• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    Pro lidi, kteří nemají facebook:)
    rozbalit záhlaví
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    CYBERWOLF: sarkasmus je v pohodě, s ironií je problém, zvlášť v českém prostředí.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    a jak se semantika popere se sarkasmem? :)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: tj. rovina coolovosti je jen malou podmnožinou celku.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    btw.. mezi like a share je zásadní sémantickej rozdíl.. a zdroj jde hledat právě v kapitalizaci like: like nese positivní postoj, share může být i něco jako wtf/rage! Tj. like je ve službách analýzi uživatelů efektivnější, či technicky jednoduší - než obsahové analýzy které jsou sice 70 procentní, ale pokrývají často jen anglicky mluvící země. Like je kapitalismus par excellance:-)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: slysel a predstav si, ze dokonce spousta lidi porad ujizdi na vymenovani ikonek 88x31px ;)

    adBlocky blokuji i reklamy jako adSense, adFox a dalsi "nebannerove" reklamy. Znamena to, ze jsou i textove reklamy mrtve? Obraty v nich mluvi o opaku.

    Osobne blokovani reklamy povazuji za neeticke, protoze spousta lidi takhle zkratka plati hosting. Je to jako neplatit vstupne, s tim rozdilem, ze zobrazovani reklam navstevnika nic nestoji a kdyz me ty reklamy nezajimaji, nepotrebuju software na to, abych si jich nevsimal :)

    Takze pokud takhle bude za par let stejne dead i Facebook, tak to se ho asi do duchodu nezbavim :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: no dobře... ale slyšel si třeba o tom, že by někdo zapojil svůj blog apod. do nějaké výměnné sítě ? kdy naposled někdo něco takového řešil. mě to přijde dost dead. pokročilí uživatelé před tím prchají, používají různé "AdBlocky", apod.

    a stejně dead bude za pár let i Facebook.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Mimochodem - po zrušení svého prvního účtu jsem si další účet nešel založit právě z respektu vůči pravidlům používání Facebooku: Facebook každé skutečné osobě povoluje založit si pouze jeden účet, a můj účet byl založený pod mým pravým jménem, takže kdybych teď šel a založil si další účet, tak tím poruším podmínky užívání služby #Facebook. Hlava XXII. Nemůžu tam prostě už být, protože mě tam nechtějí.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: no ne, ja v zasade nevidim moc rozdil oproti bookmarkum a sharovani a vubec temhle legrackam, co se zacali obevovat tak kolem roku 2000(?) a jsou jich mraky a uz snad nikdo soudny nechce mit na kazde strance zaplavu ikonek na sdileni vsude mozne.

    A ted LinkedIn s velkou slavou uvede vlastni Like tlacitko? Za rok prijdou s welcome page?

    ad bannery - jak jsi prisel na to, ze bannery nefrci? Jasne, jejich zlata era skoncila peknych par let zpatky, ale porad je to dost prodavane medium
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: no je to zajímavé centrálních shromažďování informací z jiných webů :-) ale nedramatizoval bych to ... móda přišla a zase odejde... časem lidem bude připadat legrační, jak moc ten facebook žrali a co vše si od toho slibovali.

    v 90. letech bylo obdobou tlačítka Like.... grafické počítadlo návštěv webové stránky, provozované 3. stfanou. pamatujete ještě ? není nic, co by vyšlo více z módy... a dobrých min. pět let už jsem žádné funkční neviděl ani na relativně "retro" stránkách... :-) a stejně dopadne Facebookovské (nebo jiné) externí Like.

    a koupit si reklamu na FB ? za dva roky to bude stejně absurdní představa, jako dnes si koupit klikací banner :-) (sorry, omlouvám se NYXu.. je to jedno z posledních míst, kde ještě bannery frčej :-)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Ja nevim, proc jsou z toho liku vsichni tak vykolejeny? Me to neprijde jako nic noveho, krom toho, ze je na tom napsaneho "Like"
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LinkedIn spustil vlastní Like, funguje už dnes | Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/socialni-site/linkedin-spustil-vlastni-like-funguje-uz-dnes-2255
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Dejte si na Facebook pohádky, vyzval Srb. A smazali ho - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=683998
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    The 'Facebook killer' won't look like Facebook - CNN.com
    http://edition.cnn.com/2010/TECH/social.media/11/26/cashmore.facebook.killer/index.html

    Proc Diaspora neudusi facebook - bohuzel to asi bude pravda
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    WANAH: a kdyz to nevyjde, alespon se vyberou prachy na neco uzitecneho :)
    WANAH
    WANAH --- ---
    KRMELEC: Náhodou příjde mi to jako super způsob jak se zbavit těhle hrůz .
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: to je vydíračka, ne antiFB :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    CYBERWOLF: ten článek je úplně vo hovně a na hovno a hovno z toho. Já říkám hovno! :c)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Lady Gaga se vzdala Facebooku kvůli charitě, k nápadu se přidal i Timberlake - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/lady-gaga-se-vzdala-facebooku-kvuli-charite-k-napadu-se-pridal-i-timberlake-1rl-/hudba.asp?c=A101129_185347_hudba_jaz

    Na prvni pohled docela dobry napad:)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    NYX: díky
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NYX: předběhl si mě, teď jsem sem s tím šel :-) a tohle se mi poslední dobou děje pořád...
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam