• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYSTICTURTLERoad Trip - cestujeme po 4 kolech

    Vyznavači cestování autem sem!

    Rady na co si v jaké zemi dát pozor, specifika dopravních předpisů...
    Sdílejte své itineráře...


    Na nástěnce bude snad časem seznam ostřílených cestovatelů.
    Ocitnete se tam dřív, než napíšete "home", vlastně AŽ to napíšete.




    Dodržujte prosím formát reportu, usnadníme tak orientaci všem, kteří budou něco hledat :)
    Kdo to nedodrží, toho poprosíme o opravu a pak ho smáznem.
    Díky za pochopení a za solidárnost. :)



    Formát reportu:
    z - přes - do:
    typ vozidla (osobák, dodávka, karavan ...) + benzín / nafta / plyn:
    čas (dny / týdny) + kilometráž:
    GPS: ano/ne
    dopravní a jiné předpisy / zkušenosti / tipy / rady: přespávat se může jen tam a tam, policajti kotrolujou tohle a tohle apod.
    mýtné:
    spaní:
    nákupy benzín (cena) / jídlo a jiné radosti:
    další postřehy / humory apod.:
    ilustrační foto: může být a nemusí ... feel free :)
    rozbalit záhlaví
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: takže jste si to neužili ????
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    16. - 31. 8. 2011
    Ostrava - Katowice - Kyjev - Moskva - Sankt Peterburg - Tallinn - Riga - Kurská kosa - Vilnius - Warszawa - Ostrava
    Seat Toledo 1.9 TDi, r.v.1997. Starý vrak, ale jezdí zadarmo.
    cca. 14 dnů, 5200 km
    GPS ano v HTC s win iGo Primo s ukradenýma mapama celé Evropy (teleatlas). Max. spokojenost, s výjimkou Rigy, kde to nějak nezvládalo pěší zóny. Moskva a Petrohrad naprosto vpohodě včetně navigace v pruzích (i 9+9).
    Dopravní předpisy jsou jedno, když vás poldové chtějí zastavit, tak vás zastaví. Já jsem platil jen jednou "pokutu" (bez účtu) 100 UAH (cca. 220Kč) za 112kmh na devadesátce. Přejezd hranice EU/UA je o cviku - už to zvládám za 15 minut, hranice UA/RU je o trpělivosti - fronta aut měla 3,5 hodiny, ale na samotné hranici je to cajk. Je potřeba umět rusky a být asertivní. Vyplňuje se celní prohlášení o dovozu auta (v azbuce). Vše bez jakýchkoliv úplatků a harašení. Auto není psané na mě, čili je třeba plná moc v ruštině. Já ji mám asi pětijazyčnou a opravdu je potřeba. Jinak kontroly velmi podrobné včetně prohmatávání sedadel, psa, zrcátka pod autem, podívat se do rezervy a tak... Ale do batohů jen nahlídli.
    Mýtné jen v Polsku na dálnici Katowice - Krakow. Kolik to je si snadno najdete.
    Spaní v hostelech a motelech u dálnice. 8-12€ hostely, motely do tisícovky za pokoj.
    Nafta stojí směšně. cca. 0,6€/litr. Auto má průměrnou spotřebu kolem 4,5 litru, čili asi 70hal/km. Jídlo na ukrajině skoro zadarmo, v Moskvě superdraho, Petrohrad a Pobaltí o něco levnější, než u nás.
    Další postřehy a humory: V Rize nesmí být na veřejnosti otevřená láhev (pokuta cca. 100 Kč po smlouvání) - všude v parcích jsou kamery. Dnes se tam jezdí chlastat místo Prahy, takže je docela komické když platím pokutu za pití na veřejnosti, a 20 metrů ode mě je plná zahrádka ožralců. V Rize byl nejhorší a nejdražší hostel za celou cestu. Fakt všivárna a bordel. Na parkovištích nejsou kamery. Čili nasraný po pokutě, nevyspaný z hnusného drahého hostelu přijít ke komplet vykradenému autu (suvenýry, alkohol, oblečení, kapesníky, hadry na okno, futrály od spacáků, rádio, transmitter, flashky s hudbou, boty, prostě všechno...) je prostě super. Lotyši jsou kurvy.

    Byli jsme tam dva, 14 dnů a komplet všechno (nafta, ubytování, jídlo, pití, vstupy) přišlo na 31 tisíc.
    Fotky máme hnusné.
    MATES_
    MATES_ --- ---
    Tak tedy také přihodím. Sice to bylo už v dubnu, ale bylo to fajn.
    15.4.2011 - 20.4.2011. Praha - Firenze - Volterra - Pisa - Lucca - Firenze - Ferrara - Verona - Sirmione - Riva del Garda - Trento - Praha.
    Přibližná projetá trasa je tady.
    Pokud by se chtěl někdo pobavit, tak tady jsou nějaké fotky. Není to nic moc. Chtěl jsem si spíš zachytit místa, která jsme viděli abych si za rok mohl připomenout to co jsme projel :).
    Případně video z návratu a průjezdu Brennerským průsmykem. Konečně jsem tudy jel přes den a mohl si prohlédnout alpy kolem dálnice :o).
    DEJMAS
    DEJMAS --- ---
    BOPA: na kolik tak vyjde +- takovej vejlet, jestli se muzu zeptat??
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    tyjo, to mi nerikejte, ze vsichni litaj na dovolenou all inclusive na kanary? :o)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Tak já taky přispěju něčím, z mého blogýsku. Jsou to zkušenosti ze Švýcarska. Snad jsem vše podstatné řekl, kdyby měl někdo nějakej tip co dopsat, rád doplním.

    Swiss in cube: Road trip aneb cestování autem po Švýcarsku
    http://swissincube.blogspot.com/2011/08/road-trip-aneb-cestovani-autem-po.html
    DARMOSLAP
    DARMOSLAP --- ---
    v září se chystáme na 14 dní do Albánie. Tady je přibližný plán cesty, ale kromě prvních dní jde jen o hrubý obrys: http://maps.google.cz/maps/ms?hl=cs&ie=UTF8&brcurrent=5%2C0%2C0&msa=0&msid=205352344371934262550.0004a4029f6069d70d5a6&ll=41.562032%2C21.154175&spn=3.324941%2C7.13562&t=h&z=8
    Jedeme buď ve 4 lidech Fabií Combi 2003, nebo v 7-8 nějakou půjčenou dodávkou. Tak snad to auta hlavně na severu v horách vydrží.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    drazi... chystame se v zari na 14 dni do Chorvatska... jeste jsem tam nikdy nebyla :o)

    nejake tipy? Dame urcite Plitvicky jezera a Dubrovnik, tim moje znalost Chorvatska koncej :)))

    tusite, jak je to tam se spanim v aute... kolik penez cca s sebou, jestli si na neco davat pozor - na policajty... atd. Predem diky za rady.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    BOPA: ja jsem na Rushmore nebyl, takze nechci odrazovat, ale amici nam rikali, ze to je zbytecna zajizdka, protoze to zadny zazrak neni
    nijak nelituju, ze jsem tam nebyl, staci mi se podivat na mapach na obrovsky parkoviste pred tim a je mi celkem jasny, jak to tam bude vypadat..
    to jen takovy tip, kdybyste uvazovali o co to jeste zkratit
    BOPA
    BOPA --- ---
    RESTINPEACE:
    MUXX:
    My už máme kus parků zkouknutých a vím, že dlouhým přejezdům se nevyhneme... Ale jsem zvyklej jezdit dlouho do noci, talže přes den parky, v noci jízda, něco spánku.. :-) Ale po včerejším breefingu se nám trasa zase změnila - mapa jih
    I tady jsou vlastrně 2 proměnné - vynechání Tucsonu (Saguaro NP) a Rapid City (Mount Rushmore)...
    Obecně se stavíme do dvou variant:
    1. Sever - lesy, hory, spousta km
    2. Jih a středozápad - pouště, kaňony, více barev, větší atraktivita + jako bonus Rocky Mountains a Rushmore
    MUXX
    MUXX --- ---
    BOPA: tohle jsme dali za 14 dni: mapa
    byl to hroznej fofr. dvakrat jsme jeli nonstop pres noc (sant lake city jsem videl v noci z dalnice :/). treba mesa verde jsme nevideli nic protoze ve 4 odpoledne zavrou a nazdar. presne jak rika RESTINPEACE - tohle je na dva mesice zabavy
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    na září/říjen plánuju Ostrava - (Lvov - Kyjev) nebo (Minsk) - Moskva - Petrohrad - Talinn - Riga - Vilnius - Varšava - domů.
    Auto už bylo na jaře na otočku v Kyjevě, tak snad to objedeme. Plán je tak 14-18 dní.
    (dal bych link na mapu, ale mapy.cz i maps.google stojí zahovno)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    BOPA: tohle jsou spis tak 2 mesice nebo hodne prosezeny zadky .)

    ted po certstve zkusenosti s Ukrajinou, kdy jsme jeli az 800 denne bych to seskrtal a uzil si spis jednotlivy mista
    pocitejte s tim, ze do kazdyho NP, kam se budet chtit podivat, zaplatite nejkratsi povoleni na tejden, to je pak skoda odjizdet po 2 dnech, protoze vas uz tlaci itinerar (ale jako chapu to, absolvoval jsem za 3 tydny neco podobneho)
    BOPA
    BOPA --- ---
    Hojas
    Letos plánujeme v září něco takového - je to jen prozatimní návrh, situace se totiž vyvíjí každým okamžikem.. :-)
    Okruh II
    MUXX
    MUXX --- ---
    Cesta z Brna do Skotska bez dalsiho planu dopadla priblizne takto:
    Newcastle upon Tyne - Dumfries - Fort William (Ben Nevis) - isle of Sky - Ullapool - Loch Ness - Glen Affric - Loch Morlich - Melrose Abbey

    18.6. - 3.7. - cca 3500km v Suzuki Swift + 500km na trajektu z Amsterdamu.
    GPS: tomtom v aute
    Spani v kempu. Ve skotsku se sice muze spat kdekoli ale neda se tam zajet autem :/
    Jeden den spani v BB protoze jsme meli vsechno mokry a nemeli silu stavet stan.
    Priste bud bez auta nebo v karavanu/jinem obytnaku

    mytne: krom D1 (nejhorsi usek cesty) vse bez poplatku

    fotak priste vzit nejaky vode odolny nebo jet pozdeji az nebude prset.

    prumerna teplota 14 stupnu. kdyz zima tak 11, kdyz teplo tak 17 :D

    nejlepsi je asi dojet autobusem na ostrov Sky a ten si projit pesky
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    a uz je tu cas dovolenych...
    nejaky plany nekdo? :)
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    Maidstone - Lille - Brugy - Gent - Antverpy - Amsterdam - Brémy - Hambuk - Praha
    Škoda Octavia II combi, diesel
    Neděle 19.6.2011 - Pátek 24.6.2011, cca 1760km
    Navigace ANO
    mýtné: Calais - Lens, 7 Euro, ostatní dálnice (vyjma českých) zdarma
    spaní: kempy v: Lille, Brugy, Antverpy, Groningen (HOL)
    jednou na studentské koleji u kamaráda v Hamburku :-)

    nákupy:
    cena paliva: +/- 1,4 Euro/litr, obědy v McD ( po týdnu toho máme dost ), snídaně a večeře - sendviče

    další postřehy: kdo řídí auto v centru Amsterdamu, bez problému zvládne řídit v Londýně. Cyklistů více než pěších a aut dohromady, všichni si navzájem pletou pod koly, místní řidiči nechápu, proč jezdí cizinec v centru jejich města, když to očividně neumí atp. :-)


    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    JAMES23: Kyjev a zpět. Plánuju na prázdniny ještě Moskvu a Petrohrad. Ale moje je proti... Tak uvidím...

    A to o tom držáku jdi říct tomu mému.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: sorry, nejak mi to nedocvaklo :) jsem trochu zabrzdena
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Prosimtě Toledo je držák, je to golf 2 s Giugiarovou kastlí /mimo jiné na svou dobu nejlepší design...) = tank :)
    Jinak kam až jste dojeli?
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    SHMAIDA: jak můžeš vidět z fotky, už jsme tam byli... sice trochu obměněná trasa, ale byli.
    Auto to odhrkalo bez ztráty květinky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam