• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    RAV
    RAV --- ---
    HOWKING: jej, taky jsem byl hrdý vlastník... ale hnede verze
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING: Me spis zajima ten sileny plotter. Posli prosim detailni foto...
    HOWKING
    HOWKING --- ---

    Já svého miláčka stále ještě mám :D
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    KAERO: o víkendu jsem doma před puberťáky vytáhl svůj první počítač - Sharp MZ-811. :)

    A kde to má displej? Televizi? To nejde připojit k monitoru? A jak jako že jsi to nahrával z kazet? Jak to mělo fungovat? A cože, to mělo tak málo paměti?

    Připadal jsem si jak vykopávka :)

    A to jsem si to před mnoha lety zažil opačně, když na konci osmdesátek nám na gymplu zavedli informatiku a učitelka, která začínala na sálových počítačích, nám vyprávěla své zážitky (a byla to skvělá ženská) a říkala, jak pro ni je ta osmipalcová disketa pro místní počítačovou síť složenou z dvanácti IQ-151 výkřik moderní technika (a k tomu s povzdechem dodávala "a to jsme tady nejméně patnáct let pozadu").
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TEAPACK: jo, ted je cela mechanika levnejsi nez medium tehdy :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: aspoň že už to zlevnilo na rozumnou cenu =D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    doma kazeta, v praci todle:
    ** NEW! ** SyQuest SQ3270S 270MB SCSI 50 PIN 3.5" HH Internal Removable MO Drive for sale online
    https://www.ebay.com/c/1417656719
    hodne rozdilne svety :D
    GOR
    GOR --- ---
    SALVATOR: Ale tak to jsem byl fakt harant. V 1996 uz byly diskety docela bezny.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    GOR: No počkat, mě je o rok víc, než tobě a taky sem začínal na magnetofonovejch páskach :-)
    GOR
    GOR --- ---
    KAERO: nj, tos pro nas byl ten dedek pred smrti uz 20 let zpet :-D
    KAERO
    KAERO --- ---
    dnesni mladez furt jen vzpomina na nedavne casy a mele o disketach...
    to ja za svych mladych dob pouzival magnetofonove pasky! pul hodiny clovek nahrava hru za priserneho pisteni televize, kdyz v posledni minute chyba...
    :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CERNYRYBIZ: pamatuju když jsem celou noc z pátku na sobotu stahoval ISO Debianu z mirroru na cvut, protože se spolužákovi nepodařilo vypálit tak, aby to jeho mechanika přechroupala a nechtěl čekat do pondělí na druhej pokus... Ale to už jsme asi týden fungovali přes lokálního ISP =) (a to stahování se stejně nedokončilo, protože trvalo víc jak 8 hodin, tak vypadl někde timeout =D )
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    TEAPACK: dorovnávám a zvyšuju

    V prváku na vysoký jsem vezl soubor o velikosti cca 1,7 GB ve čtyři ráno přes půl Prahy na kole, protože to byl nejrychlejší způsob, a navíc bezplatně šlo tehdy poslat tuším soubory do 1,5 GB.

    No a před týdnem mi jeden chlapec poslal na dost podobnou vzdálenost video o velikosti 7GB a bylo stažené za zhruba deset minut. A pak si nepřipadej starej.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    VANEK: Nějak se jim ta čísla rozchází. Čím víc přepočítávám, tím větší rozpor (v TB, viz 0,209*3600*24*365 = 6 591 024 TB; 18 073 * 365 = 6596 645), pokud uvážíme tloušťku stolního 3,5" HDD, tedy 2,61 cm o kapacitě 1TB (pro jednoduchost), tak se dostáváme k výšce 172 172,435 m. Budeme-li brát za bernou minci ntb 2,5" HDD o výšce 0,7 cm, dojdeme k číslu 46 176,515 m.
    Ani v jednom případě tedy nelze hovořit o 100 km sloupci pevných disků ani kdybychom uvažovali kapacitu 2 TB.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GOR: dědek před smrtí? O.O spíš jsme byli u toho, když se tahle technologie rozjela =) (jsme od sebe jen pár let)
    GOR
    GOR --- ---
    TEAPACK: Kdyz si to preberu, tak si uvedomim, jak jsem dedek pred smrti ( z tehdejsi perspektivy), kdyz je mi 35 :-/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    STARE_CASY: takovejhle dock ještě taky mám =) tahal jsem v něm 4GB disk, který byl rozdělaný na dva virtuální a díky tomu bylo možné využít plnou kapacitu... zlatý devadesátky =D

    A TransportTycoon jsme tahali na osmi disketách a pořádali LANpárty přes celý víkend, abychom se dostali aspoň do roku 2000 =D
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    ERGOSUM: 4TB HDD preneses 1Gb internetem za cca 8.5 hodiny.
    VANEK
    VANEK --- ---
    HOWKING: To je ta historka (technická UL?), jak se mezi burzami v Londýně a NYC posílala data kurýrem Concordem, který to stihnul za dřív než časový rozdíl uzavření nebo tak něco. Akorát jednou chtěl šetřit a místo nařízeného taxíku jel metrem, a magnetické pole od motorů mu vymazalo médium.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nechce se někomu spočítat hranici, kdy je výhodnější použít současná média a vlak / letadlo / auto než to tahat sítí? :-)
    KURE
    KURE --- ---
    a Winstona pamatujete?
    Pigeon transfers data faster than South Africa's Telkom - Reuters
    https://www.reuters.com/...eon-transfers-data-faster-than-south-africas-telkom-idUSTRE5885PM20090910
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    MINDA83: Disk 17: CRC ERROR

    Já takhle kopíroval Red Alert na 40 disketách. Dvě byly vadné a kámoš druhý den: já už ty rary smazal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam