• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYSTICTURTLERoad Trip - cestujeme po 4 kolech

    Vyznavači cestování autem sem!

    Rady na co si v jaké zemi dát pozor, specifika dopravních předpisů...
    Sdílejte své itineráře...


    Na nástěnce bude snad časem seznam ostřílených cestovatelů.
    Ocitnete se tam dřív, než napíšete "home", vlastně AŽ to napíšete.




    Dodržujte prosím formát reportu, usnadníme tak orientaci všem, kteří budou něco hledat :)
    Kdo to nedodrží, toho poprosíme o opravu a pak ho smáznem.
    Díky za pochopení a za solidárnost. :)



    Formát reportu:
    z - přes - do:
    typ vozidla (osobák, dodávka, karavan ...) + benzín / nafta / plyn:
    čas (dny / týdny) + kilometráž:
    GPS: ano/ne
    dopravní a jiné předpisy / zkušenosti / tipy / rady: přespávat se může jen tam a tam, policajti kotrolujou tohle a tohle apod.
    mýtné:
    spaní:
    nákupy benzín (cena) / jídlo a jiné radosti:
    další postřehy / humory apod.:
    ilustrační foto: může být a nemusí ... feel free :)
    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Nás výlet do Srbska elektromobilem
    Do Srbska elektromobilem
    https://youtu.be/J-tDeAoHoak
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Vysoké tatry. W163

    SABIEN
    SABIEN --- ---
    Ahoj, Zvažujeme roadtrip z Čech do Breatgne (Carnac) a zpět, ale nejdřív chceme trochu propočítat kolik to bude stát :).
    Jak je to prosím s mýtným ve Francii, kolik to v průměru vychází a jak se to dá platit?
    Taky kolik cca stojí litr nafty?
    Díkes
    PAVIAN
    PAVIAN --- ---
    JANCAA: na to se takhle neda odpovedet, musis konkretnejc, treba, kam chcete jet, jaxtary jso decka, chcete nocovat po kempech,low cost nb all in?? vareni, myti, wc... ?
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    Nejede někdo směr Cáchy ?
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    KOTEL: V těch mírách na závěr ti chybí ještě velikost penisu. Takhle se ti žádná nepřihlásí!
    KOTEL
    KOTEL --- ---

    Hledá se mladá, extrovertní a fotogenická single holka - dívka - žena, s příjemným hlasovým projevem, životní láskou k cestování a talentem pro psaní, focení, natáčení, schopná improvizace, řidičákem sk. B a jistotou v řízení auta.

    Výhodou (klidně nedodělaná :) žurnalistika, FAMU nebo cestovní ruch. Ideálně talentovanějí, než jsem já sám :)

    Proč nároky jak při pracovním pohovoru??

    Budeme jezdit na roadtripy do Afriky (JAR, Keňa, Namibie, Zimbabwe, Uganda, Tanzanie, Botswana aj.) a natáčet o tom sérii dokumentů na pomezí cestovatelského vlogu
    a dokumentu, s profesionálními ambicemi.

    Z materiálů budeme dělat instagram, facebook, youtube videa, jež poslouží jako promo pro cestovní agenturu, kterou spolu povedeme,
    a která bude roadtripy v Africe zprostředkovávat dalším cestovatelům.

    Já budu plánovat, platit a točit, ty budeš tváří projektu, mluvit do kamery natáčet "kameru B", fotit,
    někdy řídit, někdy vařit fazole z konzervy, a krotit mě v nesmyslných nápadech, abys vzápětí nadhodila plán ještě šílenější :).

    Já 194/95/38
    EWELYN
    EWELYN --- ---
    ahoj! nemate prosim nekdo tip na parkování dodávky poblíž Amsterdamu u moře? dík!!
    DEJMAS
    DEJMAS --- ---
    PIPPO_SPARK: Helska kosa je docela hezká. V městečku Hel mají záchytnou stanici pro tuleně a celkově je to prošpikovaný historii 2. světová války. Pak v městečku Leba začíná Sloviňský národní park, což jsou docela rychle se rozšiřující pouštní duny, docela hezká procházka. U německých hranic je městečko Svinoústí, je to v podstatě letovisko, ale zároveň je tam taky dost z války. Bacha přívoz ve městě je jen pro místní auta, musí se cca 10 km pod město.
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    V červnu se chystáme na trip s mini karavanem. Liberec - Gdaňsk a dále po pobřeží směr Německo. Na týden. Tipy k návštěvě?
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    DEFECTED: v Rakousku na pumpě jsme spali v karavanu. Nebo máš na mysli jen auto? Tam kde spí kamiony bych problém neviděl.
    DEFECTED
    DEFECTED --- ---
    zdar. Mate nekdo skusenosti z prespanim (1noc) na parkovistich v rakousku ,IT ... zakazy,pokuty,platby :) Diky.
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    Jinak 1500km v 27 let starym kei auticku 100% bez problemu :)
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    Jo L400 ... webasto si na tom resil?
    4PTO
    4PTO --- ---
    ANOTHERFINEMESS: L400? jakou mas 4x4?
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    Tak zastavka cislo 2 je Svobodný stát Durynsko :)
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    Jinak prvni zastavka je v Brugach, druhou naplanuju dneska vecer :)
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    Chtel jsem vzit autovlak Z Dusseldorfu do Vidne. Ale je to podvod. Nejde koupit listek. Online to nejde, na zavolani to nejde (nechaji me 15 minut cekat, pak jakoze jo, pak me nechaji 15 minut cekat a pak me reknou ze ten listek nejde koupit). Pak jsem zkousel nejakeho preprodejce www.railtravelshop.com ktery mi teda napsal email "reservation confirmed" ale to nema s listkem nic spolecneho, coz potvrdili kdyz jsem jim zavolal, a pry nevi jestli kolega to uz opravdu zabookoval nebo ne, kdyz jsem mu rekl at to ted zrusi tu reservaci :P. Ten vlak asi ani neexistuje a je to proste podvod kvuli dotacim.
    MUXX
    MUXX --- ---
    Kudy chces jet? Ja to jel dycky na rychlo po dalnici a dodnes me mrzi, ze jsem si neudelal ani jednu zastavku.
    ANOTHERFINEMESS
    ANOTHERFINEMESS --- ---
    O vikendu chystam "road trip" z Londyna do Prahy v kei car :) a mam tam jedno misto volne pokud na nem nebude sedet kufr :P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam