• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    LYCO, ATOMOUSEK: Čert vem téma, lidi to ovlivňuje (pracem na rozbor pohádek se už nikdo nediví).
    Ale že oponent i vedoucí hodnotí na jedničku (!) práci s literaturou, kdy jsou vedle sebe skládané oficiální zprávy, dohady, beletrie i knižní bulvár a to nejen v pasážích, kdy se má demonstrovat, že o tom "někdy někdo něco napsal", ale i v místech, kde se argumentuje fakticky, to mě opět připravilo a další střípek iluzí.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    LYCO: by definition ano... to musela bejt dost krátká práce :) (btw. - VŠE? Nemělo by to bejt spíš z nějaké Univerzity obrany popř. pokud by šlo o rozbor termínu UFO a jeho potenciální hrozby bezpečnosti užití zkratek lidmi co nevědí, co znamenají, z lingvistiky na nějaké fildě?)
    LYCO
    LYCO --- ---
    Při pročítání bludných balvanů za 2014 jsem narazil na tenhle skvost: https://www.vse.cz/vskp/40223_exopolitika_a%C2%A0problem_bezpecnosti_v%C2%A021_stoleti

    Z abstraktu:
    Základní výzkumná otázka práce zní: "Představuje UFO bezpečnostní hrozbu?" Zaměřuji se přitom geograficky zejména na anglické prostředí a Spojené státy americké. Práce obsahuje praktickou, empirickou rovinu, stejně jako teoretickou.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    VANEK: SHEALA: tu frázi znám už věčnost a i vím odkud je, ale teď jak to řešíte mi došlo, že sem to vlastně nikdy nezkouknul... takže pokud by tu byl někdo kdo je na tom podobně a zajímalo by ho/jí to, tak tady je ta původní scéna.

    (btw. +1 VANEK, BBT začala bejt nahovno když to přestalo bejt o geecích a začalo to bejt ženskejch - co hůř, o vztazích. Ano, další "Přátelé / HIMYM")
    VANEK
    VANEK --- ---
    SHEALA: (Ne, myslím ještě v devadesátkách Usenet; snad jsem to dokonce dohledával, když ani Google neexistoval.)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SHEALA: Trinitropes.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VANEK: za přeskočení žraloka by sis zasloužil dva lajky. (Tvtropes? )
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    RAGNAROK: :))) (btw já nejsem až tak moc spock)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ANARCHY:
    V tomto pripade jde spise o nevkus a to musim priznati, ze jsem nazi-spocka sympatizantem. Nicmene z meho omezeneho pozorovani, lide sledujici bbt, jsou rozumu mdlejsiho v nekterych pripadech i velmi mdleho.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    VANEK: jj, srovnání s "přátelé" mi naskočilo taky hned :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    PRAASHEK: Tak TBBT po několika sezónách dost přeskočila žraloka (jak získávala mainstreamovou přitažlivost?) a začli z toho dělat nové Přátele...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    nebo it crowd, to jsem viděl taky tak tisíckrát a můžu kdykoli znovu :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    já zas nehodnotil, jak moc je to reálné vyobrazení nerdů, jako spíš to, že humor mi přišel vyčpělý po několika episodách :) futuramu nebo red dwarf můžu vidět klidně po milionté a pořád mě baví, tohle je prostě stupidní sitcom
    VANEK
    VANEK --- ---
    PRAASHEK: Teď (dost pozdě) jsem četl pěkné označení "nerd minstrel show".
    the big nerd theory – chainsawsuit – three panels daily
    http://chainsawsuit.com/comic/2011/12/01/the-big-nerd-theory/
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    QWWERTY: Mělo mě to napadnout, že do toho budu vtažen :-) Já se nehádám a už vůbec jsem dalek toho, abych poukazoval na fyzikální nerealističnost v uměleckém žánru. Takže s tebou souhlasím, jenom se mi nezdálo tvrzení, že Big Bang Theory ilustruje, jak ve skutečném světě fyzici fandí komiksovým superhrdinům. To proto, že Big Bang Theory představuje stereotyp za účelem zábavy stejně jako IT Crowd, James Bond nebo Sherlock Holmes.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAGUPKI: nejde o vyobrazení postav - jde o lidi, kteří tyhle věci tvoří
    vem si například Futuramu a její ohýbání zákonů fyziky
    "signál na Omicron Persei 8 putoval 1000 let kvůli limitu rychlosti světla, ale mimozemšťani přiletěli hned, protože rychlost světla byla mezitím zvýšena"
    (btw OP8 je vzdálena 1000-1600 ly ... říkají to v komentáři k tomu dílu ;)) )

    přitom když se podíváš na lidi, kteří na tom pracovali
    "We also had Ken Keeler with a PhD in Applied Math, Jeff Westbrook PhD in Computer Science, and Bill Odenkirk with a PhD in chemistry. And throw in Stewart Burns with a masters in math. So it was very rare that we did not feel we could deal with the actual science ourselves. However, on rare occasions when I did feel the need to go beyond our walls, I most often consulted my old friend David Schiminovich, who is a Professor of Astrophysics at Columbia University."


    jde o to, co píše SIRIEN - právě tyhle hovadiny a nesmysly jsou to, co na tom baví většinu geekovskýho obecenstva
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    SIRIEN: Big Bang Theory je asi tak věrným vyobrazením fyziků, jako jsou bondovky vyobrazením reálných tajných služeb.
    PJT
    PJT --- ---
    PRAASHEK: Lehni! :-) Ja myslel ze ty v nicku rodny cislo nemas...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    PRAASHEK: hrani si na nazi-spocka je taky picovina na entou - kazdy ma proste jiny vkus... ;-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SIRIEN: big bang teory je pičovina na entou, kde n=libovolné číslo nad 100
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    BROUKOID: dost těch pablbů mají velmi dobré vědecké vzdělání a tyhle koniny mají největší část fanoušků mezi geeky a nerdy co mají velmi nadprůměrné znalosti fyziky popř. to sami jsou fyzici. Jen tak na okraj.

    Big Bang Theory, pokud neznáš... (Sheldon je pako, B5 rocks & Flash sucks)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam