• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    Teď mne rozesmála citace nějaké studentky z gympláckého třeťáku v Událostech - prý "v budoucnu matematiku nepoužije, jelikož chce jít na medicínu."
    KAERO
    KAERO --- ---
    MHO: aha, uz vime odkud vitr vane :) odbornik zachlasta a mame tu chemtrails a placatou zemi :)
    MHO
    MHO --- ---
    KAERO: To je síla. Mně nedávno na jedné akci zastavil bývalý kolega, který se trochu pomátl a aktuálně je to esoterik jedna báseň. Ale furt si nějak povídáme. A ptá se "Hele ty děláš s těmahle věcma, fakt bude to 5G takovej průser jak se všude povídá?"

    Já jsme měl pár piv, možná i panáček by se našel. Takže jsem neprozřetelně řekl něco jako "No to si piš...." a chvíli jsem se rozpovídal o IT security rizicích, která nás čekají až bude každá druhá rychlovarná konvice připojená přímo na net.

    Bohužel jsem následně zjistil, že jediné co si zapamatoval bylo, že odborník (jako já) riziko 5G potvrdil a vesele to i odkazem na moje jméno šířil po různých ezo skupinách.
    KAERO
    KAERO --- ---
    5G site jsou tajnym konstruktem iluminatu aby kontrolovali nasi mysl, kdybyste nevedeli.
    Autori bohuzel nedokazou ani rozlisit mezi mikrovlnnym a optickym zarenim. Obrazky jsou pekne, texty nectete, skoda casu:
    Stop 5G v ČR - Stop 5G v České republice
    https://stop5g.cz/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    AXTHEB, QWWERTY, SELECTOR_IX: Pojďme to tu nepelvelit. Pokračování [ Fyzika ]
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    AXTHEB: a magnetismu víme stále hovno :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HOWKING: Well, kvantovka před sto lety bylo něco úpllně jinýho, materiálová fyzika popisuje věci o kterých se před dvaceti lety myslelo že jsou mimo fyzikální zákony a třeba v akustice se taky leccos pohnulo. Remcat že základy jsou stejné je podobá hloupost, jako tvrdit že se nevyvíjí matematika, protože malá násobilka je stovky let beze změny.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KOLU
    KOLU --- ---
    HOWKING by si měl dát LSD. Jako vědecký experiment, samozřejmě. Prospělo by mu to.
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    HOWKING: já jen že na to mělo taky dost velký vliv uživání LSD, k čemuž se Rovelli zcela otevřeně hlásí.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GUMBA: Kvantovka už 100 let má (bez 5 let), tranzistor má 73 let, standardní model má 50 let. Magnetismus už má 130 let. Aplikace jako vysokoteplotní supravodivost, technologická vylepšení a tak se vyvíjí, ale základy stojí téměř beze měny fakt moc dlouho. Experimentálně něco potvrzujeme díky technologiím až teď (Higs, Gr.vlny, neutrina atd, ale teorie už je letitá) Pro ten rozptyl co teď uvádím jsem použil slovo století (hrubé zaokrouhlení)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    HOWKING: Ja bych byl opatrny s tvrzenim, ze se fyzika 100 let nehnula - pokud teda nemyslis treba 15. stoleti ;)
    Namatkou: kvantova mechanika, standardni model, tranzistorovy jev, magnetismus, vysokoteplotni supravodivost, ...
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LUKEH: Je to zajímavé a já vcelku takové pokusy mám rád. (Verlinde je můj favorit). Nicméně v tom co dělá na poli fyziky postupuje exaktně a byť se to třeba ukáže možná slepou uličkou, tak takovýchto kroků je třeba (jinak se fyzika nehne - v podstatě se století nehnula)
    Rozhodně je to naprosto nesrovnatelní s bláboly pana Raka - pokud jsi chtěl toto srovnávat.

    Zrovna dnes vyšel na Oslu taky pěkný článek na podobné téma, který mě lehce šokoval - budu si muset o tom zjistit víc. (ale nefandím tomu velmi - nicméně taky zajímavý pohled)
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    HOWKING: a teď mi řekni co si myslíš třeba o tom co dělá Carlo Rovelli.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: Tak každej jsme nějakej a on je evidentně pěkně povýšenej. Takže se mu mohlo zdát, že došel k nějakýmu prozření a jak je namyšlenej, tak se dokáže utvrdit v tom, že on musí mít pravdu a když najde podobný lidi, a dál už je ta klasika... Ale fakt hádám od stolu. Víš co, ty zážitky z velkýho výletu na LSD nebo jiných silných halucinogenů tě můžou rozhodit až do konce života.

    Sry OT
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: Ne to raději nebudu. Kdybych měl být ještě blbější, budu přemýšlet pozpátku :D
    (ale vážně - chápu, že pod nějakým halucinogenem člověk "přijde" na různé věci, ale měl jsem představu, že až to odezní, navrátí se kritická mysl (pokud tam předtím byla) a člověk se těm prožitkům jen zasměje)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: A tys někdy zkoušel tripa? Nejdřív to zkus, než budeš dělat takový soudy. ;-)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    TRAVIX: Bylo to tam schovaný. ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam