• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JACKERKLDR - Korejská Lidově Demokratická Republika
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    FUMO: V očích vidím strach. Zatímco v těch ostatních lačnost.
    FUMO
    FUMO --- ---
    repast z Military Photos & Videos, ale tohle už fakt vypadá, že ho vedou...

    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    Severokorejský režim se brzy zhroutí, věří bratr mladého diktátora - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/severokorejsky-rezim-se-brzy-zhrouti-veri-bratr-mladeho-diktatora-1pp-/zahranicni.aspx?c=A120117_122517_zahranicni_aha

    tak prej se s brachou nikdy nevidel :)
    JACKER
    JACKER --- ---
    Na nástěnce jsem dříve udělal takový sloupek: Fakta o KLDR. Bohužel to víceméně zeje prázdnotou. Pokud byste někdo měl chuť, můžete se mrknout na net a nějaké další zajímavosti tam přidat. Práva na zápis do nástěnky máte všichni.
    GREGI
    GREGI --- ---
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    THE_MIRACLE: jinak byla jsem tam ve dvou buddistických chrámech..jeden byl teda tragický.. mnicha s koženejma botama a vlasama jsem teda nikdy nevidě.. :-)

    ten druhý byl v horák a celkem o buddhismu věděl a sěžoval si, že mu strana zakázala mít vlastní žáky..
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    THE_MIRACLE: v pchyonganyu jsou kosteli 3.. jsou tam v neděli ráno mše, ale já jsem na ně nikdy nevstala (kostel byl cca 2-3 hodky pěšky z koleje), takže v srpnu tam a zpátky celkem úmor.. Ale byly am kolegyně a vyprávěly, že musely sedět separé, mše byla vedena s vůní propagandy, pak je vyvedly v půlce vedlejším vchodem, aby se nepotkly s korejci
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    Pokud je Crossing alespon z pulky presny v popisovani KLDR tak by si opravdu nechtel aby te nasli s bibli.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    AMOPRA: Hele a jak je to tam vůbec s náboženstvím? Mají tam kosteli apod.?
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    AMOPRA: Od rudejch bych nečekala takovou dávku poezie...:-)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    AMOPRA: hm, to zni jak nejakej dobrej namet na sci-fi film!
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    Zármutek podle oficiálních severokorejských médií projevovali nejen muži, ženy a děti, ale i zvěř, konkrétně medvědi. Podle svědků někteří z nich plačky postávali na okrajích lesních cest

    Podle oficiální tiskové agentury KCNA netruchlí jen miliony obyvatel totalitního skanzenu, ale i samotná příroda. Po Kimově smrti v izolované zemi údajně udeřila sněhová bouře a na vulkanickém jez...eru Čan praskal led tak hlasitě, že se zdálo, jako by se otřásala nebesa i země.

    Nad ránem bouře utichla a nad horou Pektusan, na které se podle komunistického bájesloví Kim narodil, se objevil tajemný přísvit. Ve skále pak prý po několik hodin zářil nápis: "Pektusan, svatá hora revoluce. Kim Čong-il".
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    NAKASHI: jojo, ale zaujalo mě, že chtějí i o články cizinců .. Nedávno mě oslovili, jestli bych tam něco nepsala o současném stavu KLDR
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    DZODZO: no info k tem Daily NK od cloveka pusobiciho v KLDR :

    "To je běžná jihokorejská agitka. Daily NK rozpočtově jede hlavně z "darů" určitých politicko-ekonomických kruhů v USA, jejich existence a množství příjmu přímo souvisí s potřebným počtem negativních zpráv ze Severní Koreje. Pokud by severokorejský režim padl, budou lidé z DNK bez práce jako jedni z prvních, paradoxně jejich jisté zaměstnání je úzce spojeno s existencí současného režimu v KLDR. Byli dost zaskočení, když jsem jim před dvěma lety na jedné konferenci popisoval, jak rychle po listopadu 89 o dotace přišly různé exilové organizace podvracející režim v ČSSR, nemluvě o osudech zaměstnanců východoevropských redakcí RFE a VoA."

    takze tuhle zpravu beru s velkou rezervou :)
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    PIPPO_SPARK: klidně použij....No měl by se v dubnu otevírat, tk uvidíme.. :-) prý chybí jen postele.. :-)
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    AMOPRA: muzu pouzit tu fotku Ryungyongu? to je tak uzasna budova, kor kdyz ji takhle konecne zkraslili...
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    AMOPRA: Možná právě proto ho sledují. Mají podvědomí o tom, jaké věci o nich jdou ven a nakolik jsou pravdivé, vědí samozřejmě jen oni.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    AMOPRA: tak verim ze obe strany maju maslo na hlave, predsalen su stale vo vojenskom stave, takze si nebudu preukazovat nejake laskavosti =)
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    DZODZO: pro článek Daily NK, ze kterého vychází tato zpráva je deník, kam píší zatím pouze jihokorejci a spolufinancuje je korejské vláda..

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam