ERGOSUM: Já šel celkem přímočaře,
jedno stojí za kilo 120/0.5=240,
druhé stojí za kilo 150/0.650=230.769
(dál si už názvy nepotřebuju pamatovat)
kdyby koupil dražší, zaplatil by víc 600*240/230.769=624.000
(a samozřejmě to házel do jednoduché kalkulačky, násobení s ocáskama snad už necvičíme) - sice nevím, kolik toho koupil na váhu, ale na to se zadání neptá.