• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    _H2O_
    _H2O_ --- ---
    je jasný, že FB je jeden z možných mechanismů NWO (snaha o vytvoření psycholog.profilu úplně o každém, kdo používá internet), nicméně nelze kontrolovat úplně všechno a všechny tím, že třeba i spravuju a kontroluju celou síť, proto si myslím, že si lze i tady najít zlatou střední cestu..

    a) nevkládám žádný soukromý fotky a neoznačuju (fízlovina)..
    (dost mě kolikrát udivuje, co lidi naivně postujou za fotky z vlastního soukromí..někdo už si pomalu asi začíná dobrovolně instalovat webkamery do bytu, Orwelli)

    b) nepodporuju parazitický FB aplikace (snaha mapování mýho přemýšlení)..docela se směju tomu, jak si kdo dělá různý testy, kolik používá jakých slov, s kým by co dělal apod.

    (mimochodem ukazuje to zlomek toho, co má např. policie za "vychytávky" k mapování lid.chování...)

    c) vyjadřuju jen to, co má dle mého smysl... sdílení informací s lidmi z cel.světa je zajímavý a sjednocování se v různých názorech v podstatě s "obyčejnými lidmi z ulice" je pro mě docela revoluční myšlenka (samozřejmě nemám na mysli hovadiny typu "škrábání na zádech")

    d) jako komunikátor s lidmi ve světe = fajn využití

    tak jako je NYX pro mě zajímavej svojí intelektuální rovinou, informačním potenciálem, je pro mě FB zajímavej svojí dostupností a možností sdílet info růz.druhu

    každá mince má dvě strany (hezký klišé) a ze všeho, dle mýho, můžu vytěžit to prospěšný..

    možnost sdílení informací (třeba i z mobilu) s ostatními v době, kdy velká míra oficiálních médií je povětšinou ovládána hrstkou elitářů, je, dle mýho, jedině plus

    _________________________________
    FB nepovažuju rozhodně za žádnou spásu, ale ani za démona; pokud umim trošku přemýšlet do důsledků, může to být, myslim si, docela dobrej nástroj






    VASAX
    VASAX --- ---
    APIN: Tomu fandím víc jak facebooku. Trošku mi chybělo hlubší nastavení bezpečnosti v rámci skupin... NAvíc o FB kódu mám mínění asi jako o komplexním e-shopu vygenerovaném v MS Frontpage...
    FELIS
    FELIS --- ---
    no hura! uz jsem takove auditko chtela zalozit, ale diky TYKVE
    fb jsem nemela, nemam a v nejblizsich mesicich ani neplanuji mit. To by uz muselo bejt, aby me Neco prinutilo prekopat vsechny duvody, proc tomu tak je. A to Neco jen tak neprijde.
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    GABRIELL: asi proto, že mě štve ten sociopsycho aspekt... a problém ochrany dat až druhotně.
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    Nj, ale vsechno to, co tu popisujes lidskeho puvodu ne facebookoveho :))
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    Dobře, tak jsem právě narazila na stránku
    fb "Zjisti, kdo si tě odebral z přátel"
    s mottem: "Chceme vědět, kdo si nás odebral z přátel. Po každých 100 000 přidaných je zasílána petice správcům Facebooku."
    počet fanoušků ca 360.000
    Pod heslem na zdi "Volby se blíží" je odkaz na program Dělnické strany.
    Psycho.
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    PETGRIDUS: Ne, ale chci říct, že nemůžeš nikomu věřit a fb jen podporuje paranoiu a pokroucení lidských vztahů.
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    Příběh nejmenované slečny:

    její přítel je magor a paranoik, nechal někoho vyhledávat o ní informace na webu,
    tedy in na fb a ona mi poslala svoje heslo, ať to rychle všechno zablokuju...
    A to jsem jí v tu chvíli znala asi dva týdny.
    Heslo k fb, heslo k emailu...když bude někdo chtít, tak může cokoliv.
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    MISFIT: A to je právě ten průšvih... protože jak dobře znáš všechny, co si přidáš na facebook? I lidi, co znám třeba deset let, mě dokážou dost šeredně překvapit mimo facebook, a co pak v síti... nebo prostě jen maj na tagování jinej názor... Osobně netaguju nikoho předtím, než se ho zeptám, normální autorizace fotek...
    MISFIT
    MISFIT --- ---
    PETGRIDUS: No právě.
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    NYX: A safra :) Chat mam uz od zacatku vypnuty, ale uz chapu, proc ho lide, co jsem cetl jejich rady, jak se ubranit hackerum na fb doporucovali vypnout :)
    NYX
    NYX --- ---
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    Hele jenom tak pro moji zajimavost, kdyz uz je teda ten fb tak deravy a nepomuze ani spravne zabezpeceni... Kde jsou ty data nejak k dispozici nebo jak se k nim teda clovek dostane? A rovnou jako priklad vynechte ten balik dat, ktery byl na torrentech, ptze to byl pouze jmenny seznam lidi a adres jejich profilu, ktere sli verejne videt, coz je dostupnejsi mnohem snazsim zpusobem :)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    APIN: ono to neni o fb ale spis o lidech
    APIN
    APIN --- ---
    Porád řešíte, jak si kdo nastaví soukromí a viditelnost. To ovšem nehraje roli, jakmile už něco na stupidbooku je, tak to je VEŘEJNÉ a nemá moc vliv úroveň zabezpečení, protože i kdyby to bylo sebevíc zamknuté a zakázané, fb je tak idiotská, děravá a nebezpečná aplikace, že o nějakém "soukromí" prostě nemůže být řeč...
    Na jedné akci jsem taky v pátek večer pujčil jedný holčině foťák a ač jsem příliš nedoufal, tak se mi v sobotu odpoledne vrátil s plnou 2GB kartou a kdybych chtěl, tak jsem mohl hodně lidem hezky zavařit (například kdybych zveřejnil fotku jendoho vojáka z povolání, jak si odpaluje skleněnku apod.) a to ani nejsem na fb...
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    BRASILMAN: A Orkut mas?
    BRASILMAN
    BRASILMAN --- ---
    FUCK OFF FB!
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    GABRIELL: na to je řešení vystupovatpod nickem a jen známým, které chceš mít v přátelích, poslat zprávu kdo jsi, ale uznávám, je to kostrbaté.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam