• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    Pro lidi, kteří nemají facebook:)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: kdyby mi Google nedávno debilně nevnutil jakési "slučení účtů", při kterém se mi účet jednak přejmenoval a jednak se mi smazaly všechna oblíbená videa na YouTube, tak bych byl z Google Plus asi nadšený víc...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    každopádně můj oblíbený :)

    E2E4
    E2E4 --- ---
    SLUPKA: heh, a nezapomínej tvojí geografickou polohu, a hlavně maily na gmailu.. :)

    Ale je fakt že má lepší historii rozumné ochrany soukromí.

    Každopádně pořád je to to samý, ale ono už se to stalo - není to otázka jestli se to někdy stane, ale soukromí jsme dávno ztratili..

    Jestli si myslíš, že si pomůžeš že nejsi na fb, tak nepomůžeš, tvoje fotky apod. tam dá a otaguje těch 95% tvých kamarádů, kteří tam jsou.. Totéž Picasa.. Přidej si k tomu automatický rozpoznávání obličeje, který je sice v plenkách, ale už dneska funguje, je jen otázkou času kdy to bude dostatečně dobrý..
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: No teda mně přijde, že Google+ je daleko větší strašák než Microsoft, Skype a Facebook dohromady...

    Když si vemu, že má Google trackovanou většinu pohybu po webech, teď si tuhle informaci spojí ještě s naprosto konkrétním člověkem...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PALEONTOLOG: je to nějak tak. a vzhledem k paktování Microsoftu, Skype a Facebooku zase nezbývá, než nějak zatnout zuby a aspoň chvíli věřit nějakýmu Gůglímu řešení, které bude aspoň předstírat napojení na otevřené standardy a open source svět, apod.

    trvalý řešení to není, ale krátkodobě je asi dobře, že bude víc na výběr a hlavně že si lidi vůbec uvědomí, že mají na výběr.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TLUCZHUBA: ve srovnani s jeho beznym vyrazem...
    Mark Zuckerberg - Dickipedia - A Wiki of Dicks
    http://www.dickipedia.org/dick.php?title=Mark_Zuckerberg

    Ale za link dik - hned si ho pridam do kruhu "zmrdi" :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Me v tuto chvili staci, kdyz si predstavim Zuckerberguv kysely oblicej, kdyz se do G+ prihlasil. Podobne jako nema cenu ve statnim rozpoctu resit miliony, kdyz utikaji miliardy, nema cenu resit, jestli je G+ koser nebo ne, dokud je tu FB. Az FB vyhnije, tak se muzeme bavit dal, do te doby je pro me G+ jednoznacne plus :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XCHAOS: na druhou stranu kdyby nebyla poptávka po alternativě fb tak by do toho google nešel, ne
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    od facebooku ke Googlu to bude z louže od okap. já bych fakt víc vsadil na decentralizovaná řešení - tedy nainstalovat si buď svůj server, nebo dát data na server někoho, komu důvěřujete.

    neosobní korporátní řešení prostě nemohou být dobrá z principu. ne na toto.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ke google plus:
    Pozvánky do sociální sítě Google+ - jak na ně * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017237
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    TLUCZHUBA: Je to zatím první testování.
    TLUCZHUBA
    TLUCZHUBA --- ---
    TIGRE: google+ je pres pozvanky? vsechno s + je lepsi nez facebook! Colombo ma nejake pozvanky?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    APIN: jasně, colombo, teď si na to kápl. to je přesně ten důvod! :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    _A5_: kdyz srovnam PP, tak i kdyby nic jineho, google prohlasuje, ze bude dal poustet pouze statistiky (tj. anonymni udaje o poctech lidi s nejakymi parametry), zatimco facebook prohlasuje, ze bude dal poustet vsechno, co mu dovolis, nebo uzna za vhodne.

    Ale jako v tehle fazi fakt tezko srovnavat. Obecne ale pozuivam X googlich produktu uz celkem dlouho a muzu rict ze vesmes funguji dobre, vyvijeji to s ohledem na lidi, co s tim budou pracovat, nemeni featury pod rukama a tak podbne. Facebook uz taky pouzivam asi dva roky a opak je pravdou (po celou dobu).

    Navic, neslysel jsem nic o tom, ze by mel google nejake automaticke likvidatory, co nenavratne mazou ucty a podobne a kdyz je nejaky problem (jsem zazil jednou), tak google alespon nejak komunikuje - facebook ma jen automaty, co te maji zamestnat ctenim nesmyslu, dokud se na ten problem nevykasles.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    CYBERWOLF: Me to na prvni pohled prijde dost podobny...
    V cem se ti zda Google+ lepsi?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    APIN: ja nevim, kdyz se podivam na privacy policy Google+, prijde mi v pohode:
    The Google+ Project
    http://www.google.com/intl/en/+/policy/
    Kdyz se podivam na privacy policy Facebooku, tak mi to tak neprijde:
    http://www.facebook.com/policy.php

    Ja to proste vitam jako posun k lepsimu.
    APIN
    APIN --- ---
    Google+ WTF ? Ukazuje se to, že je evidentně ještě dost ovcí, co mají potřebu někam někomu do neznáma cpát svoje osobní informace a také z toho vyplývá to, že Google pořád nemá dost informací o svých ovečkách...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Má někdo pozvánku na google+, kterou by mohl postrádat. Případně předem díky!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KACIR: cim vic velkych bratru, tim jsou mensi. Takze ja rikam, jen houst a vetsi kapky :)

    Bohuzel, tohle neni prvni pokus googlu na poli socialnich siti a nejsem si moc jisty, jak uspesny tenhle pokus bude. Nicmene pokud jde o zneuzivani nasbiranych informaci, tak google to narozdil od FB bud nedela, nebo to umi daleko lepe ututlat. V kazdem pripade, google narozdil od FB nesikanuje uzivatele a vyvojare pracujici s jejich produkty. A taky je uzitecny.

    Takze jestli si mam vybrat, jestli informace o me prochazeji googlem nebo facebookem, google ma jasne prednost :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam