• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ERGOSUM: (pravda, že tam řešej zakřivení za letu zatimco Ty popisuješ v podsdtatě odchylku u cíle, ale tak ta mašinka na střílení co tam postavili je fakt hezká...)

    Is it Possible to Curve a Bullet? | MythBusters
    https://www.youtube.com/watch?v=5vZ4lCKv1ik
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HRAFNAIN: Pokud je rychlost zbraně / rychlost střely = 1 / X pak při vzdálenosti od cíle l bude boční pohyb střely l / X

    Nicméně z praktického hlediska: Protože u rotačních kulometů zmíněnou odchylku neuvažujeme, můžeme ji pro ruční zbraně zanedbávat. :-)
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    BALAENA: aneb napis v jedne z prrednaskovych mistnosti - "sem renc kouka" a na opacne strane mistnosti "sem renc vidi"...
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    OLTSKUL: mi pripomnelo Wanted! :D

    ZCR
    ZCR --- ---
    PJT: někteří přednášející skripta recitují, jiní je přepisují
    PJT
    PJT --- ---
    VOMAJDA: Krátkozraký ano, vždycky se naklonil těsně nad katedru, do papíru koukal asi z 5cm a pak v téhle poloze skoro ležmo na stole jen zaklonil hlavu a rozhlížel se. Vypadal jak želva :-) Ale nikdy nekoukal "do rohu". V každém případě dodnes když ho náhodou potkám, ho uctivě zdravím.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    grade A++ shitpost

    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    HARDY: z nějakého důvodu jsem si ji tak nějak vždycky představoval
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    PJT: Dost možná si to GUMBA neplete. Čížek je extrémně krátkozraký a svoje poznámky si vždycky zapisoval na jeden dlouhý a úzký proužek papíru, který potom posouval asi 1cm daleko od obličeje stylem podobným starým telegrafním páskám. Mj. díky tomu o něm vycházel i komix.
    Nemůžu ho sice najít, ale pamatuju si, že v něm mj. rozebírali i to, že jeho rodokmen sahá až do starého Říma, kde jeho předkové vlastnili pole, které bylo mnoho kilometrů dlouhé, ale pouze jeden metr široké.
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    EL_KO: tak egomaniaci jsou na školách zabydlený druh, ale aspoň by jaksi mohli být kompetentní. Jenže... někdo ty horentní učitelský platy musí srážet dolu, že, a kdo umí, a "necítí poslání" ten nečumí, a zdrhá vydělávat doopravdy :)
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VOYTEX: tam se vůbec dalo narazit na případy... na stavárně další, co věnoval půl první přednášky svému titulu, kdy za ním na tabuli místo "Igor Hnízdo" zelo osamocené "PhD" ... aneb "základem vědění pro vás teď bude, KDO jsem vlastně JÁ! Oslovujte mne zásadně PÍ EJDŽ DÝ!" ... a přehršel legendy k tomu titulu, kde jo získal a vůbec jeho velikosti samotné :)
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    Na ČVUT byl jeden profesor, kterej neovládal diferenciální matiku 1 a "učil" nás fyziku. Když ho někdo opravil, tak mu nadával do drzounů, a semestry uváděl s fňů, že ho za totáče vyrazili z vývoje plazma obrazovek z Tesly, jinak moh bejt světovej :D
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    HARDY: Já si teda pani co si nechává říkat Jindra představoval jako nějakou mužatku
    HARDY
    HARDY --- ---
    My měli na střední Petákovou (tu Petákovou). Nešilhala, byla moc hodná, učila goniometrii pomocí básniček, že by to zvládli i děcka ve školce, taková hodná babička, kterou měl každý rád. Občas nosila do třídy kousky buchet za odměnu.
    Z nějakýho důvodu mi to nikdo, kdo to jméno zná, nevěří.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SALVATOR: je to možný, co jsem googlil tak nějaký sbírky napsali oba, ale asi jsem myslel bělouna
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SULTHAN: co Pultr... Kdo vydržel pohled na Rence, toho Pultr nemohl rozházet
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    87HIGHFLYER: Nepleteš si to s Bělounem?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SALVATOR: Běhounek ? Ten Běhounek co napsal sbírku příkladů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam