• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    No tak třeba já neznám snad už nikoho, kdo by používal ICQ a před pár lety jsem měl stovky kontaktů.

    Mail, jabber a ano FB...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SLUPKA: ...a nenormálního seženeš za pár tejdnů na google+...:DD
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    FANAE: Nepřijde mi to... Rozhodně FB ukrojil hodně, ale pořád je podle mého ICQ majoritní... Rozhodně když nejsem na facebooku, tak normálního člověka seženu s největší pravděpodobností na ICQ, nikoliv na jiném IM co používám...
    FANAE
    FANAE --- ---
    SLUPKA: Ja myslela, ze ICQ vsichni prestali pouzivat s nastupem FB:)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: No, označit facebook za ostrovní systém je docela silné tvrzení, nemyslíš? Já jsem bezesporu rád, že se to štěpí, stejně jako bych byl rád, kdyby v ČR upadalo ICQ, ale neděje se to...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEDRIGERN:
    SLUPKA: jj... lidi používají Gtalk a ani nepřemýšlí o tom, že je to vlastně jabber.

    pokusů o uzavřené, ostrovní systémy, jako je Facebook, byly v 90. letech mraky. ale Internet vždycky nakonec vyhrál.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SLUPKA: Gtalk, Facebook a korporátní jabbery budou mít velmi velký podíl na celkovém trhu IM komunikace.

    Nedošlo to však lidem, ale nižšímu managmentu.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: "nakonec lidem dojde, že smysl dává jen jabber, který je decentralizovaný"

    tomuhle opravdu věříš, že se stane?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TLUCZHUBA: má na Google+ spoustu přátel :-)
    Nejpopulárnější na Google+? Mark Zuckerberg, Larry Page, Vic Gundotra a Sergey Brin | JustIT.cz
    http://www.justit.cz/wordpress/2011/07/04/nejpopularnejsi-na-google-mark-zuckerberg-larry-page-vic-gundotra-a-sergey-brin/

    já jsem každopádně řád, že se to štěpí... to je jako spory ICQ vs co já vím.... ty ostatní komerční IM... nakonec lidem dojde, že smysl dává jen jabber, který je decentralizovaný.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    S_TEJK: hmm, tak to mi potěšilo, že jsem projevil více sebeúcty :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YBUKO: chacha, za 10 let už bude software na rozlišování obličejů 100x lepší (mooreův zákon)..
    FANAE
    FANAE --- ---
    Tak Google + se mi docela libi:)
    Nepochybuju o tom, ze je to z louze pod okap, je mi jasny, ze to je stejnej zrout soukromi jako FB a ze ma jeste navic ten pristup k mailu, youtubu atd. - ale furt to aspon zatim funguje mnohem lip:)
    NYX
    NYX --- ---
    YBUKO: by stacilo prejmenovat se podle nejake slavne celebrity, ne?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YBUKO: musel bys ovšem změnit i fyzický vzhled - dokud se budeš ještě pohybovat ve fyzické realitě, fotka tě identifikuje..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    řešením podle E.Schmidta z Google je povinná změna jména v 18 :)

    http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704901104575423294099527212.html
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KEDRIGERN: osvěta trochu vyřeší, ale málo - 90% lidí bude vždycky "blbejch" (dávat tam svoje i tvoje fotky a tagovat je, dávat tam dobrovolně všechny svý sourk. údaje apod..)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Web 2.0 Suicide Machine - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Web_2.0_Suicide_Machine
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: tak pochopitelně, nikdo nechce absolutní soukromí, které by znamenalo absolutní izolaci... člověk je velmi sociální tvor (a to i ten, který to popírá... často i více...)

    kdo mluví o soukromí, ten mluví často o určité asymetrii v přístupu k informacem. (a tahle asymetrie je asi docela i základním kamenem psychologie moderního/západního člověka..)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    E2E4: Přesně klíčová je osvěta a ochrana děcek. Když dospělí člověk chce něco vyžvanit do světa ať to udělá. Je to jako reality show - ztrapní tě tam, ale můžeš za to něco dostat. Rozdíl je, že zde vždycky ten kontakt dostaneš.

    Problém vidím v neinformovanosti a v malých dětech. Ale oboje řeší osvěta.

    IMHO je strašně prospěšné veliké tlačítko na Google+, které tě nechá prohlédnout si tvůj profil jako kdokoliv jiný - vidíš co žvaníš do světa. To většině lidí stačí k osvětě.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: nemusíš, ale to není iluze - být tam kde jsou všichni tví kamarádi je velmi silná motivace, silnější než technické provedení a někdy i než obavy o soukromí..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam