• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    S_TEJK: hmm, tak to mi potěšilo, že jsem projevil více sebeúcty :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YBUKO: chacha, za 10 let už bude software na rozlišování obličejů 100x lepší (mooreův zákon)..
    FANAE
    FANAE --- ---
    Tak Google + se mi docela libi:)
    Nepochybuju o tom, ze je to z louze pod okap, je mi jasny, ze to je stejnej zrout soukromi jako FB a ze ma jeste navic ten pristup k mailu, youtubu atd. - ale furt to aspon zatim funguje mnohem lip:)
    NYX
    NYX --- ---
    YBUKO: by stacilo prejmenovat se podle nejake slavne celebrity, ne?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YBUKO: musel bys ovšem změnit i fyzický vzhled - dokud se budeš ještě pohybovat ve fyzické realitě, fotka tě identifikuje..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    řešením podle E.Schmidta z Google je povinná změna jména v 18 :)

    http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704901104575423294099527212.html
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KEDRIGERN: osvěta trochu vyřeší, ale málo - 90% lidí bude vždycky "blbejch" (dávat tam svoje i tvoje fotky a tagovat je, dávat tam dobrovolně všechny svý sourk. údaje apod..)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Web 2.0 Suicide Machine - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Web_2.0_Suicide_Machine
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: tak pochopitelně, nikdo nechce absolutní soukromí, které by znamenalo absolutní izolaci... člověk je velmi sociální tvor (a to i ten, který to popírá... často i více...)

    kdo mluví o soukromí, ten mluví často o určité asymetrii v přístupu k informacem. (a tahle asymetrie je asi docela i základním kamenem psychologie moderního/západního člověka..)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    E2E4: Přesně klíčová je osvěta a ochrana děcek. Když dospělí člověk chce něco vyžvanit do světa ať to udělá. Je to jako reality show - ztrapní tě tam, ale můžeš za to něco dostat. Rozdíl je, že zde vždycky ten kontakt dostaneš.

    Problém vidím v neinformovanosti a v malých dětech. Ale oboje řeší osvěta.

    IMHO je strašně prospěšné veliké tlačítko na Google+, které tě nechá prohlédnout si tvůj profil jako kdokoliv jiný - vidíš co žvaníš do světa. To většině lidí stačí k osvětě.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: nemusíš, ale to není iluze - být tam kde jsou všichni tví kamarádi je velmi silná motivace, silnější než technické provedení a někdy i než obavy o soukromí..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: heh, a lidi mají problém s věkem když ho někde jednou zadali nízký, a pak to se sebou slučili..

    a od 1.srpna budou všechny google profiles veřejný. nevím co to znamená, vytrvale jsem odmítal sloučení profilu s picasou..

    ale pořád je tohle lepší, než facebook - ten se z tebe snaží vylákat telefonní číslo, "abys měl účet lépe zabezpečen". nebo tě nutí tagovat lidi když se loguješ z nezvyklého místa.. jako bléé

    plus má google data liberation - můžeš si teď stahnout všechna data která o tebe google má..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SLUPKA: vždyť já tady první psal, že to je z louže pod okap...

    nicméně, aspoň se zruší ta iluze "na Facebooku musím být, protože jsou tam všichni"
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: kdyby mi Google nedávno debilně nevnutil jakési "slučení účtů", při kterém se mi účet jednak přejmenoval a jednak se mi smazaly všechna oblíbená videa na YouTube, tak bych byl z Google Plus asi nadšený víc...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    každopádně můj oblíbený :)

    E2E4
    E2E4 --- ---
    SLUPKA: heh, a nezapomínej tvojí geografickou polohu, a hlavně maily na gmailu.. :)

    Ale je fakt že má lepší historii rozumné ochrany soukromí.

    Každopádně pořád je to to samý, ale ono už se to stalo - není to otázka jestli se to někdy stane, ale soukromí jsme dávno ztratili..

    Jestli si myslíš, že si pomůžeš že nejsi na fb, tak nepomůžeš, tvoje fotky apod. tam dá a otaguje těch 95% tvých kamarádů, kteří tam jsou.. Totéž Picasa.. Přidej si k tomu automatický rozpoznávání obličeje, který je sice v plenkách, ale už dneska funguje, je jen otázkou času kdy to bude dostatečně dobrý..
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: No teda mně přijde, že Google+ je daleko větší strašák než Microsoft, Skype a Facebook dohromady...

    Když si vemu, že má Google trackovanou většinu pohybu po webech, teď si tuhle informaci spojí ještě s naprosto konkrétním člověkem...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PALEONTOLOG: je to nějak tak. a vzhledem k paktování Microsoftu, Skype a Facebooku zase nezbývá, než nějak zatnout zuby a aspoň chvíli věřit nějakýmu Gůglímu řešení, které bude aspoň předstírat napojení na otevřené standardy a open source svět, apod.

    trvalý řešení to není, ale krátkodobě je asi dobře, že bude víc na výběr a hlavně že si lidi vůbec uvědomí, že mají na výběr.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TLUCZHUBA: ve srovnani s jeho beznym vyrazem...
    Mark Zuckerberg - Dickipedia - A Wiki of Dicks
    http://www.dickipedia.org/dick.php?title=Mark_Zuckerberg

    Ale za link dik - hned si ho pridam do kruhu "zmrdi" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam