• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RETALEvropská unie
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Zvláštní, samozvaný realista a projevuješ se jako naivní idealista;)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: ne, to se pletes. Neexistuje pravni zaklad pro zadrzeni majetku na zaklade budouciho zakona. tomu se prave rika retroaktivita. a jestli je to par dni enbo roky uz je vicemene jedno.

    Zalohova platba se provadi vzdy an zaklade nejakeho zakoneho vztahu - smlouvy, existujiciho zakona. Na to jak tady hazes pravnimy procesy EU by jsi tohle mohl vedet.

    Ja se s tim smirovat nechci, protoze tohle naposledy udelali komunisti a i tehdy to nebylo podle platneho prava a i tehdy do posledni chvile tvrdil prezident ze mena nebude.

    Ale krasne tvuj pristup ilustruje smysleni EU a EU pozitivne naladenych liti - dulezity je co chce stat a co chcteji politici, vsak ono se to pravne uz pak nejak osetri.

    Proto vas asi my EU realisti tak serem, protoze my chcem pravni stat a dodrzovani zakonu a smluv na prvnim mist a pak zbytek. Ale pokroku a hlubsi EU integraci prece takovehle drobnosti nemuzou sta v ceste. A kdyz - vsak ono se to enjak prohalsuje, pravo se ohne na chvili se zavrou oci a tak dale.

    Mimochodem kdyby se dodrzovala Maastrichtska kriteria tak nejsme dnes po krk ve srackach .. ale co, Stacilo ze se na to vysrralo nemeco a hned se kriteria zrusily. nice story ;)
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Dost pochybuju, že by bylo reálné stanovit ten rozhodný den třeba tři měsíce zpět - a to zejména z praktického hlediska zajištění těch peněz.

    O retroaktivitě bych spíš nemluvil - ty peníze jsou teď zřejmě zajištěny na základě nějakého právního úkonu v očekávání konečného rozhodnutí. Něco jako zálohová platba, která nepochybně legální je:-)

    Jasně, jde zejména o to, jak ty subjekty oholit o danou část vkladů co nejefektivněji. Smiř se s tím, že pokud stát chce něco takového udělat, tak to prostě udělá... Právně se to dá vždycky ošetřit.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: pak nechapu tvoji poznamku. Pokud myslis to ze retroaktivita je to i ted - tak to bylo vztazeno k tomu co se obevilo v mediich - uz ted v podstate maji zaplacene dane ze zakona ktery bude schvalen v utery (p[okud ho teda parlament schvali), jinak to referuje k tomu ze nekde se obevily spekulace o tom, ze rozhodny den pro zdaneni bude cca 3 mesice nazpet.

    Na formu se vyser - v pravnuim state je retroaktivita NEPRIPUSTNA. v EU je pripustne euplne vsecko :)
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Ehm, jo, já vím, co je retroaktivita - díky:-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: Ano, Kypd dobrovolne a s usmevem z vlastni iniciativy zlikviduje sve bankovnictvi a okrade obcany. Pokud jsem to dobre zaznamenal v tisku tak jim tusim ze ministri finaci EU rekli ze to takhle udelaji nebo zachrana nebude.

    Ano, to kouzelne slovicko harmonizuje vzdy znamena zvyseni sazby. EU jde jasne smerem k socialismu, proto nepotrebuje zadne prilis aktivni podnikatele, jenom vysoke dane, velke podniky ktere se dobre kontroluji a dobre se od nich ty dane vybiraji. Ja to zazil, uz to tu bylo.
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: To už zase motáš věci dohromady. V případě Kypru EU nic nenařizuje, ale bude to zřejmě mít nějakou formu dohody mezi Kyprem a ESM(?).

    Pokud jde o ty nepřímé daně, tam EU harmonizuje minimální sazby - a minimální sazbou obtížně donutíš státy ke snížení - viz třeba minimální evropskou DPH 15 %. Zajímavá teoretická otázka je, zda může EU harmonizovat maximální sazby. Upřímně řečeno, nevím...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: http://cs.wikipedia.org/wiki/Retroaktivita

    nebo mas problem s jinym slovem ?
    Nebo s obsahem ;)
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Slovník cizích slov si s tebou dneska užije, koukám:-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: Kdyz muze naridit zavedeni (kypr, ruzne eko-dane) nebo zvyseni dani (napr. minimalni dan z nafty), muze urcite naridit i snizeni.
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Mluvíš z cesty, se mi zdá... Ty si do EU projektuješ nějaké představy a pak se rozčiluješ, když je EU neplní:-) Můžeš mi říct, jak by asi EU mohla nařídit nějakému státu snížení výběru daní??
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: uz ted jhe to retroaktivita, kdyz ti banka zadruje penize kvuli zakonu ktery jeste nebyl schvalen. Takze jestli to bude par dni nebo pul roku uz je v podstate jedno.
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Nojo, taková "retrospektiva", to je prevít:D

    Vážně, počkal bych, až se to trochu uklidní - těch spekulací se ještě vyrojí...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    LOPIK: ehm .. a nemela byt EU a potazmo Euro zarukou toho ze uz se to dit nebude ? ;)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    JACOB: Tak schvalne - Kdy EU Snizila nejakou administrativni zatez. Kdy naridila zrusit nebo snizit nejake dane ?
    Hod jeden konkretni priklad kdy jasne EU naridila zruseni nadbytecne administrativy a nebo donutila nejaky stat snizit vyber dani.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTAVA: Máme krátkou pamět - podobný a horší věci se poměrně běžně v historii děly a budou díl dál. Peníze v bance (a někdy ani v peněžence) nejsou nikdy stoprocentně bezpečný i když ti to může tvrdit sedm ministrů i s předsedou sdružení penzijních pojišťoven.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    nebo staci aby jste meli sve penize kdekolv za hranicemi CR a nasledne vam prijde dodatecne nejake dan, stjne tak v CR, vlada rekne ze treba Sropen je takovej pekenj mesic, takze kazdymu podle jeho vyse uctu v Srpnu naparime dan 5% tjadydady daaaa

    Tak nejak se mi na mysl vkrada pojem Pravni Jistota .. ta od naseho vstupu do EU znacne posilila, jen co je pravda.
    JACOB
    JACOB --- ---
    OTAVA: A CR je jen pokracovanim ideologie EU - OTAVA ;-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BTW mluvi se o pripadne retrospektivite, ze by clovek zaplatil tu jejich uzasnou dan podle toho kolik mel treba v prosinci na ucte, aby se predeslo "unikum" :D

    To je ale extra extra vtipne. Ad absurdum se muze stat ze vase vklady se docasne presunou bez vaseho vedomi z CR treba do holndska k "matce" bankovni skupiny - coz umoznuje nova bankovni regulace. Nasledne se vrati zpet a vy nic ani nezpozorujete. Ale za pul roku vam nekdo odecte 15 % protoze se Holandsky parmalent rohodl k jednorazeve dani ze vsech aktiv ktere zrovna byly v holandsku v dobe kdy jste tam meli penize. To je ale legrace ;)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BANSHEE: Brusel je vicemene rizen nazorem Berlina a Francie, takze to casto splyva ;)
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Tak Brusel nebo Berlín? Začínám v tom mít zmatek;)
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    E2E4: Tak chraňbůh, to si opravdu nemyslím, že to je kdovíjak inteligentní a promyšlené opatření:-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    JACOB: emm paralela v Kyprem ?

    BANSHEE: ano, vydiraci potencila kypru je maly, vydiraci potencial EU je velky, takze .. Kypr sklapne a udela vsechno co mu EU rekne i pres to ze ho EU do tehle situace primo dostala. To je ale naaaahoda.
    Vtipne je ze o zakonech v Recku, Talii, Spanelsku, Kypru se uz temer verejne rozhoduje v Nemecku, to je uplne k popukani, kdyz Nemecky ministr finaci vysvetluje zakony prijate v Kypru ... Vsak ono se to ale tam nezastavi, dalsi krork bude jednotna sazba dane, jednotna velikost a tloustka toaletniho papiru a jednotny rozpocet ktery bude prerozdelovan z Bruselu narodnim statum podle toho jak moc jim budou lizat kliku.
    JACOB
    JACOB --- ---
    OTAVA: EU? ... ;)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    zda se ze zvlastni dane jsou ted hitovka

    MF zvažuje získat několik miliard ze zvláštní daně pro pojišťovny - Patria.cz
    http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2291820/mf-zvazuje-ziskat-nekolik-miliard-ze-zvlastni-dane-pro-pojistovny.html

    a kdo zaplati takovou dan ? Konecny zakaznik, jako vzdy. s EU do danoveho pekla.
    JACOB
    JACOB --- ---
    Levy on smaller Cyprus depositors not German idea: Schaeuble| Reuters
    http://www.reuters.com/article/2013/03/18/us-eurozone-cyprus-germany-schaeuble-idUSBRE92H0BR20130318

    "The levy on deposits below 100,000 euros was not the creation of the German government," Schaeuble told reporters in Berlin. "If one reached another solution we would not have the slightest problem."

    Schaeuble added however that it was impossible to solve Cyprus's financial problems without reducing the size of its banking sector.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BANSHEE: Jak jsem psal o par prispevku nize, neni to nic inteligentniho a predem vymysleneho, jen zoufaly krok na posledni chvili, ktery je produktem kopani plechovky pred sebou, vydirani, kompromisu, groupthinku a nevyspalosti..

    Spanelsko resp jeho banky cizi danovi poplatnici zachranili. Ovsem Bundestag by tezko schvalil sanaci Kyperskych bank za penize nemcu, zvlast kdyz ji pijou krev s tim danovym rajem. MMF je zas odporne davat zachranu velikosti nekolikanasobku kyperske ekonomiky - chtel jeste vic oskubat vkladatele.. A oskubat jen Rusy a tim padem prijit o 90% ekonomiky (zbytek je chov ovci a pestovani oliv, ze, klise) taky neslo..

    Co je ale na tomhle reseni nejhorsi, ze Euro ztratilo panenstvi - proste euro v bance vcera neni zaruka ze tam bude dneska. A uplne smesne jsou garance vkladu v eurozone, za velkyh fanfar zvysene na zacatku krize. Haha ha. Tez narodni volby jsou v zemich eurozony smesne, pred volbama ze oskubani nebude a po 14 dnech je..
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    OTAVA: Takže říkáš vlastně co? Že zbabělí a závistiví daňoví poplatníci v Německu, Finsku atd. mají prostě vyplatit kyperské banky, protože kyperská ekonomika je chudák a stojí jinak na chytrém byznysplánu nízkých daní pro cizí (tedy německé, finské atd.) firmy a ruské peníze?

    Anebo že se prostě mělo nechat Řecko padnout, s nímž by šel Kypr rovnou taky? Anebo co vlastně?

    Samozřejmě tomu nerozumím tak dobře jako ty, ale skoro bych si tipl, že kdyby teď Kypr zbankrotoval, tak by s tím zase eurozóna tak výrazný problém neměla. Situace už je teď trochu jinde. Vidíš to sám - evropští politici jsou v podstatě nesmírně zbabělí, takže když si dovolí takhle razantní gesto, musí si být docela jistí sami sebou...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    JIMIQ: Otazka je co bylo na pocatku - jejich ztrata v REckych dluhopisech, kterou vicemene opet naridila evropska unie. Ovvsem - pouze vklady bank jakk si jiste dobre vzpominate, veskre dluvy vudci vsem tem fondum z EU jsou dle jineho prava a nedotknutelen, fuck yeah ! tak to na svete chodi, kdyz jde nekolik vasku s panem na led, pan uklouzne a Vasek si nohu zlame.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam