• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    KAERO
    KAERO --- ---
    V kanclu jsme si vzpomněli na teorie Leffinqwella, Bronštajna, a hlavně na syntézu Leffinqwellův-Bronštajnův psací stůl. Začali jsme si porovnávat správné rozmístění na stole a nejvhodnější umístění mandarinek (kolega B2, já B5), jenže kolega má obdelníkový stůl, který lze optimálně popsat kartézskými souřadnicemi, a já mám zaoblený stůl do tvaru L. A tedy jsme došli k tomu že doopravdy každý máme jiný stolo-prostor, a tedy bychom správně měli nejprve najít Jacobiány a poté porovnávat rozmístění mandarinek ve stolo-prostoru.

    Čímž chci říct, že se tady otevírá docela nepopsané pole vědy a bylo by vhodné vypsat grant, čerpat peníze, publikovat, prostě klasika, všichni to znáte. Určitě bych byl hrdý na článek s názvem:
    Rozšíření Leffinqwellova-Bronštajnova psacího stolu pro obecné geometrie stolo-prostoru
    nebo dokonce:
    Důsledky relativistických jevů na optimalizované rozložení psacího stolu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Dnes ráno jsem nechal 12 zpráv na záznamníku Stephena Hawkinga. Pak jsem si uvědomil, že to asi pokaždé zvedl.
    MHO
    MHO --- ---
    THERIDANE: tady to aspon ma nejaky kontext. Madison ma toho plamenaka jako maskota a cpe ho vsude.

    Why Madison, WI is Obsessed With Flamingos | Destination Madison
    https://www.visitmadison.com/blog/stories/post/madisons-quirky-love-for-flamingos/
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    nevím jestli už bylo, každopádně další jednotka do repertoáru

    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    LONESTAR: Se dívím, že to vůbec uvadí. Dnešní měšťáci nemají pomalu ani ponětí, jak je kráva velká. A to ještě záleží na plemeni a chovném účelu. Když jsme na bakalářce ptali proč mají kosmetičky i potravinové předměty, tak to prý byla reakce na holčinu, co u státnic řekla, že mléko má původ v supermarketu.
    BAKTA
    BAKTA --- ---
    Ja vedel, ze Skotske ovci jednotky se jeste budou jednou hodit: https://mctoon.net/sheep/
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    SEJDA: Chtěl jste říct teleskop velikosti délky užovky obojkové, ne?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LONESTAR: 16 krav to je neco jako vesmirna lod Orion? Tak to nikdo okem neuvidi, ale nejaky metrovy teleskop ..
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    LONESTAR: To už musej ale dělat fakt schválně.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Aktualizace měrných jednotek...

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: A neni to spis kartezsky medved ?
    MHO
    MHO --- ---
    THERIDANE: to vyladění, by ale stálo celkem dost medvědů.
    Proto bych to udělal klasicky. Medvěda lehce aproximujeme na dokonale sférického medvěda (polární medvěd) a přidáme dokonale pružný odraz. Pak stačí zanedbat ty věci co se obvykle zanedbávají a medvěd vesele přeskáče sám. Při troše štestí a správné šířce mezery. Při troše smůly tam skáče dodnes.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Fyzici se dodnes tvati strasne tajemne, kdyz mluvi o superpozici kvant. Jak jenom tezce se to da uchopit, predstavit to nejde ..
    Voda je "supoerpozici" H2O, H+, OH- a zkuste si do toho zamichat sul, to by asi fyzikovi praskla zilka. No a v chemii obecne mame "rovnovahy" moje nocni mura je pak superpozice vodniho kamnene.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam