• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MIXTIX: Kazík byl tuším fluor. Ony ty další názvy jako kostík, tekutík nebo smrdík/voník taky stály za to :)
    MIXTIX
    MIXTIX --- ---
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Ještě lepší je ten.
    "V poledne na pátek třináctého byla tato hodnota naměřena naposledy..."
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    KAERO: podobné informačním turistickým letákum: druhý největší důl na měď ve středověku v karlovarském kraji apod. Rekord lze prostě najít vždy :-D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: treba je to pozice, na kterou davaji za trest statistiky, pokud z dostupnych dat delaji zavery neslucitelne s politikou dane redakce
    Sefredaktor: "za trest budes ted mesic zpracovavat meteodata a psat clanky o tom, kde byla nejvetsi tma a ke kazdymu dni najdes aspon jeden teplotni rekord"
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Totéž jsem slyšel už dávno z ČHMU.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Mě přijde humorná ta soustavná snaha titulkářů (popoháněná ČHMU?) hledat rekordy. Nejteplejší den/měsíc/rok za posledních X let, rekord naměřený v Klementinu/Kvildě, atd.

    Příklad: "nejdeštivější prázdniny za šest let":
    https://zpravy.aktualne.cz/...ografika-teploty-a-mnozstvi-srazek/r~ff0ed25af80311eab1110cc47ab5f122/
    nebo:
    "Rekord pro 14. září překonalo 27 ze 156 stanic, které měří alespoň 30 let."
    Zdroj: https://www.idnes.cz/...pocasi-tropicky-den-meteorologove-teplotni-rekordy.A200914_200509_domaci_aug

    S takovou se vždycky nějaký rekord najde, stačí najít vhodný časový rozsah.

    A kdyby už to znělo hodně ohraně, tak můžou zjemnit časovou a prostorovou mřížku. Třeba:
    "Dnešní 7. hodina byla nejchladnější lednovou 7. hodinou za posledních 21,234 roku v západní části pražské stromovky!"
    A to by bylo aby se nenašel nějaký rekord aspoň každých 8,7 hodiny!
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KAERO: Nevím, jestli se to nebude plést s kazíkem :))
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: mno, ja sem samozrejme pouzil zkratku, rikal jsem vodik misto molekula vodiku, dusik misto molekula dusiku, takze nejmensi to myslel taky takhle a mluvil o molekule kadiku, neboli Ka4. Molekuly uz jsem je hernajs ucil, tak to musi vedet, ne? (Doopravdy jsem se snazil pomoci kosticek lega nejstarsimu priblizit rozdil mezi atomy a molekulami. No nevim jestli to nektery pobral :) )
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Potěšil mě synovec když byl ještě maličký.
    Vyprávím o měsících planet. Vyprávím, že naše Země má jeden měsíc a říkáme mu Měsíc, Mars má dva měsíce a jmenují se...
    Načež ten prcek povídá "A rok má dvanáct měsíců." A myslel to jako vtip.
    Inu zdá se, že rozum má šanci i v dalších generacích.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak kadík by byl zcela správně, kdyby se dokázalo, že je dál chemicky nedělitelný :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Nakonec tahle názvy prvků vznikaly. Vodík z vody, uhlík z uhlí, kyslík z kyselin (živík, hořík), hořčík je hořký, hliník vytavený z hlíny, křemík z křemene, .... :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Moje děti dnes vyplodily první vědecký vtip. Bavili jsme se s dětmi u pečení o droždí a kvasinkách, manželka řekla že bakterie dělají oxid uhličitý. Já to chtěl dětem zjednodušit a dát důraz na odpadní produkt, tak jsem řekl že "prdí oxid uhličitý". A pak jsem ještě porovnával s člověkem, který prdí "dusík, metan, vodík". Načež nejmenší prohlásíl že "ještě prdíme kadík". Tak jsme si dělali srandu že to je nový prvek kadík, načež prostřední prohlásil "prdek".
    Tedy "nový prdek kadík".
    Já vím, je to pokleslý dětský humor, ale je v tom něco vědeckýho dle zadání klubu :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    JFM: já se teda pokud možno vyhnu palcům v pizze
    KAERO
    KAERO --- ---
    Pizzu musel pojmenovat matematik.
    (Viz znamy vtip: objem pizzy je V = pizza, kde pi = 3.14..., z je polomer, a je vyska.)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JFM: Pizza v palcích je něco příšerného. Když není na talíři, tak alespoň do ruky.
    JFM
    JFM --- ---
    ROBIN_SNNS:
    HNILOB:
    Já teda hlavně dělám pizzu v SI jednotkách. Pizza v palcích mi moc nechutná a mám z ní nadýmání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam