• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    PHANTA_RHEI
    PHANTA_RHEI --- ---
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    RAKDVER: Chápalo je víc lidí.
    RAKDVER
    RAKDVER --- ---
    87HIGHFLYER: To bude úpadkem vzdělávacího systému, dřív i vtipy o úpadku vzdělávacího systému byly vtipnější.
    NYX
    NYX --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    87HIGHFLYER: to uz je skoro na post do uban legend...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    PJT: klid, nejde o ten vtip, ale o fakt, že jen tady byl asi stokrát a to pokaždý ve stupidnější a stupidnější verzi.
    PJT
    PJT --- ---
    ALCATOR: Že by to byl účel? ;-) Ale do tohohle asi musí pár lidí ještě poporůst, aby mohli srovnávat a nebrali si to osobně :-) Srovnejte si studijní plány svého oboru před 5-10-15ti lety a teď, hlavně u techniky... bída...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TRAVIX: s/psát/copypastovat z internetů/
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    PJT: Na druhou stranu by to mělo i jeden pozitivní výsledek. Konečně by se studenti naučili psát eseje..
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    PJT: S každou další iterací je to stupidnější a stupidnější.

    PJT
    PJT --- ---
    Vývoj matematických úloh:
    1960: Dřevorubec prodá náklaďák řeziva za 100$. Jeho náklady jsou čtyři pětiny z výsledné ceny. Jaký je jeho zisk?

    1970: Dřevorubec prodá náklaďák řeziva za 100$. Jeho náklady jsou čtyři pětiny z výsledné ceny neboli 80$. Jaký je jeho zisk?

    1980: Dřevorubec vymění množinu řeziva R za množinu peněz P. Kardinalita množiny P je 100 a každý její prvek má hodnotu 1$. Nakreslete 100 teček reprezentujících prvky množiny P. Množina nákladů N obsahuje o 20 teček méně než množina P. Vyjádřete množinu N jako podmnožinu množiny P a odpovězte na otázku: Jaká je kardinalita množiny teček Z vyjadřující zisk?

    1990: Dřevorubec prodá náklaďák řeziva za 100$. Jeho náklady jsou 80$ a zisk 20$. Podtrhněte číslo 20.

    2000: Dřevorubec prodá náklaďák řeziva za 100$. Jeho náklady činí 80 % tržby. Zobrazte na kalkulátoru graf tržba vs. zisk. Spusťte program DREVORUBEC a opište z obrazovky zisk. Diskutujte výsledky ve skupinách.

    2015: Pokácením krásného lesa si dřevorubec vydělal 20$. Co si myslíte o tomto způsobu obživy? Popište jak se teď asi cítí ptáčci a veverky z tohoto lesa. Najděte na webových stránkách příslušné evropské komise, která legislativní opatření tím porušil a napište o tom esej.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NAVARA: já věděl že je to o lásce.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LECOPIVO: pohlcování temné hmoty černou dírou
    KOLU
    KOLU --- ---
    LECOPIVO: díky, rotaci jsem tušil, ale celý mi to nebylo jasný, tak jsem se chtěl zeptat tady :D
    LECOPIVO
    LECOPIVO --- ---
    Jo treti integral je tok hybnosti pres hranici. Takze je to nejspis rovnice na popis kontinua v neinercialni soustave v integralnim tvaru, ale to mi tam pak chybi tenzor napeti.
    LECOPIVO
    LECOPIVO --- ---
    KOLU: to je to neco s rotaci tuheho telesa nebo rotujici vztaznou soustavou. Tipuji, prvni integral: objemove sily. Druhy integral je po clenech: zrychleni, coriolisova sila, eulerova sila, odstrediva sila. Treti integral fakt netusim a posledni je zmena celkove hybnosti.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TRILOBYTE: Dokonce přes tři hlasitosti, je to trojnej integrál. Asi maj dobrej mixák.
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ELHO_CID: ono to spis bude v jako volume (ano, integrujou pres hlasitost :] )
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    A ja si myslel ze jsou to noty. uz od jedny rano to brnkam na kytaru ...
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    KOLU: Mě třeba nejde do hlavy to dv. To jako fakt inegrujou přes rychlost?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam