• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONFotografie z vesmíru a kosmonautiky +videa
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    THERIDANE: To pochazi od Laplace? Cim vic o nem vic tim vic si ho oblibuji.
    Myslet si ze ve vesmiru neexistuje zadna jina forma zivota by bylo nanejvys naivni. To ale neznamena ze kazdy meteorologicky balon zachyceny na kamere je vesmirna lod...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    NECROMAN: "poloha" důkazního břemene je daná kontextem - jestliže někdo tvrdí něco, co se vymyká většinovýmu názoru, tak je na něm to dokázat... v tomto případě není co vyvracet, protože dotyčný nedoručil důkaz svého tvrzení, načež bylo toto smeteno ze stolu :-)

    "An extraordinary claim requires extraordinary proof." -- Truzzi, Laplace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    THERIDANE: Russel's teapot - nektere veci zkratka nelze vyvratit pri vsi dobre vire. Zkus mi treba vyvratit tvrzeni, ze na mirne elipticke obezne draze mezi Zemi a Marsem obiha kolem Slunce cajova konvice :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON: když někdo něco tvrdí, tak na něm je důkazní břemeno :)

    pro opačné tvrzení taky důkaz nemáme, ale máme statistiku - na 12.5% planet, který máme nějak rozumně důkladně prozkoumaný, jsme našli život... 12.5% ze skoronekonečna je pořád docela hodně
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THERIDANE: jestli mi jeste nekdy nekdo bude tvrdit, ze jsme ve vesmiru sami, tak ho nakopnu do zadnice at da pokoj ;))
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    NECROMAN: reddit je důvod, proč se Project Overwatch zdržel skoro o rok :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    THERIDANE: tohle mi nesmis delat, kdyz jsem jeste v praci :)
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    LAKSYMO: tak nejčastěji asi /r/space a /r/spaceflight, /r/tothemoon, popř. /r/nasa a /r/spacex
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    THERIDANE: link pls :)
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    THERIDANE: Jsem si rikal ze jsem to tam vcera videl. :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    LAKSYMO: aha :) mně na tohle stačí reddit :-D
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    THERIDANE: takovej časopis. věnovanej vesmíru atak. pár rádoby vědeckejch mini článků + třeba velkej článek o špionážních družicích usa + sssr , nebo pojednání o JUNO či GAIA.. jako super čtení pokud človek nění zrovna astrofyzik :-)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    LAKSYMO: co to je?
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    THERIDANE: ona celá momentální panorama 21. století stojí zato :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    THERIDANE: svet je maly a o nahody tu neni nouze :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---


    (zoom in :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Kdysi utajovaný Bajkonur. Odtud vzlétl Gagarin - Fotogalerie - Zahraničí - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/fotogalerie/2011/11/29/bajkonur-vesmirne-lety-kazachstan/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale jo kluci, ja nerikam ze to neni fotka :) jen to tak pusobi, realna to v sobe moc nema. A je klidne mozny, ze to je tim, ze tohle je pro vetsinu lidi tezkej unreal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam