• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONFotografie z vesmíru a kosmonautiky +videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THERIDANE: to je zvlastni, jak ta energie bojuje s gravitaci :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SDO zachytila tuhle obří protuberanci

    YouTube - Monster Prominence
    http://www.youtube.com/watch?v=_N2PXdq_bWE
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    CASPERDJ: opravdu nechapu tvurce aktualne.cz, daji takovy nadpis a pod to hodej fotografii Zeme z orbitu :)
    CASPERDJ
    CASPERDJ --- ---
    NASA ukázala další fotky z hlubokého vesmíru - Fotogalerie - Zahraničí - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/fotogalerie/2011/03/01/nasa-ukazala-dalsi-fotky-z-hlubokeho-vesmiru/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THERIDANE: hehe :)) tohle byla jina, ta, kde Maybourne otevrel portal s tim, ze za nim jsou zbrane antiku a pritom tam byl "raj" :) epizoda 15 v seste serii :)


    jinak teda docela maly, koukam ze filmovi tvurci si hodne pribarvujou ;)
    kazdopadne dekuju za ukazku :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    jinak tohle byla první věc, co mě s..štvala, když jsem začal dělat meziplanetární lety... čekal jsem impozantní pohledy jeden za druhým, ale ono to vždycky skončilo různobarevnýma tečkama nebo kuličkama na 10% obrazovky :D velký to je až když jseš hodně blízko, ve stylu LEO, ale tam se už žádný měsíce dlouho nevyskytujou, protože je Jupiter roztrhal slapovýma silama a vzniklej prach pohltil atmosférou
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Originál, na kterým Gene Cernan drží The Old Glory a nad sebou má Zemi (podle některých jde o údržbáře v Hollywoodu, kterej drží turistickej suvenýr a nad sebou má žárovku svýho kumbálku). Vybral jsem ji kvůli perspektivě, na které je ten fov trochu poznat.


    Render, na kterým jsou vzdálenosti tak, jako ve skutečnosti, akorát vedle simulantu Země visí ještě velikostní simulant Jupitera - jde o přibližně stejnej pohled, jako z měsíce Io


    A nakonec pohled z Europy
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON: ta epizoda s těma světluškama co neprojdou přes "nabitej" plech byla můj druhej guess :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    :)) tesne vedle, napadlo mne to pri jednom dile StarGate SG1 :)) vida, Blender, klidne zkus, sem zvedavy na vysledek ;)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON: škoda žes to nenapsal dřív, chtěl jsem to ilustrovat v Blenderu ale pak jsem se na to vys... :))

    ty jdeš po Pandoře, přiznej se!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THERIDANE: je mi jasny, ze ohnisko zkresluje, ale prijde mi to teda moc maly :) kazdopadne zkusim to vypocitat a vyrenderovat na zaklade vypoctu, tu "fotku" proste potrebuju videt ;))
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON: ono záleží na šířce zornýho úhlu :) ten Jupiter není nějak extra velkej, jen zhruba 70 Mm (asi 11 zemských poloměrů). Europa je od Jupitera asi 2x tak daleko jako Měsíc od Země, takže si představ nějakou Apollo fotku Země z povrchu, Jupiter by byl jen asi 6x větší :( z Io by to bylo nejvíc nadějný, ten je asi tak stejně daleko od Jupitera jako Měsíc od Země, takže by tam byl asi 11x větší než Země na Apollo fotce.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THERIDANE: no vida, to me nenapadlo, diky :)

    jen se mi to zda nejaky strasne maly...


    asi to imho uplne sedet nebude..
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON: tohle jsem měl jednu dobu jako wallpaper (zachráněno tuším někde z blenderartists.com) (není to přesně ono, ale close)



    jinak se zkus třeba prodrat skrz devart
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosim, nevite jestli je nekde nejaka "fantasy" galerie, kde by bylo videt Jupiter jakoby z pohledu z Io, Europy, Ganymeda nebo Callisto? Zajimal by me ten pohled :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    YouTube - Space Shuttle Launch: Viewed From an Airplane
    http://www.youtube.com/watch?v=GE_USPTmYXM
    KUBAJZZ
    KUBAJZZ --- ---
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    YouTube - First Shuttle launch Columbia 1981
    http://www.youtube.com/watch?v=Pt6Bt1pZ4Is
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN:
    Feb 25, 2011
    ATV-2 seen by ESA astronaut Paolo Nespoli from the International Space Station.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam