• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    mředil, mředec, železomřed, čmýžil, pížil, mídil, mravčec, jablec, žluklec...

    něco málo z historie vědy, je tam toho víc, moc pěkný

    Archaické české názvosloví v organické chemii Presla a Amerlinga
    Archaické české názvosloví v organické chemii Presla a Amerlinga
    http://canov.jergym.cz/objevite/objevite/nazvy2.html
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    asi nejspis sem... i kdyz mozna do gifu... to obcas jeden nevi...
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Argumenty
    A- Dostanete vakcinu!
    B- Já ji nechci.
    C- Lezou z ní čerti.
    D- Má některé neověřené účinky.
    A- Čerti nejsou a proto je vakcina nezávadná a báječná. Všichni dostanete vakcinu.
    F- Mě se po té vakcině udělalo zle.
    A- Nemůžete dokázat, že je to po vakcině. Vakcina je báječná.
    G- Vakcina mi poškodila dítě.
    A- Vakcina je báječná. Vakcina za nic nemůže. To všechno čerti.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    ani ne tak vtip, ale vejejne prospesne hlaseni:

    Debunking Anti-Vaxxers
    https://www.youtube.com/watch?v=b03U6BYF9L0

    ZCR
    ZCR --- ---
    GAARQ: tak ona většina violových partů byla původně psaná pro vozembouch, akorát nikdo nevěděl, co s tou spoustou lidí, kteří neumějí hrát ani na vozembouch. A tak jim rozdali violy a v notách začátek osnov přelepili violovým klíčem...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ZCR: kolegu jsi pobavil a prý to má ještě jeden psycho-fyzikální aspekt související s nekonečným degresem složitosti violových partů a kvality hry na violu ve vztahu k hmotnosti a rozměru violy.
    ZCR
    ZCR --- ---
    GAARQ: ano - jeden ze základních axiomů provozovací praxe praví, že každou skladbu je možno zahrát nanejvýš tak rychle, jak rychle ji je schopná zahrát sekce viol.
    A co se týče počtu symfonií - ne nadarmo jich většina velkých skladatelů napsala nejvýš devět, což je shodou okolností průměrně nejvyšší číslo, do kterého je violista schopen napočítat.
    YAMAOTOKO
    YAMAOTOKO --- ---
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    CORDESCU: A že jsem jich pár potkal... a někteří ani neléčí, ale bádají na AV.
    CORDESCU
    CORDESCU --- ---
    ERGOSUM: problém nastává ve chvíli, kdy onen lékař začne věřit, že házení špaget na zeď je skutečná léčebná metoda a ne placebo...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Na to bych nespoléhal.
    Pokud bys hledal špatného doktora pro svého nepřítele / psa svého nepřítele, mohl bys být zklamán.
    "s ukončeným VŠ vzděláním na lékařské, veterinární nebo farmaceutické fakultě nebo veterinární univerzitě"
    Členství v HLA ti tedy nezaručí pouze homeopatickou léčbu, ale může pacienta věřícího homeopatii dostat na vyšetření a hypochondra uklidnit placebem.

    Dobrý lékař se naučí třeba vrhat špagety na zeď, pokud bude pacient přesvědčen, že mu to pomáhá.

    http://www.freethunk.net/guestartists/evil-homeopathist.jpg
    KAERO
    KAERO --- ---
    Premyslel jsem jak vybrat nejlepsiho doktora. Reseni jsem nenasel, ale aspon jsem zjistil, jak najit spatneho doktora:
    HLA - Homeopatická lékařská asociace: Adresář členů HLA
    https://hla-homeopatie.cz/adresar-homeopatu
    BANANZLUTY
    BANANZLUTY --- ---
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MHO: "Takže bych všech původních 120 hudebníků vyházel"
    Kolega matematik si dosadil hráč = hudebník. V případě hráčů-sportovců... :-)
    BTW Wikipedie
    "Kompaktní disk vyvinuly roku 1979 firmy Sony a Philips jako způsob věrného uchovávání a reprodukce hudby. Původně se na ně měl vejít zvukový záznam v délce 60 minut (délka analogového dlouhohrajícího „elpíčka“), ale firma Sony trvala na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie."
    MHO
    MHO --- ---
    GAARQ: kolega hudebník by měl především vědět, že tato symfonie trvá plus mínus 65minut. Takže bych všech původních 120 hudebníků vyházel, protože hráli presto všechny části a nejen poslední finále. Dirigenta bych pochopitelně demonstartivně popravil.

    Jinak úloha je zajímavá, když ji zobecníme. Vpodstatě se jedná o funkci, která nabývá hodnoty 65 pro velikost orchestru <30; +inf) a hodnoty 0 pro <1;30).
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    SALVATOR: kolega hudebník dodal, že je k tomu třeba znát počet zaangažovaných violistů.
    R_FLASH
    R_FLASH --- ---
    SALVATOR: Slysel jsem navic s "...jak dlouho bude 60 hracu hrat Beethovenovu 5. symfonii?"
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    GAARQ: 42??? nahoda?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam