• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    HARALD: jak jsem psal prikladem budiz realna cisla, postav se, podivej se smerem kde je buh a napis mezi kterymi cisly se schovava.
    Ale jinak existuji i dukazy snad uz ze 16. stoleti, dokoce i pro multiversum. Nechci tu vyvolavat zadny flame (a snazit se definovat axiomy boha tak, aby byla jeho existence jasna jako existence nuly), proste jsem uvedl fakta, ktera konci a zacinaji tam, kam saha tva religiosita, tj. potreba citit boha. To je takovy ten subjektvni pocit, nekdy behem zivota nekdy silnejsi jindy slabsi, ktery ti nedovoli slyset zadne argumenty.

    Tak jako kdyz jadernemu fyzikovi vyjde, ze se virus siri exponencielne.
    MINDA83
    MINDA83 --- ---
    Bůh je reálný, pokud nebyl deklarován jako integer.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GREATDRAKE: To je spíš místo pro večeři, ne?
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    AXTHEB: 42 a 69
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mezi kterými dvěma čísly je místo pro mojí dnešní snídani?
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    AXTHEB: Protože když by ho strčil mezi komplexní, zavánělo by to tím, že bohové mohou být i jen čistě imaginární.
    HARALD
    HARALD --- ---
    SEJDA: On už fakt někdo _dokázal_, žeBůh neexistuje? Můžeš sem dát link? Docela to sleduju, ale žádný skutečný důkaz jsem ještě neviděl.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Proč by pro něj mělo být místo mezi reálnými čísly?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: Musk reagoval "Keep extrapolating & virus will exceed mass of known universe!"

    Stejne to lidem nedojde, muzes predlozit kolik chces dukazu o tom ze buh neexistuje, vytvorit bambilion argumentacnich ramcu, resp. novych logickych modelu, dokonce se s nimi dohodnes, ze tyto axiomy maji smysl, ale jakmile dojde na to, ze buh neexistuje, nebot pro nej nikde neni misto (mezi dvemi realnymi cisly), tak jsou z toho rozpaciti a snazi se do konce zivota hledat chybu, resp. rozhodnou se, ze jsi udelal chybu ;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz uz jsme nakousli ty novinarske exponencialy vs logisticke krivky, tady to nabralo az absurdni smer. Elon Musk se nechal slyset, ze extrapolovat exponencialu je blbost, a novinar ho za to sjel (a lidi na twiteru taky):

    https://zpravy.aktualne.cz/...gandy-levne-uvery-prednostni-rousk/r~0712ebe86f5211ea80e60cc47ab5f122/
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    NONAME_HERO
    NONAME_HERO --- ---
    Proc mi to jenom pripomina stredoskolska leta a casopis Vodikova jiskra...
    VANEK
    VANEK --- ---
    GUMBA: Spolek pro chemickou (a hutní už ne) výrobu, completely legit.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GUMBA: my jsme na výšce ve druháku založili PSHNO3 - podpůrný spolek kyseliny dusičné (... jejím cílem je podporovat Kyselinu Dusičnou ve všech jejích snahách, ať už se jedná o disociaci, oxidaci či nitraci ...). naše fascinace jejím roztokem u nás dosáhla skoro náboženského charakteru :) měli jsme kultovní láhev, které jsme se kořili. pak se to stalo názvem naší pankové kapely (demáček irgendwannblatt měl pět songů, ale je nenávratně ztracen v propadlišti dějin).
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    XBAHNO: Spolek pratel nitrace... to zni trochu nebezpecne :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ROBIN_SNNS: Horsi to vidim z fenolem, ten zbytek mam po suplikach. Fenol by sel vyrobit z toulenu, ale pridava mi to dalsi dva reakcni kroky+cisteni.
    ICO je sranda, clovek ani nemusi byt podnikatel, staci se druzit ve spolku.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROBIN_SNNS: ičo je taky skladem
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    PALEONTOLOG: Pouze na IČO, pokud sis nevšiml
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KENJIRO: Ta nitrace bude kapku problém - dýmivou dusičnou ti obchodě jen tak neprodají. To by musel být ještě předstupeň s nitrátovým hnojivem a koncentrovanou sírovkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam