• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    Havlova konstanta.

    "pravda a láska zvítězí nad .... "
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    popojedem

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    FRK_R23: i FM je svetlo, i gama je svetlo. A tedy kdyz do tebe svetlo vztoupi .. muze to znamenat ze tvoje radio zacne chrcet .. anebo, ze jsi ozareny :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    FRK_R23: thnk you cpt obvious. za odměnu dostáváš led žárovku (od slova žár).
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ATOMIKS:LED = Light Emitting Diode.

    I infračervené světlo je světlo. Jestli ho lidské oko vidí nebo ne v tom nehraje vůbec žádnou roli.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ERGOSUM: vždyť jsou ledky, které nesvítí. třeba ty infračervené.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: laik zasne, odbornik se divi :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Nešel jsi na to vědecky. To se stává. Selský rozum vždy nefunguje :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: a ja myslel, ze za to muze prevalek
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    Tak jsem zjistil, že jsem pěkne časově nezaostřenej. Ono to nebylo loni, ale nejpozději 2016, protože tou dobou byl ředitelem Ústavu pro jazyk český pan docent Karel Oliva a ten nikomu nedaroval ani čárku.
    Nedaří se mi to najít, šlo tam o nějaký "terminus technicus", který se češtinářům nelíbil. Mám pocit, že se to týkalo spouštění HILASE centra.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jak bych sice místo otáčí napsal odvaluje, ...
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DOGTORRR:
    pokud to nedava smysl tak to spravne cesky byt nemuze a cestinari si muzou myslet co chtej ale na jejich nazor sere pes.
    ASHLEY
    ASHLEY --- ---
    DOGTORRR: Ta fyzika by mě taky zajímala. Krom toho mi není jasné to s těma sršněmi, nějak si nedokážu vysvětlit, jak se může stát, že z češtinářského hlediska slovo ten sršeň existuje (a znamená, chápu-li to správně, totéž co ta sršeň), zatímco z biologického hlediska je slovo ten sršeň nesmyslné.
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    KAERO: Bohužel si teď konkrétní případ nevybavím. Zkusím dohledat ten zápis, ale bylo to už loni...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam