• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    RAB1T: Jo aha. Nojo. To flame byl. Přiznávám. :-(
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    HOWKING: Pokud vím cyklohratek ses taky účastnil. Ty jsem tu rozhanel někdy v pátek tuším. Pokud ne příjmu mou omluvu.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    RAB1T: Když opomenu, že toto není flame, tam můžeš mi říct, který byl ten předchozí?
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    Kuci děvčata a všichni ostatní, co je na tom vtipného? Je tu dost jiných auditek kde se můžete pohoršovat nad stavem světa, tak je k tomu využijte. Je to už druhý flame kterého se Howking účastní v tomhle auditku za posledních pár dní a začíná mne svrbět banhammer.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    je zvukovej desing taky věda?

    techno without a computer pt 2
    https://www.youtube.com/watch?v=F4sVWreZ2Kg
    CHESS
    CHESS --- ---
    SULTHAN: desive to samozrejme je. To ze prirozene se nekde vyskytuji vice muzi nebo zeny neznamena ze musime prevratit svet vzuru nohama. Nikdy jsem neslysel ani se neucastnil akce kde by nebyly treba zensky zachody / nebo kde by byly zeny vystaveny nejakymu vyraznymu nepohodly protoze by se jaksi zapomnelo ze existuji (sovinisti/chlapi spise usiluji o pohodli a dustojnost zen). To ze hlupaci zacli tlacit he/him a podobny sracky dokonce i v technickych oborech je znakem submise normalnich lidi.

    Mozna to pisu moc naprimo a off-topic ale po tech letech v akademickym prostredi se jiz vyvinula alergicka reakce.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    HOWKING: co přesně je na tom děsivého? Ono upřímně je to fajn už kvůli tomu, že to pořadatele donutí trochu přemýšlet - viděl jsem pár zkazek o konferencích, kde pořadatelé ani nečekali, že se budou účastnit ženy, takže měli pouze pánské záchody - a ženy se pak samozřejmě účastnily.
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: realita. u kazdeho evropskeho projektu musime delat 'gender report', neboli slozeni muzu/zen/jine na vedeckem tym (podotykam ze zadne social studies nebo biologii nedelam, obycejna elektrika). Nahore proste potrebuji vykazovat jak na tom je rovnost muzu/zen/jinych. Pro me je to na stejne urovni, jako ze musim u kazdeho projektu vykazovat eticky rozmer (tzn. ze netrapime zviratka). A furt mam pocit, ze kdyz si gender studies a etika prosadily tyhle otazky u kazdeho nesouvisejiciho projektu, ja bych mohl vyzadovat aby cojavim treba vsichni ostatni vykazovali kolik ne-SI jednotek pouzivaji.
    SWATA
    SWATA --- ---
    HOWKING: Rozhodne bych udelal humbuk z toho, ze female je az za 'prefer not to answer'. Jako by si zena mohla polepsit tim, ze to zataji. Zrejme nejakej progresivista zacatecnik - snazi se nahnat body tim, ze non-binary je prvni a pak to takhle podela :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HOWKING: Realita. Ja ted delam nejakej projekt s amikama a poprvy jsem videl v signature emailu: "pronouns she her hers".
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Kolega, když to viděl, prohlásil, že na zářijovou registraci na proměnářskou konferenci to prosadí taky :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Sem se právě registroval na

    Poslední otázka je povinná. Jak to ovlivní průběh konference, nechápu. Když bude moc mužů, tak mě tam nepustí?
    Je to vědecký vtip, nebo děsivá realita?

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Why String Theory? od Josepha Conlona
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: co to je za kniha? doufam ze to neni kniha plna experimentalnich dukazu neprokazanych hypotez :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ROBIN_SNNS Raději ne. Na to by se hned přisály autorské svazy.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ROBIN_SNNS: To by byly další dvě dimenze navíc :D
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HOWKING: Třeba k těm strunám někdo postaví kytaru, piano, housle, nebo snad cimbál? Třeba bychom se mohli dočkat i hudby Ainur...
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VOYTEX: A tak mohla by být. Třeba předpoví něco co nevychází ani z oecné relativity, ani z kvantovky ani z elektrodynamiky a to bude možné pozorovat.
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    HOWKING: And will never be.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    Cyklobitka prave skončila. Pokračování bude za odměny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam