• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYSTICTURTLERoad Trip - cestujeme po 4 kolech
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    DEJMAS: v NL s plynem no problemo, hlavne teda na velkejch pumpach a u dalnic. mensi benzinky, automaty a vesnice jak kde..
    DEJMAS
    DEJMAS --- ---
    zdravím cestlovatele, nevíte někdo jak se v cizině má s LPG?? tady je pumpa na skoro na každém rohu, ale třeba Rakousko nebo Norsko...tam sem jich moc nepotkal. V letě sem chtěl projet Benelux a s plynem by to bylo rozhodně lacinější
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    RESTINPEACE: http://www.tourkiev.com/tourtostrategic/ samozřejmě na vlastní pěst. Za hřivny jde všechno...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    RESTINPEACE: jedem podobně za měsíc. jen teda portugalským autem roku 1992. Mukačevo, Lvov, Kyjev, Pripjať. (dál ne, protože nás letos ještě čeká Krym a pak Zakarpatská Ukrajina.) Pokud něco chcete vidět, doporučuju silo mezikontinentálních atomových raket v Pervomajsku. A pak okolí Ternopilu (chudobinec Evropy).
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    a aby se tu neco delo, tak se podelim o svoji letosni odysseu na vychod:
    jedeme s kamosema ve 4 na road trip, na tejden nekdy v druhy polovine cervna, destinace Ukrajina
    hlavni cil je jasnej, Chernobyl, Kijev a pak jet nejak pres kus vnitrozemi na jih do Karpat
    byli jsme v tyhle sestave uz loni v Bosne Hercegovine a bylo to exkluzivni; cervena felicie, penzionky, mistni specialitky a hlavne kalby .)))

    no a kdybyste mel nekdo nejaky tipy na mista kde se tam vydat, tak samozrejme vitam
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    SHMAIDA: naopak, v tomto klubu naprosto relevantni informace .)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    PIPPO_SPARK: nudné možná, ale mají nejlevnější benzín a naftu v evropě :))))
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    PIPPO_SPARK: no, my se tam zdrželi jen na pár hodin, cca 3. Prošli jsme si centrum, podívali se na hradby, do katakomb. Je to místo pro lidi, který zajímá historická architektura, jinak tam opravdu nic moc není. Je to hezký zastavení, určitě ne celodenní výlet :)
    vygooglila jsem tohle http://cs.tixik.com/okoli-lucemburk-2354352.htm a tohle :) http://www.euruj.cz/pet-duvodu-proc-navstivit-lucemburk/

    a ten trevír... tam je nádhernej kostel

    obojí to je fakt na chvilku, pár hodinek, projít centrum, dát si oběd a frčet dál
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    SHMAIDA: me vsici rikaj, jaky je lucemburk a celkove lucembursko nudne misto. Nedarilo se mi ani moc vygooglit, co tam vlastne je zajimaveho. Poradis neco konkretniho, prosim... ? Ja tam urcite chci, jen ne zbytecne...
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    A jinak samozřejmě ještě Lucemburk. V Lucembursku i natankujte :)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    PIPPO_SPARK: v Německu doporučuju Trevír... ale nevím, jestli to máte po cestě :) V Belgii si určitě dejte hranolky na několik způsobů :)
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    rozvíříme tu trošku vody :-) stále pobývám v Anglii a krom do Skotska busem se už po Anglii autem nepodíváme. Ale velice nadějně vypadá naše červnová cesta domů, že nepoletíme letadlem, nýbrž pojedeme autem. Kdyby to vyšlo, rádi bychom to vzali následovně:

    Maidstone - Francie (Lille) - Belgie (Bruggy - Antverpy ) - Holandsko ( Amsterodam ) - Německo - Praha.

    Poradili byste nám ještě něco při této cestě ???
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    MATES_
    MATES_ --- ---
    SHMAIDA: Já byl jako řidič. Odvezl jsem a přivezl. Taky jsem si to samozřejmě vyžral. Od čtvrtka ráno, do nedělního ráno jsem spal asi 7 hodin :o). Ale každopádně Řím i Verona jsou moc hezký města :o).
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MATES_: rychlovka :-D taky dobrý... a stojí to za to, jen takhle na chvilku? Jestli není lepší do toho Říma radši letět, když je to jen na víkend...
    MATES_
    MATES_ --- ---
    SHMAIDA: Minulý "víkend" .. čtvrtek večer Praha - Řím .... sobota přes den Řím - Verona ... přes noc Verona - Praha :o)
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    JUNIOR:
    1) já jsem tedy zapomněl říci, že jsem jel s pravostraným řízením a to je zezačátku nezvyk. Ale po tejdnu bez problémů. Co se týče jízdy kontinentálním autem v Anglii, tak dálnice úplně bez problémů. Dvouproudé silnice mají nevýhodu v tom, že dobře nevidíš při předjíždění...takže potřebuješ slušného navigátora :-) jinak tu ale jezdí spousta belgičanů a francouzů a nikdo nemá zdá-se problém .... Ale brácha i otec mi říkali, že neměli problém jet vlevo v Anglii, ale jakmile se vrátili do Francie, na první křižovatce to loupli vlevo :-D

    2) spaní v autě jsme nezkusili, protože jsme na to měli malý auto ... zkusili jsme se tam poskládat, ale pak jsme usoudili, že musíme pod stan. Spaní v autech, myslím, že by neměl být problém na pumpách. Dálniční pumpy tady moc neexistují, zatím jsem viděl jednu. Vždycky mě to táhlo kousek mimo dálnici, ale s tím je spojená i restaurace a další služby. Odpočívadla na dálnicích neexistují vůbec, na rychlostních silnicích sice ano, ale není to ja v ČR, že je to odpočívadlo se stolkama, záchodama a bufetem, jen prostě rozšířený pruh navíc, takže 2 metry od Tebe frčí auta stovkou :-D a mimo dálnice bohužel netuším :-( Za toto se tedy omlouvám, nemám zkušenosti...

    3) parkováních je ve městech dost. Angličani si potrpí na dostatek parkovacích míst a i když byla špička, našli jsme kdekoli plac. Na druhou stranu, jakmile je někde veřejné parkování, platíš. To je tady dost populární. Ceny parkovišť se líši. Někde zaplatíš 70p za hodinu, někde 20p, záleží na městě a jeho části. Když ale budeš mít cíl někde v blízkosti sídliště nebo obytné části, kde jsou klasické uličky pro příjezd domácích, tam se neplatí :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    PIPPO_SPARK:
    1) Jak moc velkej nezvyk je najednou řídit vlevo ?

    2) Jak je to tam se spaním v autě ?

    3) Jak je to tam s parkováním a placením ve městěch a všeobecně ?
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    JIŽNÍ ANGLIE + CARDIFF

    cesta: Maidstone - Oxford - Cardiff - Bath - ( Cheddar ) - Salisbury & Stonehenge - Southampton - Portsmouth - Brighton - Maidstone

    typ vozidla: osobní - Peugeot 206, benzín, automat :-(

    čas: 5 dní, 960km - za volantem 22 hodin

    GPS: ano - s lepší mapou se dá i bez ní, cesty jsou krásně značené.

    předpisy: jezdí se VLEVO :-) max 70MPH po dalnici (asi 110 KMH)
    dálnice jsou krásné, silnice 3 třídy jako naše jedničky :-)

    mýtné: dálnice jsou zdarma, ale platí se přes některé mosty (tunely) přes kanály.
    v tomto případě 5 GBP za přejezd do Walesu, zpátky zdarma ... Dá se to
    objet, ale to se vyplatí jen, najdete-li si při cestě něco zajímavého navíc.
    asi 50p jsme platili za nějaký most v Portsmouthu.

    spaní: kempy v Oxfordu ( dražšší, přes 20 GBP ), Salisbury a Southampton za 17
    GBP za stan a 2 lidi.
    hostel v Cardiffu, GPB 12-15 za noc, dle počtu postelí. Vše ale KRÁSNÉ A
    ČISTÉ
    (hostel NOMAD,Cardiff, Wales)

    palivo a nákupy: GBP 1,15 - 1,20 ( srpen 2010 ), jídlo drahé všude, je to ANGLIE :-D
    dohromady jsme utratili GBP 400 za 2 lidi
    Velšané jsou vlastenci - v suvenýrech mají výborá trička, kravaty atp.

    postřehy: Oxford je nejkrásnější z kostelní věže v centru města, opravdu středověké
    město jako na dlani.
    V Cardifu mají vlastní Cardiff Eye - ruské kolo jako vyhlídka na město :-)
    kousek od města točili Staropramen :-) radši jsme ale cenu ani nezjišťovali
    Bath - středověké lázně z roku 77 n.l. VÝBORNÉ, DOPORUČUJU
    samotné město je sic krásné, ale přecpané turistama.
    Cheddar - obrovské krasovské jeskyně objížďkou na cestě z Bathu do
    Salisbury s orig. sýrem
    Stonehenge - klasika, musí každý vidět

    Samozřejmě, kdo nemá pak možnost se znova podívat, dá se to spojit s
    Londýnem, ale připlatíte si samozřejmě za všechno :-) bacha ale na
    emisní zony, ty bohužel nevíme, kde získat ...

    všechny fotky z RoadTripu na http://vstv.rajce.idnes.cz/Tydenni_roadtrip/
    ostatní zajímavosti z Anglie na http://www.vstv.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam