby myslíš chyby měření (rozdíl mezi horníma a dolníma koncema tý úsečky) ? Jestli jo, tak i mě něco smrdí :)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    KAERO: Presne tak. Ten do oci bijici kontrast vysokeho R-squared a tech mamutich chyb. Jak uz jsem psal ve vedlejsim auditku, za tohle by bylo pro studenta "nula bodov". Do jeste absurdnejsi roviny se to dostava vzhledem k tomu, ze to neni prace studenta, ale hotoveho "vedce" (aspon podle informaci OP).
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    FIONOR: Až se bojím zeptat, jestli je to vtip, nebo reálná citace...
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: jojo. z meho pohledu profesionalniho metrologa je ten graf krasnou ukazkou mereni, ktere potvrzuje ze absorbance NENI zavisla na koncentraci Ag+
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHESS:
    pak by ta kalibracka byla skoro vodorovna. mozna kdybys chtel kazdej vzorek merit 10x a ty jednotlivy body kalibrace jsou sestrojeny z 20 mereni. i tak ale dost na picu. nevhodna metoda nebo je pan lempl.
    CHESS
    CHESS --- ---
    Ma samozrejme koncentrace Ag+ moc blizko u sebe. Chyba 0.04 je asi rozumna, ale pro prezentaci nekde bych si osu y zvetsil 0 .. 1 :-)
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    MAKROUSEK: Chápu to tak, že to proložil přímkou a přitom tam může být klidně sinusoida, vzhledem k chybě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam