• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: ja vesmir chapu trochu jinak, asi :) Predstav si vesmir jako nejakou vypln nejakeho prostoru. Ne ten prostor. Jako veci v kyblu. A ty vtom kyblu zamichas lzici. Ty veci budou na jinym miste, ale dno kyblu bude porad dno kyblu a prostredek kyblu bude porad prostredek kyblu :)

    aneb kdyz se ti snazi vysvetlit svuj pohled na vesmir zcela amaterskej nadsenec a snazi se to vysvetlit co nejjednoduseji .)))
    ale snad chapes jak to myslim :)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DRAGON: AFAIK ve vesmiru nic jako "presne tady" neexistuje
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    ARCHDRONE: spis je to ojednoduchy lślovni hricce postaveny na to, ze space znamena jednak prostor a jednak vesmir
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: psum se proste rika "zustan presne tady" jako ze se nema hnout. Ale celej vesmir se pohybuje. Co je na tom spatne tedy?
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    Kdyz jsme u toho odborneho pitvani vtipu, mne vrta hlavou DRAGON: "Exact point in space" a pritom neni urcena vztazna soustava. Vtip asi poukazuje na nedorozumeni plynouci z implicitnich predpokladu.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HOWKING: Až budu chtít vysvětlit motylí efekt, tak jim dám přečíst/poslechnout Barvu kouzel (Color of Magic by Terry Pratchett).
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A já jsem si myslel, že Vegan je obyvatel Alpha Lyrae.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    ONDRA_99: A hele, Jenda Citron...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    BLACKHEAD: Zajimavy je jak ve vtipech jinych se rejpe do zblazneni. Ale ve svem pouzije pozreni netopyra. A to neni pravda, protoze sars-cov-2 nepresel na cloveka z netopyra.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING: No vidis. A tohle je IMHO jeste horsi ucebni pomucka... Ale skvely vtip. ;-)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    HOWKING: To nemůžeš použít limitu a udělat to symetrický podle bodu?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    HOWKING:
    funkce F(X) ~ žere rybu.
    X = kočka
    F(X) = kočka žere rybu.
    je to korekt?

    F(x) ~ /5
    x=3
    F(x) = 3/5
    F(x)^-1 = 5/3
    je to korekt?

    mně to pak přijde, že F(X)^-1 = ryba žere kočku.

    :(
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SUCHRE: A je to blbě a je a je a je! :-D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SCHWAB: Matematika nezná přístup k funkci zprava a zleva - jen k uspořádaným množinám.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Toho vecera byl Fluffy ponekud neklidny....
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    BLACKHEAD: Jo, ale ten návrh tu padl. Pokud také vtipem, tak mea culpa, že jsem to nepochopil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam