• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    zvedvost rozbila talir
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ale vy nevite zda jsou rozbity. vzdyt je to fotka :)
    PLECH
    PLECH --- ---
    SALVATOR: No nevim, jestli to ma 140 plusicku, protoze je to hroznej metahumor a parodie na sebe sama atd:)

    Jako v ustavu np, ale repost sem do vysoce odborneho!!! auditka uz je na povazenou:) nicmene budu drzet hubu...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Myslim, že se tady jak student v kundě hrabete v něčem, co je v první řadě nadsázka, možná až parodie. Nežerte to tak.
    PLECH
    PLECH --- ---
    Kvantovy stav by byl takovy, ze by talire nebyly videt (!), byly by s urcitou pravdepodobnosti jiz (!) rozbite a soucasne s urcitou nerozbite. Otevrenim nepruhledne skrinky by se z nich staly jednoznacne rozbite nebo jednoznacne nerozbite.

    Tady se deje neco uplne jineho. Mereni je mozne i bez otevreni (sklo je pruhledne). Uz ted je videt, ze rozbite nejsou, se 100% pravdepodobnosti. Kdyz to otevrem, tak se jejich stav zmeni na 100% rozbite, a to vime presne uz predem, ze se stane. Neni tu nikde zadna superpozice.

    Proste mi prijde, ze staci napsat k jakekoli skrince s jakymkoli obsahem nebo k jakekoli kocce v jakekoli situaci jmeno Schrodinger a vsichni se muzou popukat, asi aby ukazali, jak jsou vzdelani.
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    2SDPERCY: tedy spíše ne protože se najde na světě alespoň pár jedinců který to nepochopí.
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    PLECH: asi ano ikdyz by ta skříň měla být neprůhledná.
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    PLECH: To je ta tzv. Schrödingerská otázka - Dokud ti na ní někdo neodpoví, tak jsi a zároveň nejsi jediný?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PLECH: Asi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale asi to sem nepatří, je to moc triviální :)

    PLECH
    PLECH --- ---
    GORYTHC: Jsem jediny, komu to prijde jako uplny nesmysl?
    KURE
    KURE --- ---
    FRENZY_: podle mě jo. marži na tom cukru mají takovou že je to nezabije, a riziko toho že někdo zveřejní že nedodržujou "homeopaticky postup" za to nestojí.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ERGOSUM: Ano. Existujou leky, ktery statisticky vyznamne fungujou, ale nevi se proc.
    Ne, aspirin neprestane fungovat, na statistiku to nema vliv, kdyz se obali omackou, akorat tam ta omacka nema co delat, protoze Occamova britva.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ERGOSUM: Tuhle nekdo postoval genialni napad - nez se detem pichne vakcina, rekne se mamince, ze byla potencovana svitem mesice v ascendentu Jupitera.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    No po pravdě by na značné části současných léků mělo stát "Nevíme přesně proč a jak to funguje, ale předtím nám to s nějakou pravděpodobností fungovalo."
    Zajímalo by mě, jestli by podle "vědeckých" kruhů přestal aspirin fungovat, kdybych ho obalil blábolem o působení planet.
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    Mě by zajímalo, jestli jsou ve výrobě fakt "poctiví" a dělají nad rámec výroby cukrových kuliček nějakou symbolickou šarádu s ředěním kachního srdce. Byla by to hodně velká náhoda, kdyby se tam ta molekula měla vyskytnout zrovna v tomto století.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy :D
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KURE: Tohle je na tom nejhorsi, maji to tihle "lekari" zmakle spolu s lokalnima lekarnama, maj z toho slusne provize.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam