• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    MHO: fascinuje mě, jak tu spoustu totálních pikotin dokáže říkat s vážnou tváří.

    MHO
    MHO --- ---
    SH_PANDA: Hlavně když ten člověk je vlastně složen z ničeho. Na prázdnotu to zasralo dost místa někde na cloud-disku.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    MHO: ty argumentacni veletoce jsou epicke.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MHO: Z kvantového hlediska leží mezi stavem kdy plácáš blbosti a nikdo tě nebere vážně a stavem kdy plácneš blbost a všichni ti věří vrchol kdy jsi pravdu i když to všichni považovali za blbost. Dosáhnout onoho vrcholu je ovšem energeticky náročné. Proto On se snaží tunelovat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KAERO: Podle mých informací je to původně "the goddamned particle," což se ale jaksi nehodilo do médií;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    MHO: heh. ktery idiot vlastne zacal nazyvat Higgsonuv boson bozskou castici?

    no tak jsem si odpovedel a podle wiki to jsou nejspis Leon M. Lederman (nobelovka) a Dick Teresi v knize The God Particle (1993)
    MHO
    MHO --- ---
    Jak se kvantuje a jak se dělá kvantová vlna?
    https://www.youtube.com/watch?v=JrhBEBtYVeY
    PJT
    PJT --- ---
    OLTSKUL: To mi připomělo:

    "Nuny? Nuny! Zde Smol Pachol, es em lomos!"

    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    sorry, neni to vtip... sorry, je to plachata..

    Hawkinguv náhrobek..

    par tweetu z ukladani popela zde: https://twitter.com/wabbey


    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    KAERO: Mne pride spis vtipne to patchovani na urovni zkompilovaneho kodu. Stejne meli napsat konverzi MS Equation Editor Object -> LaTeX object a interpret LaTeXu zakomponovat do Wordu, jak to udelal Apple s Pages.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SH_PANDA: ale jasne. reseni je nepouzivat cizi uzavrena reseni. jenze ne kazdy to dela, presneji vetsina lidi pouziva MS a editor rovnic. ale o to tu nejde. vtip mi prijde v tom, ze se proste rozhodli, a tak mate smulu a starejte se jak umite, je nam ukradene, ze jste nam 20 let verili :)
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    KAERO: $\LaTeX$ ?
    KAERO
    KAERO --- ---
    typicka "ilustracni fotografie" z novinoveho clanku. premyslel jsem co ti lidi (vsichni mladi, frikulini, hipstri..) vlastne delaji? a pak jsem si rikal ze to bude nejaka zvlastni obdoba twisteru - te hry s barevnyma kruhama, "dotkni se pravou rukou fialoveho kruhu", akorat ztizene ze se musi resit parametricke a logaritmicke rovnice. takze to je asi "twister pro matematiky"!:


    pak jsem si uvedomil, ze vlastne ten zdrojovy clanek je taky takovy smutny vtip: mrkvosoft utnul equation editor a dal to jako update. rano se nainstaluji aktualizace a bum, nemuzete zkopirovat tu rovnici ze stareho clanku ve wordu :)
    Upset Equation Editor was killed off? Now you can tell Microsoft to go forth and multiply: App back from the dead • The Register
    https://www.theregister.co.uk/2018/01/16/microsoft_equation_editor_patched/
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    A: Můžu Vám na to předepsat nějaký homeopatika.
    B: Ne díky, já nesladím.
    MYYYSHA
    MYYYSHA --- ---
    ELHO_CID: Fakt? To jsem asi viděl jiný Star Wars...
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    JVCNC: Tak proto jsou ty dialogy ve Star Wars na špatné urovni. Tak teda pěkně děkuju, jinak jsou to docela hezký filmy.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PISKVOR: ja podobne parkrat upravoval dialogy v SW aby se mi k nemu dobre kreslili popisky v dokumentaci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam