• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    TLUCZHUBA: Je to zatím první testování.
    TLUCZHUBA
    TLUCZHUBA --- ---
    TIGRE: google+ je pres pozvanky? vsechno s + je lepsi nez facebook! Colombo ma nejake pozvanky?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    APIN: jasně, colombo, teď si na to kápl. to je přesně ten důvod! :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    _A5_: kdyz srovnam PP, tak i kdyby nic jineho, google prohlasuje, ze bude dal poustet pouze statistiky (tj. anonymni udaje o poctech lidi s nejakymi parametry), zatimco facebook prohlasuje, ze bude dal poustet vsechno, co mu dovolis, nebo uzna za vhodne.

    Ale jako v tehle fazi fakt tezko srovnavat. Obecne ale pozuivam X googlich produktu uz celkem dlouho a muzu rict ze vesmes funguji dobre, vyvijeji to s ohledem na lidi, co s tim budou pracovat, nemeni featury pod rukama a tak podbne. Facebook uz taky pouzivam asi dva roky a opak je pravdou (po celou dobu).

    Navic, neslysel jsem nic o tom, ze by mel google nejake automaticke likvidatory, co nenavratne mazou ucty a podobne a kdyz je nejaky problem (jsem zazil jednou), tak google alespon nejak komunikuje - facebook ma jen automaty, co te maji zamestnat ctenim nesmyslu, dokud se na ten problem nevykasles.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    CYBERWOLF: Me to na prvni pohled prijde dost podobny...
    V cem se ti zda Google+ lepsi?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    APIN: ja nevim, kdyz se podivam na privacy policy Google+, prijde mi v pohode:
    The Google+ Project
    http://www.google.com/intl/en/+/policy/
    Kdyz se podivam na privacy policy Facebooku, tak mi to tak neprijde:
    http://www.facebook.com/policy.php

    Ja to proste vitam jako posun k lepsimu.
    APIN
    APIN --- ---
    Google+ WTF ? Ukazuje se to, že je evidentně ještě dost ovcí, co mají potřebu někam někomu do neznáma cpát svoje osobní informace a také z toho vyplývá to, že Google pořád nemá dost informací o svých ovečkách...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Má někdo pozvánku na google+, kterou by mohl postrádat. Případně předem díky!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KACIR: cim vic velkych bratru, tim jsou mensi. Takze ja rikam, jen houst a vetsi kapky :)

    Bohuzel, tohle neni prvni pokus googlu na poli socialnich siti a nejsem si moc jisty, jak uspesny tenhle pokus bude. Nicmene pokud jde o zneuzivani nasbiranych informaci, tak google to narozdil od FB bud nedela, nebo to umi daleko lepe ututlat. V kazdem pripade, google narozdil od FB nesikanuje uzivatele a vyvojare pracujici s jejich produkty. A taky je uzitecny.

    Takze jestli si mam vybrat, jestli informace o me prochazeji googlem nebo facebookem, google ma jasne prednost :)
    EMP
    EMP --- ---
    KACIR: ::) jsem si rikal dneska co je to za hnusnou listu na googlu :P
    KACIR
    KACIR --- ---
    Je tohle možná náhrada facebooku nebo to bude ještě horší "Velký bratr" ?
    Google spustil Google+, velkou konkurenci pro Facebook - Živě.cz
    http://www.zive.cz/clanky/google-spustil-google-velkou-konkurenci-pro-facebook/sc-3-a-157744/default.aspx
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: v souvislosti se zminenou nemilou udalosti jsem dospel k nasledujicim zjistenim (ani jedno z nich me nepotesilo):

    * Neni sance z facebooku dostat cokoliv, krome automaticky generovanych nebo copy/pastovanych odpovedi ohledne toho, proc byla aplikace smazana. Duvodem je bud porusovani pravidel, "spamy behaviour" (cokoliv to znamena), nebo negativni ohlasy od uzivatelu (ktere nedostanete).
    * Jako "reseni" facebook nabada sledovat Insights, jestli se to lidem libi nebo ne - bohuzel, nic jako pocet negativnich ohlasu tam neni, navic se zobrazuji se zpozdenim 2 dny (tj. vidite nejvys stav predevcirem)
    * Facebook aplikaci smaze zcela nenavratne, takze v Insights uz zpetne nedohledate nic. Krom toho, pro nove spusteni musite vymyslet novou (max. 20 znaku) url, protoze tu starou si pamatuje a blokuje.
    * Kdyz jsme omezili cokoliv, co by mohlo byt "spamy behaviour" (tj. aplikace uz po uzivateli nechce zadne specialni opravneni, ani nenabizi postovani na zed, nic) a zkontrolovali asi 1000 stranek pravidel, doporuceni a guidelines a v nabozne bazni odstranili cokoliv, co by se mohlo proti temto vecem provinit, spustili jsme aplikaci znovu. Velmi neprijemne je, ze po 4 dnech byla znovu smazana (coz dosahuje v kontextu predchozich bodu zcela noveho rozmeru nasrani)

    Nemam rad pristup "nejdriv strilet - pak se ptat", ale pristup "nejdriv strilet - pak se uz na nic neptat a na nic neodpovidat" me jednoduse dovadi k silenstvi a kdybych mel prilezitost, tak bych panu Zuckerbergovi urval kulky a uskrtil ho s nima. Zel, prilezitost nemam a misto toho se zas musim vratit k rysovacimu prknu a hledat tajemny imaginarni problem nejakeho posahaneho smazomatu.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    CYBERWOLF: Viděl jsem to. Názor na FB to ještě utvrdilo :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    se na ten film snad budu muset podivat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: Microsoft se snažil koupit Facebook hned na začátku.. nakonec mu prodali jen takový pidi-podíl.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ja myslel, ze Skype koupil Microsoft, ne Facebook... cekal bych spis Windows Live
    APIN
    APIN --- ---
    XCHAOS: "To se mi nelíbí"
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Nová verze Skype ve velkém integruje facebookové funkce | Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/novinky/nova-verze-skype-ve-velkem-integruje-facebookove-funkce-4068
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Falešný Zdeněk Škromach - Lupa.cz
    http://www.lupa.cz/clanky/falesny-zdenek-skromach/
    Pád Škromachova virtuálního, respektive facebookového já je mnohem více, než pouze kuriozitou. Je to velice konkrétní ukázka základní vady nejenom Facebooku, ale všech podobných služeb, které jsme se naučili používat zadarmo. A sice, že ať tyto služby říkají cokoli, a ať si o nich cokoli myslíme, jejich provoz ani chování nikdo negarantuje.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: ale běžní uživatelé nad tím vůbec takhle nepřemýšlí, podle mě. pro přemýšlejícího člověka to tak objevná myšlenka asi nebude - ale pro většinu uživatelů Facebooku ano.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam