• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jsou to oprtavd ostře lokalizované jednotlivé subbpixely (tedy jen jen RGB - bílý vyrobit by byla haluz)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A možná ti to odstranily nějaké algoritmy foťáku. Zkus RAW.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    XCIDER: Skus zezadu. Je jedno, kterým směrem to příjde.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    HOWKING: hmm, tak nic, asi mam slaby smolinec, i se zalepenou cockou a v uplne tme jsem nerozeznal rozdil v sumu oproti pozadi. ten kousek co mam, sice dava na GM zblizka nejakych 30 000 counts per minute, ale tezka vetsina je asi jen beta, ktera se nedostane pres cocku, gamma se imho pri prirozenym rozpadnu U a Ra moc nevyskytuje....
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    XCIDER: Nemělo by (pokud to nebude fakt pálka).
    DACAN
    DACAN --- ---
    PATISLAV: ja na to, cemu se rika Kosmiky poprve narazil kdysi na http://danyk.cz/rtg.html, tam ale samozrejme nejde o kosmicke "pozadi" :D
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    XCIDER: Jetli už ten kousek smolince máš na dlani, tak už není moc co řešit. Cvakni to!
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    HOWKING: jak moc se s tim to CCD znici? mam chut zkusit to s kouskem smolince :)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    SULTHAN: Mám za to, že žádný "flash of light" není potřeba, že stačí jen ten prostorový náboj, co zásah částici vybudí.
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    SULTHAN: V zásadě stačí to samé vyfotit se zakrytým objektivem tak, aby neproniklo běžné světlo.

    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    Ostatne tak v Kodaku prisli na to ze USA dela jaderni testy. Google for more info.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    SHEALA: Radiation produces spots in the image that are caused by high energy particles hitting the CMOS-sensor. When the ray is absorbed by the electrons in the censor, they get exited and soon release their excess energy as a flash of light.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PATISLAV: Tak bylo to záření silnější. GM počítač taky v blízkosti radioaktivního materiálu "tiká" rychleji (až bzučí)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    HOWKING: no, "normální", tahle fotka nevypadá jako nějaká super dlouhá expozice :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    presne takle se radioaktivita projevuje
    BASSAREUS
    BASSAREUS --- ---
    SHEALA: no nevím právě, ale jiný důvod, zejména toho komentáře, mě nenapadá. Docela by mě to zajímalo.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BASSAREUS: neměla by radioaktivní spíš jakože zamlžit? A čert ví, jestli se projeví na digitálu...
    BASSAREUS
    BASSAREUS --- ---
    SULTHAN: asi nejsem dost vědec ale jakože radioaktivní? Tu plechovku nepoznávám.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam