• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    Nezapomente, ze jednotky mest je nutne doplnit letopoctem, tj. napr.

    Praha2019 je velka jako 20 Prah1415 +/- 8 Brn1278
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    GUMBA: Muzeme ale zavest odbornou diskuzi na tema "jaky vliv na jednotku Vaclavak melo zbourani domu na rohu Opletalovy ulice"...
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    SCHWAB: Naposled, kdyz jsem to kontroloval, mela Praha prave jeden Vaclavak.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MINDA83: Ten redactor bude asi novy. Puvodni redaktori z Prava asi maji dovcu na Krymu...
    MINDA83
    MINDA83 --- ---
    Nějak nechápu, proč když je to v rusku, nenapíšou rovnou že je to 8690 verst²
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELLAS: Aha, tak prý cca 11,71 tisíc Václaváků na Prahu.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SCHWAB: Zkusmo, když 100 km2 je 2,37 tisíc Václaváků a zároveň 0,20 rozloh Prahy, vejde se do Prahy 11,85 tisíc Václaváků (plus mínus tedy 12 tisíc, berme v úvahu zaokrouhlení).
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Jake kavovary mas na mysli? Evropske nebo africke?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    a sílu sto šedesáti sedmi kávovarů znáte? :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MIHAI: Václavák jsou 4 fotbalové hřitě. To je obecně známý fakt.
    Kolik Václaváků je jedna Praha?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Jo, to jsem si taky říkala, ale zkus to navrhnout autorovi, třeba to tam dodá :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: Jen trochu škoda, že konverze je možná jen jedním směrem - z příčetnejch jednotek na absurdní. Nebyla by od věci i opačná možnost, případně konverze různých jednotek absurdního typu (právě ty Prahy na fotbalový hřiště).
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Vcera jsem az zpetne docenil duvtipnost zamestnankyne zakaznicke linky O2. Kdyz jsem stezoval, ze rychlost Downloadu je mrzkych 14 Mbps zareagovala, ze to slo vcera rychle, stahnul jsem 9 GB .. zcela mi to sebralo dech, nedokazal jsem tak rychle prevest jednotky.
    9 GB/den ~ 873 kbps :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    OTAVA: Teď se v jisté diskusi objevil tenhle odkaz (díky, TOOMIXi): https://kokes.github.io/vaclavaky/ :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Kdyz jsem hledal velikost fotbalove hriste nasel jsem ze:
    délka 90-120 m
    šířka 45-90 m

    Pomerne flexibilni jednotka
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    Na Sibiři hoří území velké jako 20 Prah, hasiči to vzdávají – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...opa/511197-na-sibiri-hori-uzemi-velke-jako-20-prah-hasici-to-vzdavaji.html
    Nová jednotka plošné míry - Praha. Jenom mi chybí převodní faktor na fotbalová hřiště...
    LAMIE
    LAMIE --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NELLAS: Vypadá to na TNG díly s Q - asi ji budu mít v dabingu… Holt jsem to nikdá neskonsolidoval na nějakou director's cut edici no, už nejsem na kolejích :o
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NAVARA: Proč někde nemáš titulky?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Q: Tell a me a cosmic joke.
    Spock: Universe is gassy.
    Kompletní zde: https://mega.nz/#!kJ4DwaAb!9km99D-ZpR6H2kE_43i6Zbk6Aq66WTntm-5Ll51oexM
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam